Незважаючи на теплу погоду, сезон катання на високогірному катку «Медеу» - перлині Алмати - відкритий вже два місяці. Ми вирішили дізнатися, скільки зараз коштує відвідування ковзанки і навіщо алматинцев приїжджають сюди.
Каток «Медеу» вже 43 роки залишається однією з головних визначних пам'яток міста і популярним місцем проведення часу алматинцев і гостей південної столиці в зимовий період. Барельєф з ковзанярами на фасаді цього комплексу знаком кожному городянину з дитинства.
В даний час до високогірного спортивного комплексу можна дістатися на автобусах трьох маршрутів - № 12, № 6 та № 39.
Кафе «Анталія» біля входу на каток
Ціни громадського харчування на «Медеу» приємно дивують. Поблизу комплексу розташовано кілька кафе, де можна цілком пристойно пообідати за 1 000-2 000 тенге.
Комплекс «Медеу» був офіційно відкритий в 1972 році, його будівництво тривало два роки. Ще раніше він вдавав із себе звичайний каток без огороджень і трибун з природним льодом.
У вихідні дні біля каси накопичується велика черга. Вартість квитків - 1 800 тенге з дорослої людини, 800 тенге - з молоді від 13 до 23 років, і 400 тенге для дітей від 7 до 12 років. Пенсіонерам та дітям дошкільного віку вхід безкоштовний.
Катанія проходять з вівторка по неділю. Понеділок - технічний день. Денний сеанс катання проходить з 10 до 16 годин. Вечірній - з 18 до 23 годин. У проміжку між сеансами співробітники комплексу призводять лід в порядок.
Сезон катання на «Медеу» починається з жовтня. У цьому році він стартував 16 жовтня.
Каток розташований на висоті 1 691 м., В передгір'ях Заилийского Алатау. Температура тут трохи нижче, ніж в місті, але через аномально теплу погоду в цьому році на «Медеу» все ще досить тепло.
Популярною розвагою у молоді є Селфі на ковзанці в компанії друзів.
Відвідувачки катка Катя, Ірина, нігорі і Аділя
Подруги Катя, Іра і нігорі приїхали сьогодні на каток, щоб показати його своєю знайомою з Узбекистану, Адиле. Гостя з Ташкента сповна оцінила наш лід і чисте гірське повітря.
Відвідувач «Медеу» Андрій
Андрій приїхав на «Медеу» разом з сім'єю і друзями.
- Давно вже не бував тут, а каток майже не змінився. Місця тут дуже мальовничі.
Громадянин Великобританії Пол з сином Джеком
Гість з туманного Альбіону Пол вже вдруге відвідує комплекс. Сьогодні він привіз сюди свого сина Джека.
Айгер з дочкою Даяною
Айгер останній раз була на «Медеу» в минулому році. Вона навчилася кататися на ковзанах тут же, ще в студентські роки, а сьогодні привезла свою дочку Даяну, щоб і її долучити до льоду.
Катерина та Олексій - корінні алматинцев, але бувають тут досить рідко.
- У минулому році ми приїжджали на каток всього пару раз. Плануємо відвідувати його частіше. Найбільше на «Медеу» нам подобається загальна атмосфера радості і веселощів.
магазинчик напоїв
У кромки катка стоїть машина з кавою і чаєм. Середня ціна зігріваючого напою - від 400 до 600 тенге.
З їжею і напоями на «Медеу» ніяких проблем немає. По всьому периметру ковзанки розкидані невеликі ларьки з різноманітною їжею.
Великий популярність користуються місцевий суші-бар і донерная. Тут можна цілком пристойно перекусити за 1 000 тенге.
Катання на «Медеу» відбувається по колу, в одному напрямку.
Серед відвідувачів високогірного комплексу переважає молодь. Також можна помітити велику кількість батьків з дітьми.
Однак зустрічаються і представники старшого покоління. Деякі з них тримаються на льоду спритнішими молоді.
Лід на «Медеу» досить слизький, і щоб утриматися на ньому, люди, недосвідчені в катанні, намагаються триматися за руки.
Пристосування для стійкості на льоду
Ірина не вставала на лід вже десять років. Для того щоб не падати, вона використовує спеціальну пластикову раму. Такі може взяти будь-хто, якщо відчуває себе на ковзанці недостатньо впевнено.
Світлана та Ігор кожні вихідні приїжджають на каток зі своїми дітьми. Вони вважають, що «Медеу» - це відмінне місце для сімейного відпочинку.
- Сто років вже не була тут. Сьогодні привезли на «Медеу» дочку, вона приїхала на каток в перший раз. Мені здається, що за останні роки тут все стало краще, - ділиться враженнями Олена.
Легенда «Медеу» - Аяз ата
Віктор Опанасович, відомий серед відвідувачів «Медеу», як Аяз ата, - справжня зірка і неофіційний символ високогірного комплексу. У перший раз він приїхав на «Медеу» 28 грудня 72 року, і з тих не пропускає жодної суботи та неділі, проводячи вихідні на ковзанці. На питання про свій вік Віктор Опанасович зазвичай з посмішкою відповідає, що йому 17 років. Аяз ата ділиться секретом збереження життєвих сил:
- Пенсіонерам вхід безкоштовний, так що мені сюди приїжджати дуже зручно. Відвідую каток кожен вихідний день. У молодості займався хокеєм і ковзанярський спорт на аматорському рівні. Тут я отримую заряд бадьорості та енергії на весь тиждень. Так зазвичай намагаюся підтримувати хорошу форму, щоранку роблю зарядку.
Мабуть, однією з головних причин, які змушують людей приїжджати на «Медеу» в будь-яку погоду, вдень і вночі - це особлива атмосфера цього місця. Сам повітря тут немов просочений радістю і святом.
Хочеться швидше взяти ковзани і приєднатися до загальних веселощів.
Серед відвідувачів ковзанки чимало дітей.
Деякі з них, ледь навчившись ходити, вже починають освоювати лід.
Компанія учнів 9-го класу художньої школи
Високогірний комплекс є хорошим місцем для відпочинку великих компаній друзів. Сьогодні сюди приїхали учні 9-го класу художньої школи при Академії мистецтв імені Жургенова. Деякі з них ніколи не каталися на ковзанах, інші добре вміють стояти на льоду. Юні художники планують повернутися сюди вже з мольбертами, щоб відобразити всю красу і красу «Медеу».
Групу підлітків супроводжує матір однієї з дівчат.
- Ми вважаємо за краще сноуборд, але поки не сезон, можна і тут покататися.
Ілля приїжджав на «Медеу» всього п'ять разів. Він любить активний відпочинок і хоче навчитися кататися на ковзанах. Його дружина Світлана почуває себе на льоду більш впевнено.
Гардеробне приміщення «Медеу»
Далеко не кожен відвідувач високогірного комплексу приїжджає сюди зі своїми ковзанами. Саме тому у внутрішньому приміщенні стадіону знаходиться просторий гардероб і прокат ковзанів.
Біля стійки прокату завжди людно. Вартість оренди однієї пари ковзанів - 1 000 тенге за дві години. Дитячі ковзани коштують лише 500 тенге.
Працівники «Медеу» можуть підібрати ковзани на будь-яку людину. Тут представлені всі існуючі розміри.
Оплата прокату проводиться не у вікна оренди, а в касі біля виходу зі стадіону. Щоб взяти ковзани напрокат, потрібно залишити заставу у вигляді документів, телефону або 6 000 тенге. У гардеробі можна залишити свій верхній одяг і взуття.
заточування ковзанів
Ті, хто приїхав зі своєю амуніцією, можуть ув'язнити ковзани за 1 000 тенге.
Прокат ковзанів в переході на Абая
Звичайно, ковзани можна взяти напрокат і в іншому місці. Наприклад, в переході на розі проспектів Абая і Достик. Тут прокат коштує 1 300 тенге, але не за дві години, а за весь сеанс. Такий варіант більш вигідний для любителів катання, які проводять на льоду велику кількість часу.
У внутрішньому приміщенні стадіону також розмістилося невелике, але дуже затишне кафе. Середня ціна кави тут - 600 тенге. Десерти та пироги коштують близько 500 тенге.
Поруч з лавочками для перевзування представлена невелика експозиція, що розповідає про історію високогірного ковзанки. Тут можна зустріти ретро-ковзани радянського виробництва.
На трибунах «Медеу» завжди можна трохи відпочити від катання і спокійно перекусити, спостерігаючи за натовпами людей на льоду.
Катаючись на льоду, краще завжди мати поруч надійну людину, готового підтримати і протягнути руку допомоги.
Станіслав приїхав на «Медеу» в перший раз в цьому сезоні, щоб навчити кататися свою подругу Гульнур з Петропавловська.
Андрій і Юрій - колеги. Вони приїжджають на «Медеу" не дуже часто.
Подружжя Ірина та Павло переїхали з Караганди в Алмати десять років тому. З тих пір вони регулярно відвідують «Медеу».
- Нам подобається, що тут панує здоровий спосіб життя. Ніхто не курить і не п'є. Ще помітили, що на ковзанці немає хамів. Молодь тут зазвичай попадається дуже ввічлива.
інструктор Володимир
Для тих, хто своїми силами не хоче освоювати мистецтво катання на льоду, доступні послуги інструкторів. Вартість занять - 4 000 тенге за годину. Вже після декількох уроків можна навчитися кататися цілком впевнено. У цьому відвідувачам катка допомагають такі інструктори, як Володимир.
- Я працюю тут з 2006 року. Колись професійно займався хокеєм, грав за юнацький склад московського клубу «Динамо». Одного разу приїхав в Алмати в гості, і залишився тут жити. Лід для мене - не просто робота. Це моє життя.
На «Медеу» навіть без інструкторів ніколи не вставали на ковзани люди освоюються досить швидко.
Каток також використовують для своїх тренувань юні хокеїсти.
Спочатку роботу «Медеу» забезпечувала складна система охолодження, що складалася з 170 кілометрів труб і величезною холодильної установки.
У 2001-2002 роках була проведена реконструкція катка і встановлена холодильна установка фінської компанії BG International, укладено 140 км. трубопроводу, залито нове бетонне тіло поля. До зимової Азіади була проведена ще одна реконструкція комплексу. Тут з'явилася нова холодильна станція для охолодження льоду
Потужність установок ТСК «Медеу» забезпечують дуже довгий період роботи ковзанки - з жовтня по травень.
За 500 тенге можна зробити моментальне фото і роздрукувати його на місці. Однак цінність цієї послуги полягає не тільки в фотокартці на пам'ять, але і в можливості поспілкуватися з ще однією легендою «Медеу» - фотографом Яношом Гроза. За свою трудову діяльність він знімав десятки, якщо не сотні знаменитостей з різних країн світу, які відвідували високогірний каток. Він може розповісти, як вміє стояти на ковзанах Кіркоров, які враження від «Медеу» залишилися у президента Білорусі Лукашенка, і моторний чи на льоду так само, як і на рингу, легендарний GGG.
«Медеу» сьогодні, як і десятиліття тому, залишається символом нашого міста. Високогірний каток є тією ланкою, що пов'язує кілька поколінь городян.
Довідкову і іншу інформацію про ТСК «Медеу» можна отримати на сайті medey.kz .
Фотогалерея
Перлина Алмати - каток «Медеу»
Дивіться також
Автор: Мухтар жирний
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter