Відшліфовані і відполіровані вироби виглядають набагато ефектніше
Шліфування та полірування виробів з полімерної глини виконується після запікання перед лакуванням . Якщо виріб добре відполіроване, то лакування може і не знадобитися.
У яких випадках не обійтися без шліфування?
- На виробі залишилися відбитки пальців, які виглядають недоречно (іноді відбитки пальців можуть служити усвідомленої текстурою ).
- На світлому виробі видно порошинки або ворсинки, які впеклісь в поверхню.
- Після застосування технік мокуме Гані , Хідден Меджік або міка шифт залишилася нерівна поверхня.
- Поверхня деформувалася після запікання.
- У вироби залишилися гострі або нерівні краї.
- Після прикочування зрізів ( миллефиори або мокуме Гані ) До основи поверхню залишилася нерівною.
- Необхідно зняти надлишки фарби після тонування .
Полірування може знадобиться, якщо ви не збираєтеся покривати лаком свої вироби. Полірування з бджолиним воском дає приголомшливий ефект готового виробу.
Вироби з полімерної глини краще шліфувати під струменем води або в тазі з теплою мильною водою. Так пил від шліфування НЕ буде розлітатися по вашому робочому місцю і потрапляти в ваші легені.
Починайте шліфування з шліфувального інструменту з більшою зернистістю. Знявши відчутні нерівності, переходите на більш дрібну зернистість для видалення відбитків і подряпин. Завершуйте шліфування інструментом з найдрібнішим зерном, щоб прибрати сліди шліфування, залишені попередніми інструментами. При необхідності відполіруйте виріб тканиною .
При роботі з електроінструментами необхідно дотримуватися кількох правил:
- Не всі використовувані нами прилади підходять для роботи у воді. У таких випадках ми не занурюємо виріб з пластики в воду, а регулярно змочують його.
- Коли поліруете полімерну глину, ви не повинні використовувати порошки або пасти, які використовуються під час полірування металів або каменів. Вони можуть зіпсувати м'яку глину.
- Не тримайте шліфувальний круг довго на одному місці. Полімерна глина при терті нагрівається і може деформуватися. Найчастіше переміщайте полірувальний круг на різні ділянки вироби, на час вимикайте його, щоб пластика остигала.
- Полірувальним кругом треба тільки злегка торкатися до поверхні виробу з пластики, не треба занадто натискати на неї.
- І не забудьте про особисту безпеку: заколіть довге волосся, не надягайте прикраси на довгих висячих шнурках і ланцюжках, надіньте марлеву пов'язку і захисні окуляри для захисту від пилу.
Дрібні подряпини, відбитки пальців і прилип сміття можна зняти також неабразивні - за допомогою рідини для розведення лаку (не для зняття, а саме для розведення, тому що сучасні рідини для зняття лаку мають щадний для нігтів склад і не всі підходять для цих цілей ). Змочіть ватяну паличку, пензлик або шматочок тканини в рідини і акуратно, не притискаючи, протріть виріб.
У яких випадках не обійтися без шліфування?