- ЯКІ АЛЬПІЙСЬКІ КРАЇНИ І КУРОРТИ ВИБИРАЮТЬ РОСІЯНИ
- РОСІЯН ВО ФРАНЦУЗЬКИХ АЛЬПАХ додали
- АЛЬПІЙСЬКИЙ «ПРЕМІУМ» ПЕРЕХОДИТЬ НА «ВСЕ ВКЛЮЧЕНО»
- Лижам час, потісі ЧАС
Популярність гірськолижного відпочинку у Французьких Альпах зростає у російських туристів, в тому числі в сегменті преміум. Все більше росіян на гірськолижному відпочинку у Франції переходять на формат «все включено», їде більше сімей з дітьми. Подробиці - в нашому матеріалі.
ЯКІ АЛЬПІЙСЬКІ КРАЇНИ І КУРОРТИ ВИБИРАЮТЬ РОСІЯНИ
Згідно з текстом «Огляду тенденцій гірськолижного відпочинку в Росії - 2017», презентованого вчора туроператором Club Med за підтримки Atout France в Москві, найпопулярніші гірськолижні напрямки у росіян за підсумками минулого року - Австрія (42% вибірки) і Італія (28,7%). Французькі курорти відвідує 20% російських туристів. Найменше наших співвітчизників їде до Швейцарії (9%). Крім того, з статистики видно, що взимку в Альпи їде все більше туристів з Росії. Найкраща динаміка приросту в сезоні 2016/2017 в порівнянні з сезоном 2015/2016 - у Франції (зростання на 34%) та Італії (зростання на 32%).
У зимовому сезоні 2016/2017 рр. туристичний потік з Росії до Австрії виріс в порівнянні з аналогічним періодом рік тому на 10,4% - до 730 000 ночівель. Це можна порівняти з сезоном 2008/2009 (720 000 ночівель). Найпопулярніші у росіян гірські курорти цієї країни - Ішгль, Санкт-Антон, Кітцбюель, Заальбах-Хинтерглемм, Майрхофен, Зельден.
Італія безумовно входить в моду у вітчизняних гірськолижників. Лідерами зі зростання числа відгуків російських туристів в Альпах за два минулі сезони є італійські гірські курорти Альта Бадіа (зростання на 67%) і Валь ді Фасса (зростання на 65%). Новий напрямок - регіон Лівіньо, для якого Росія, втім, вже входить в топ-10 ключових іноземних туристичних ринків.
В кінці минулого року російські туристи почали активно повертатися до Франції, і ця тенденція захопила також і гірськолижний сезон. Сьогодні найпопулярніша зона катання у росіян у Французьких Альпах - «Три долини» з 600 км безперервного катання (у неї входять Мерібель, Куршевель, Валь-Торанс і ряд дрібніших містечок). Тут спостерігається і найвища концентрація росіян серед усіх альпійських зимових курортів. Серед лідерів по зростанню числа відгуків російських туристів за два останні сезони - зони катання Валь д'Ізер і Тінь (зростання на 63%).
Що стосується Швейцарії, то в Швейцарських Альпах одна з найулюбленіших російськими гостями зон катання - це Portes du Soleil.
Імовірно, в цьому році основні переваги росіян по альпійських курортів не зміняться.
РОСІЯН ВО ФРАНЦУЗЬКИХ АЛЬПАХ додали
Росія за підсумками зимового сезону 2016-17 р увійшла в четвірку країн-лідерів за кількістю ночівель іноземних туристів у Французьких Альпах (195 881 ночівель). За даними. Приріст ночівель російських туристів тут за період січень - червень 2017 року, згідно зі статистикою Регіонального комітету з туризму Овернь -Рона - Альпи, склав 50%.
Експерти турринку схильні вважати, що спостерігався взимку 2016-17 рр. зростання російського турпотоку в Французькі Альпи перейде в стадію стабілізації з помірно-позитивною динамікою.
«Цієї зими попит на Альпи, в тому числі Французькі, очікується в цілому на рівні минулого року, приріст може бути на рівні 5-10% в порівнянні з минулим зимовим сезоном», - каже Майя Ломідзе, виконавчий директор АТОР.
У Atout France говорять про те, що за підсумками року зростання числа прибуттів росіян до Франції, судячи зі статистики бронювань авіаквитків, може досягти 30%, і яке то кількість нових туристів, безумовно, доведеться на регіон Рона-Альпи.
АЛЬПІЙСЬКИЙ «ПРЕМІУМ» ПЕРЕХОДИТЬ НА «ВСЕ ВКЛЮЧЕНО»
За оцінкою авторів огляду Club Med, процентне співвідношення самостійних гірськолижних туристів на альпійських курортах та тих, хто купує турпакети, сьогодні становить 50/50 - турпакети дійсно вигідні за ціною - в середньому, якщо порахувати необхідні витрати самостійного туриста на відпочинку в Альпах, пакетні тури навіть в преміум-сегменті обходяться від 5% до 10% дешевше.
Традиційно туристи в Альпах вибирають або високорівневе розміщення, або щодо «економне». Гірськолижні поїздки в Альпи найчастіше плануються за півроку. У заможної публіки традиційно популярний новорічний період. Прагнуть заощадити зазвичай їдуть кататися у Французькі Альпи в останні тижні січня: дорогий високий сезон ще не почався, а погода і якість снігового покриву ще відмінні.
Відзначимо, що в цілому зимовий відпочинок у Французьких Альпах традиційно недешевий для росіян. Експерти АТОР оцінюють витрати російських туристів на гірськолижних курортах альпійських країн в діапазоні від 50 до 300-500 євро в день на людину - і це без урахування витрат на скі-паси і гірськолижне обладнання. Через це частка сімейних туристів в самостійному сегменті традиційно була тут невелика - однак на організованому ринку гірськолижного відпочинку у Французьких Альпах вона істотно вище.
Це, в тому числі, пояснюється і більшим, ніж в інших альпійських регіонах, проникненням концепції «все включено». Тут її розвиває тільки автор самої цієї концепції - французька компанія Club Med, яка впровадила цей формат відпочинку ще в 50-х роках XX століття. Зараз Club Med оперує у Французьких Альпах 17 курортами формату «преміум all inclusive» . У цього туроператора, що входить в АТОР і працює і на російському ринку, частка сімейних туристів з Росії на зимовий відпочинок у Французьких Альпах становить дві третини від їх загальної кількості.
За даними генерального директора Club Med Росія Олів'є Монсо, в сегменті гірськолижного відпочинку за сезон 2016-2017 рр. продажу компанії в Росії виросли на 28% в перерахунку на євро. Ринкова частка Club Med в російському турпотоке у Французькі Альпи сьогодні становить 34% - т. Е. Кожен третій російський турист у французьких Альпах їде сюди саме на преміальний «все включено».
Специфіка бізнесу туроператора полягає в тому, що він розміщує гостей у власних курортних готельних комплексах ( «містечках»), де використовується система сервісу «преміум all inclusive» і надає прямий переліт в Гренобль на сезонних, повністю зафрахтованих оператором рейсах «Аерофлоту».
Преміальність в даному випадку стосується саме розширеного пакета включених послуг - крім харчування це міні-клуби, що працюють за принципом французького дитячого садка (в тому числі з російськомовним персоналом »), розвиваючі заняття для дітей - в тому числі з гірських лиж, безкоштовний (що для Альп - виняток) après-ski, безкоштовні послуги гірськолижних інструкторів ESF, безкоштовні скі-паси і ін.
Такий пакет послуг, кажуть в самому Club Med, все більше привертає до Французьких Альп російські забезпечені сім'ї з дітьми - їх частка серед всіх російських туристів, які вирушають на французькі гірськолижні курорти по лінії цього туроператора, зросла за минулий сезон з 67 до 69%.
«У цьому сезоні очікуємо подальше зростання частки сімейних мандрівників з Росії на гірськолижні курорти Французьких Альп», - каже Валерія Заруднєва, директор з маркетингу та розвитку бізнесу Club Med Росія. У цьому сезоні туроператор розраховує і на збільшення своєї частки у Французьких Альпах, що, відповідно, збільшить частку туристів на «все включено» в регіоні в цілому.
Як вважають в компанії, цьому сприятиме, зокрема, відкриття нового, 21-го за рахунком в альпійських країнах, курортного містечка Club Med- Grand Massif Samoëns Morillon .
Комплекс, що працює за системою «преміум all inclusive» відкриється вже в грудні 2017 року альпійському регіоні Гран Міцпою, за півтори години їзди від аеропорту Женеви. Крім цього, кажуть в Club Med, компанія має намір активізувати свій поступ на російському ринку в інтернет-каналах: так, 24 листопада туроператор вирішив організувати першу на російському туристичному ринку «Чорну п'ятницю» - п'ятиденний розпродаж турів на своєму сайті , Яка триватиме до вівторка включно.
Лижам час, потісі ЧАС
У самій Франції схильні вважати, що серед організованого сегмента російського турпотоку у Французьких Альпах частка саме гірськолижників, а не просто забезпечених відпочиваючих.
Так, Жак Руссель, директор Центру Esf при Club Med Arc 2000, розповідає: «Кількість російських туристів на альпійських гірськолижних курортах Франції зростає з року в рік. Правда, ці цифри поки все одно не можна порівняти з туристичними потоками сюди з самої Франції, Великобританії, Бельгії, Німеччини і Швейцарії. Росіяни прибувають в основному на новорічні канікули і в березні, а європейці приїжджають стабільно протягом усього сезону, на довгі вікенди і по кілька разів. Згодом російські туристи перейшли від розважального проведення часу на схилах до спортивного. Раніше вони вважали за краще знімати шале, пити шампанське цілими днями, кататися тільки з ранку, а після обіду і до ночі насолоджуватися apres-ski. Тепер же їх з працею відрізниш від звичайних європейських гірськолижників: більшість росіян катаються весь день, використовуючи для цього кожну можливість на протязі своїх альпійських канікул. Вони в дуже хорошій формі, набагато краще, ніж 10 років тому ».
Експерти з гірськолижного спорту кажуть, проте, що у Французьких Альп їдуть не тільки гірськолижники і не тільки за спортом. Так, згідно з опитуванням EY, 50% російських туристів, які їдуть на гірськолижні курорти в найближчі новорічні канікули, збираються знайомитися з місцевими пам'ятками і займатися оздоровленням, 47% цікавляться іншими спортивними розвагами, а 36% - шопінгом.
При цьому Франція, за їхньою оцінкою з альпійських країн - найкраще місце для тих, хто їде в гори без лиж або цікавиться не тільки лижами. Цьому сприяє як раз отримала тут великий розвиток концепція гірського відпочинку для всіх.
Повернутися назад