- Прикордонні переходи, митниця Республіки Білорусь Державний кордон Республіки Білорусь
- Візовий режим та митний контроль Білорусі
- Перелік пунктів пропуску через державний кордон Республіки Білорусь.
Прикордонні переходи, митниця Республіки Білорусь Державний кордон Республіки Білорусь
територія Республіка Білорусь близько 207,6 тисяч квадратних кілометрів: протяжність із заходу на схід - 650 км, з півночі на південь - 560 км. В даний час Білорусь межує з п'ятьма державами і має державний кордон протяжністю понад 3614 км, з них - з Російською Федерацією - більш +1283 км; Латвійською Республікою - 172,912 км; Литовською Республікою - 678,819 км; Республікою Польща - 398,624 км; Україна - близько 1084 км.
Російсько-білоруський кордон - державний кордон між Україною і Російською Федерацією і Республікою Білорусь, довжина якої становить понад 1 283 км. В даний час проходження кордону з Росією регулюється Договором про дружбу, добросусідство і співробітництво між Республікою Білорусь і Російською Федерацією від 21 лютого 1995 року. З Республікою Білорусь межують Псковська область, Смоленська область, Брянська область Російської Федерації. Прикордонних пунктів контролю і пунктів митного контролю на кордоні практично немає, межа існує формально. З 1 квітня 2011 року було відмінено транспортний контроль на кордоні. Автомобілі можуть перетинати кордон між двома державами без всяких зупинок і оформлення спеціальної документації. Всі дії по транспортному контролю здійснюються тепер тільки на зовнішньому кордоні Союзної держави Білорусі-Росія.
Візовий режим та митний контроль Білорусі
Більшості іноземних гостей для в'їзду в Білорусь необхідно отримати один з видів віз (транзитна, короткострокова / довгострокова, одноразова / багаторазова).
Детальніше про візовий режим
Детальніше про митний контроль
Детальніше про безвізовий в'їзд в Республіку Білорусь
Віза не потрібна:
Згідно з Указами Президента Республіки Білорусь з 2017 р для громадян близько 80 країн світу був введений безвізовий режим відвідування Республіки Білорусь на термін аж до 30 діб (включаючи день прильоту і відльоту).
Для в'їзду в Білорусь громадянам РФ віза не потрібна, достатньо загальногромадянського російського паспорта. При перетині кордону на автомобілі Вам необхідні слід. документи: страховка на автомобіль, тех. паспорт і документ, що засвідчує особу. Оформити страховку на автомобіль можна заздалегідь за місцем проживання в страхових компаніях або на кордоні (пункти оформлення працюють 24 години на добу). Для оформлення страховки потрібен паспорт і документи на а / м.
Вартість візи різна в залежності від громадянства заявника, віку заявника, типу візи. Для громадян Латвії, Литви і Польщі: 25 євро - за одноразову короткострокову візу, 60 євро - за багаторазову короткострокову візу.
Перелік пунктів пропуску через державний кордон Республіки Білорусь.
Відповідно до Указу Президента Республіки Білорусь від 10 травня 2006 № 313 "Про пунктах пропуску через державний кордон Республіки Білорусь і видах контролю, що здійснюються в них" затверджено перелік пунктів пропуску через Державний кордон Республіки Білорусь.
Пункти пропуску поділяються на наступні категорії: А (міжнародні) - для пропуску в установленому порядку фізичних осіб, транспортних засобів і товарів, незалежно від їх громадянства (підданства) і національну приналежність; Б (міждержавні) - для пропуску в установленому порядку на основі двостороннього договору з суміжною державою фізичних осіб, транспортних засобів і товарів Республіки Білорусь цієї держави. В (спрощені) - для пропуску в установленому порядку на основі двостороннього договору з суміжною державою фізичних осіб, транспортних засобів прикордонних районів.
Автодорожні пункти пропуску на кордоні Білорусі з Латвією, Литвою, Польщею та Україною.
Правила перетину Державного кордону Республіки Білорусь
Платні дороги Республіки Білорусь, система BelToll / БелТолл
Пункти пропуску на ж / д вокзалі (станції), в аеропорту
Правила перетину Державного кордону Республіки Білорусь