Міжнародна рейтингова компанія NYC Partnership Consulting два роки тому опублікувала в світових ЗМІ сенсаційний список найбрудніших міст світу. Порівнявши 245 найбільших мегаполісів і столиць планети, фахівці з NYC Partnership Consulting склали рейтинг з 30 міст, які з кількох зведених показників були визнані найбруднішими.
Були проаналізовані наступні показники: рівень забрудненості повітря, ступінь придатності питної води, ступінь утилізації та переробки відходів, рівень доступності лікарняних послуг і медичного приладдя, ступінь присутності інфекційних хвороб. У 2008 році найбруднішим містом світу була визнана столиця Азербайджану Баку.
Баку і все-все-все ...
На початку поточного року, оновивши дані показників, рейтингова компанія склала черговий «брудний» список. На перше місце, по дивній випадковості, знову потрапив Баку. Результат в бальною пропорції для азербайджанської столиці був на 4,2 бала нижче (гірше), ніж двома роками раніше (23,4 бала у 2010 р проти 27,6 в 2008 р). Нагадаємо, що еталоном показового вимірювання був обраний Нью-Йорк, який на самому початку дослідження отримав від організаторів 100 балів.
Список з 30 найбрудніших міст світу 2010 року складається з африканських мегаполісів і агломерацій, а також декількох азіатських столиць. Єдиним європейським містом, який був внесений в ганебний рейтинг, стала Москва, яка розташувалася на 12-му місці. Крім цього, свої рейтингові позиції в списку отримали ще два міста СНД: Бішкек (Киргизстан) і Алма-Ата (Казахстан).
В оновленому рейтингу 2010 року, в порівнянні з 2008-м, з'явилися також Буенос-Айрес (відразу з 4-ю позицією), Преторія, Каракас, Марракеш, Джакарта, Гавана, Каїр, Найробі, Тегеран і Богота. Дебютантом малоприємного рейтингу також з'явилася столиця Киргизстану Бішкек. Алма-Ата після закінчення дворічного періоду стала «чистішою» на 13 позицій, а Москва - всього на 2 пункти.
ТОП-30 найбрудніших міст планети:
- Баку, Азербайджан
- Аддіс-Абеба, Ефіопія
- Мехіко, Мексика
- Буенос-Айрес, Аргентина
- Антананаріву, Мадагаскар
- Дакка, Бангладеш
- Катманду, Непал
- Дар-ес-Салам, Танзанія
- Бангуї, Центрально-Африканська Республіка (ЦАР)
- Ломе, Того
- Пойнт-Нуар, Конго
- Москва, Росія
- Преторія, Південно-Африканська Республіка (ПАР)
- Уагадугу, Буркіна-Фасо
- Бамако, Малі
- Бішкек, Киргизстан
- Каракас, Венесуела
- Луанда, Ангола
- Марракеш, Марокко
- Багдад, Ірак
- Нью-Делі, Індія
- Джакарта, Індонезія
- Нджамена, Чад
- Браззавіль, Конго
- Алма-Ата, Казахстан
- Гавана, Куба
- Каїр, Єгипет
- Найробі, Кенія
- Тегеран, Іран
- Богота, Колумбія
До речі, найчистішими містами світу за підсумками 2009 року визнані:
- Калгарі, Канада
- Гельсінкі, Фінляндія
- Копенгаген, Данія
- Гонолулу, США
- Цюріх, Швейцарія
- Осло, Норвегія
- Стокгольм, Швеція
- Оттава, Канада
- Женева, Швейцарія
- Осака, Японія
Отже, ТОП-10 найчистіших міст планети склали шість європейських міст, чотири з яких - столиці великої «північної» четвірки; три північноамериканських міста і всього один японський. Ні азіатських, ні африканських, ні південноамериканських столиць в списку чистих мегаполісів не значиться.
Читати по темі:
Рейтинг найбільш населених міст світу: ТОП-30
Тимур Кресник