В епоху готики з'являється крій по фігурі, хоча як і раніше форму сукні надають шнурівки. Жіноче плаття підкреслювало фігуру, але головним було натякнути нема на сексуальність, а на материнство: лінія талії завищена, складки зібрані спереду, а для більшої правдоподібності на живіт підв'язували спеціальні подушечки - в цю епоху було модно бути «злегка вагітної».
У XIV столітті знатна жінка була одягнена в сукню - роб з вузьким ліфом, талія якого закінчувалася відразу під грудьми. З-під пояса спадала широка спідниця, довжиною своєї значно перевищувала зростання і кінчає ззаду великим шлейфом. Рукава могли бути як вузькими, так і широкими. У першому випадку вони закінчувалися розтрубом, що прикриває великий палець руки, у другому - прикрашалися хутром, аплікацією з сукна, підшивалися парчею або тканиною іншого кольору. Якщо плаття було сукняним, воно могло мати рукава, порізані особливою формою малюнка.
Сьогодні готична одяг виглядає для нас гротескно, але вона була співзвучна з загостреними дахами будинків і з багатим орнаментом будівель тієї епохи. Модна лінія була подовжена і велична, як і готична архітектура. Все в жіночому одязі було немов спрямовано вгору, завершуючи високою загостреним капелюхом. Гострий ніс взуття підкреслював бездоганність стилю. Для того, щоб утримувати капелюх на голові, необхідно було зберігати рівновагу, рівномірно і спокійно рухатися. Підкреслена помірність, збереження гідності в будь-якому положенні допомагали жінці зберігати свій престиж. І в багатьох випадках їй це вдавалося.
Дами прикрашають свої сукні та пояси бубонцями і бантиками; рукава цих суконь спускаються до підлоги; на голову надягають рід чернечого клобука, кінець якого звисає до самих п'ят. Квінтесенцією витонченості вважається все те, що є піком безглуздості, непрактичність і дивацтва.
Альбрехт Альтдорфер. Молиться жінка. Деталь з вівтаря св. Себастьяна вСанктфлоріане. У знатної дами накидка на голові з тон кою прозорої тканини, плаття з глибоким вирізом спереду і ззаду. З-під рукава сукні, що складається з двох частин, видно рукава сорочки. Виріз і рукава оздоблені широкої розшитій тасьмою. Пояс з бубонцями відповідає німецькій моді XV століття.
У всіх тодішніх людей помітно одне основне прагнення: зробити талію як можна тонше. Дами намагалися досягти свого ідеалу за допомогою особливого крою сукні і шнурівки, яка стягувала не тільки верхнє і нижнє плаття, але і сорочку, і мало чим відрізнялася від нинішнього корсета. Внаслідок цього плаття стало настільки вузько в грудях, що його не можна було одягати через голову, і дамам довелося відокремити спідницю від ліфа і надати сукні ту форму, яка існує до наших днів.
Модним доповненням став носовичок, але не в сьогоднішній своїй функції. Його не було засовували в кишеню, а тримали в руці, щоб відганяти мух. Кінчик носової хустки зазвичай був прикрашений золотом у серці. На поясі у модної жінки зазвичай висіли гребінець, дзеркальце і амулет. Висів також і позолочений пазур сокола, який служив зубочисткою.
Серія повідомлень " Середньовіччя ":
Частина 1 - Скандинавський костюм в епоху Середньовіччя.
Частина 2 - Романський стиль в жіночому одязі.
Частина 3 - Середньовічний костюм 12-13 століть.
Частина 4 - Середньовічна взуття.
Частина 5 - Жіночий одяг у епоху Середньовіччя. Готичний стиль.
Частина 6 - Готична мода. Культ Прекрасної Дами.
Частина 7 - Особливості готичної жіночої моди.
...
Частина 27 - Як одягалися французи в 14-15 веках.Часть 4
Частина 28 - Як одягалися французи в 14-15 веках.Часть 6.Обувь і аксесуари.
Частина 29 - Як одягалися французи в 14-15 веках.Часть 5.Головние убори.Пріческі.