- Що потрібно знати при виїзді з РФ
- У шлях з одним батьком
- Алгоритм складання дозволу
- Організовуємо поїздку з третьою особою
- Пройдіть соціологічне опитування!
- Якщо мама з дитиною має намір виїхати в іншу країну назавжди
- Що важливо знати
Організація подорожі саме по собі захід клопітка і обтяжлива, особливо коли доводиться говорити про спільне турне для всієї родини. Але якщо з поїздкою в повному складі все зрозуміло за винятком деяких нюансів, то ось з ситуацією, коли в дорогу вирушає тільки один батько або зовсім обидва залишаються вдома, розібратися досить складно, не знаючи певних тонкощів. Першорядну важливість тут буде мати дозвіл на виїзд дитини за кордон. Як його оформити в 2019 році і в яких ситуаціях воно знадобиться, повинен знати кожен батько.
Що потрібно знати при виїзді з РФ
Дуже важливо вивчити правила як в'їзду в країну планованого візиту, так і виїзду зі своєї батьківщини . Добре відомо, що відвідати інші держави у російських громадян є можливість тільки на підставі закордонного паспорта . Список країн, які складають в цьому питанні виключення в 2019 році, досить малий. Згідно з двосторонніми домовленостями, в'їхати на іноземну територію з національним документом російського зразка можна тільки тоді, коли планується відвідати Казахстан, Киргизію, Білорусь, Таджикистан, Вірменію.
Всі російські батьки сьогодні мають у своєму розпорядженні двома варіантами документального оформлення подорожі свого малюка:
При цьому першим способом скористатися можна тільки при наявності у батьків посвідчення особи старого формату. Біометричний документ такою функцією не наділений. Крім того, вписати юного мандрівника можна виключно в батьківський документ. В паспорта найближчій рідні - сестер, братів, бабусь чи дідусів - внести такі дані можливості немає, а тому документи для виїзду за кордон дітей потрібно їм готувати особисті.
У чому відмінності між закордонним паспортом нового і старого зразка, Ви можете дізнатися в нашому матеріалі: « Яка різниця закордонні паспорти старого і нового зразка ».
На сьогоднішній день російський закон допускає такі варіанти поїздок для наймолодших членів суспільства:
- в супроводі батьків;
- з кимось одним з цих осіб;
- з особою супроводжуючим;
- самостійно.
При організації турне для всієї родини документи для виїзду дитини за кордон потрібно підготувати такі:
- Свідоцтво, видане йому при народженні, з позначкою про російське громадянство - якщо візит належить до країн, в які не потрібно закордонний паспорт при в'їзді.
- Закордонне при собі посвідчення особи - якщо перетин іноземного кордону передбачає пред'явлення закордонного паспорта, а у батьків на руках паспорта нового електронного формату.
- Батьківський закордонний паспорт із записом про молодшого члена сім'ї, якщо документ оформлений на старому паперовому бланку.
У шлях з одним батьком
Дещо по-іншому виглядає ситуація, якщо сім'я має намір покинути територію РФ в неповному складі. Цілком логічно виникає питання, чи потрібний дозвіл на виїзд дитини за кордон від другого з батьків? Згідно з правилами, порядок перетину російського лінії розмежування мало чим при таких обставинах відрізняється від того, коли виїжджають всі члени сім'ї.
Це означає, що ніякого документального підтвердження від другого дорослого не потрібно. Але скористатися таким привілеєм можна тільки при такому стані речей, коли він не подав письмове звернення з висловленням своєї незгоди на цей захід в міграційну службу. До заяви всього лише потрібно додати копію посвідчення особи заявника та підтвердження спорідненості з малюком.
Якщо факт документального незгоди має місце, дозвіл на виїзд дитини за кордон в 2019 році неодмінно знадобиться, але отримати його можна буде виключно в порядку судового розгляду.
Ускладнюється ситуація тим, що батькові, який ініціює поїздку, доведеться привести докази гострої необхідності або великої користі для неповнолітнього росіянина від такої подорожі.
Важливо пам'ятати, що необхідність згоди батьків на виїзд дитини за кордон втрачає актуальність в таких випадках:
- коли один з батьків помер;
- був позбавлений права називатися батьком;
- коли немає можливості дізнатися місце перебування одного з них;
- вихованням малюка займається тільки один батько.
Правила виїзду дітей за кордон свідчать, що кожен з таких випадків неодмінно повинен бути підтверджений відповідною довідкою.
Якщо ж виникла ситуація, коли мати і батько мандрівного малюка мають різні прізвища, тоді знадобиться надати ще й свідоцтво, отримане при укладенні шлюбу, з обов'язковим засвідченням нотаріуса.
Все описане вище на увазі правила виїзду неповнолітніх дітей за кордон РФ з одним з батьків. Прийняти до уваги, однак, необхідно ще й приписи щодо в'їзду на зарубіжні території, які можуть мати істотні відмінності.
Так, наприклад, при запиті візового штампа в зону Шенгену , Неодмінно потрібно прикласти до пакету паперів дозвіл на виїзд дитини до 18 років за кордон з одним з батьків. Більш того, не маючи на руках даного документа, можна легко отримати відмову від співробітників прикордонної служби на перетин прикордонного пункту запланованого держави. деякі учасниці Шенгену ( Франція , Німеччина , Ірландія, Нідерланди) обов'язково запитають дозвіл з перекладом і апостилем.
Не забувайте, що досить частими є випадки, коли консульство не повертає оригінал даного документа. Тому буде зовсім не зайвим запастися відразу декількома екземплярами, інакше вам буде нічого пред'явити прикордонникам.
Чи не є обов'язковою довіреність на виїзд дитини за кордон з одним з батьків, якщо поїздка запланована в країни, які передбачають безвізовий режим для росіян або спрощений порядок проходження пунктів пропуску. До них можна віднести:
Алгоритм складання дозволу
Нотаріальне згоду на виїзд дитини за кордон має бути складено з урахуванням наступних вимог:
- використовувати можна тільки фірмовий бланк контори, в якій оформляється документ, з постановкою на ньому апостиля, що посвідчує справжність реквізитів;
- заздалегідь краще відразу перевести папір на мову країни візиту і на англійську;
- обов'язково слід вказати назву території, на яку здійснюється візит. Якщо маршрут проходить відразу через кілька шенгенських держав, позначити можна тільки одне з них, згадавши про інших лише в загальному. Формулювання може звучати так: «Поїздка в Італію і інші шенгенські країни»;
- неодмінно потрібно вказати період, який неповнолітній росіянин проведе за кордоном;
- далі йде повідомити особисті дані особи, з яким він вирушає в дорогу;
- якщо один з батьків в силу якихось причин відсутній, слід надати письмове підтвердження причин, які викликали дану обставину;
- вказати паспортні дані обох дорослих;
- позначити відомості про реєстрацію всіх членів сім'ї;
- повідомити про терміни дійсності дозволу.
Одні з обов'язкових документів для проведення процедури у нотаріуса - підтвердження спорідненості з малюком. Для цього буде цілком достатньо надати свідоцтво про народження останнього і паспорт одного з батьків, який участі в поїздці приймати не буде. З огляду на той факт, що спеціальних норм, які б регулювали, скільки часу довіреність для дитини для виїзду за кордон може залишатися дійсною, просто не існує, можна сказати, що легітимність документа триватиме протягом того часу, який буде позначено в тексті.
У пакет документів при цьому слід включити:
- паспорт для дитини для виїзду за кордон;
- візовий штамп;
- дозвіл, оформлений нотаріусом;
- копію свідоцтва, отриманого при народженні, також завірену нотаріально.
Що стосується фінансових витрат на складання необхідної паперу, то залежати вони будуть багато в чому від регіону. В цілому ж вартість запевнення згоди на виїзд дитини за кордон у нотаріуса може коливатися від 400 до 800 рублів.
Організовуємо поїздку з третьою особою
Відвідування юним росіянином іноземних держав в супроводі третьої особи можливо в разі необхідності участі в змаганнях, творчих конкурсах або просто при бажанні відправитися на відпочинок разом з бабусею і дідусем.
У такій ситуації отримати дозвільний документ доведеться і від матері, і від батька. Само собою зрозуміло, що вся відповідальність у такому разі покладається на супроводжуючого, оскільки саме він виступає в ролі офіційного представника малюка в іноземній державі. Крім письмової згоди, знадобиться і особистий проїзний документ для дитини для виїзду за кордон.
При складанні довіреності обов'язково потрібно буде вказати особисті та паспортні дані про уповноваженого представника, а також про те, хто буде виконувати функцію спонсора поїздки.
Пройдіть соціологічне опитування!
самостійне подорож
Залишати межі РФ без дорослих, згідно з вітчизняними законами, діти не можуть, поки їм не виповнилося 12 років. При цьому вже з двох років вони можуть спокійно відправитися в дорогу під наглядом перевізника, наприклад, представників авіакомпанії. За фактом же останні дають свою згоду, тільки коли мова йде хоча б про п'ятирічний пасажира.
У будь-якому випадку, знадобиться обопільна згода батьків на виїзд дитини за кордон. При відсутності одного з них потрібно буде довести, що встановити його місце перебування не представляється можливим. Як варіант, відсутній батько може бути через суд визнаний зниклим безвісти, і тоді в майбутньому вже не потрібно буде обтяжувати себе таким дозволом.
Згода батьків на виїзд дитини за кордон без супроводу додається до спонсорського листа і фінансовими зобов'язаннями, які вони на себе покладають, а також до особистого виїзного паспорту малюка з проставленою в ньому візою.
Якщо мама з дитиною має намір виїхати в іншу країну назавжди
Нерідкі випадки, коли після невдалого шлюбу і наступного за ним розлучення мама вирішується знову створити сім'ю вже з іншим чоловіком, причому громадянином іншої держави. У такій ситуації цілком логічно припустити, що з часом вона і її малюк змінить громадянство , А тому будуть змушені покинути російські межі назавжди. Чи потрібна згода батька на виїзд дитини за кордон з матір'ю?
На жаль чи на щастя, але перший документ в пакеті паперів в такому випадку у багатьох представництвах - це саме дозвільне лист від батька, завірене згідно з усіма канонами. При цьому якщо біологічний батько прийме негативне рішення, відвезти сина в іншу країну буде дуже проблематично. А якщо врахувати, що дуже рідкісні випадки, коли батьки розлучаються мирно, то можна сказати, що труднощів не уникнути.
Якщо отримати згоду батька на виїзд дитини за кордон не вдається, жінка може подати прохання на позбавлення колишнього чоловіка батьківських прав. Але щоб виграти справу, доведеться довести, що батько не мав підстав для відмови і діяв в обхід інтересів своєї дитини.
Великою перешкодою стане той факт, що згоду на виїзд дитини за кордон, відповідно до нових правил, є для багатьох держав основним документом, а тому нехтувати громадською думкою тата просто не вдасться.
Що важливо знати
Плануючи відвідування іноземних держав, слід пам'ятати, що російські міграційні правила можуть мати безліч відмінностей з тими, які прийняті за кордоном. У зв'язку з цим корисними виявляться такі рекомендації:
- якщо один з дорослих залишається вдома, обов'язково підготуйте його згоду з перекладом паперу на англійську мову, якщо це передбачено правилами отримання візи;
- виїзд за кордон неповнолітньої дитини без батьків можливий тільки при наявності дозволу від них обох. При цьому дійсним документ буде тільки для однієї конкретної поїздки. Для наступного турне доведеться підготувати новий;
- якщо отримати згоду не представляється можливим, підготуйте документ, який свідчить про це;
- обов'язково візьміть в дорогу папір, яка зможе підтвердити ваше спорідненість з малюком, якщо в паспортах у вас вказані різні прізвища;
- дозвіл на виїзд дитини за кордон, якщо батьки в розлученні, в 2019 році є основним документом в пакеті паперів на запит візового штампа.
Тільки взявши до уваги всі перераховані факти, можна буде уникнути неприємностей на кордоні.
Дозвіл на виїзд за кордон дитини: Відео
Цілком логічно виникає питання, чи потрібний дозвіл на виїзд дитини за кордон від другого з батьків?Чи потрібна згода батька на виїзд дитини за кордон з матір'ю?