- село Долинське
- село Котловина
- село Лиманське
- село Нагірне
- село Новосільське
- село Орлівка
- село Плавні
- місто Рені
Розкопки в Орлівці
У північній частині Ренійського району Одеської області знайдені дві монети - статери Олександра Македонського одна з яких карбування міста Абидоса 304 року до нашої ери. Оборонний земляний вал, насипаний пізніше IV століття нашої ери. Розташований уздовж східного берега озера Кагул між селами Нагірне і Орлівка.
село Долинське
Поселення епохи пізньої бронзи на правому березі річки Бужорка: Бужорка 1 в 1,5 кілометрах на північний захід від села, площа 120 на 60 метрів; Бужорка III в двох кілометрах на північний захід від села, в одному кілометрі на північ від мосту через річку, площа 100 на 50 метрів. Поселення епохи пізньої бронзи і перших століть нашої ери: Долинське I (Бужорка II) навпроти села на правому березі річки Бужорка, площа 100 на 70 метрів; Долинське IV (Бужорка VIII) в 1,5 кілометрах на північний захід від села на мисі, що примикає до шосе Рені - Болград, площа 150 на 60 метрів і Бужорка IV (V) в 0,5 кілометрах на південь від села, площа 800 на 150 метрів на лівому березі річки Бужорка.
Золотий статер Олександра Македонського
Поселення епохи пізньої бронзи і слов'ян IХ - ХI століть Долинське III в 3,5 кілометрах на північний захід від села на лівому березі річки Бужорка, площа 500 на 60 метрів. Поселення перших століть нашої ери Долинське II в 3,5 кілометрах на північний захід від села на схилі правого берега річки Бужорка. Скарб 1200 статеров Філіпа II, Олександра Македонського і еллінських монархів III до нашої ери, це так званий Анадольський скарб (по колишньому назвою поселення), знайдений в 1895 році. Також знайдена золота монета Діоклетіана (285 - 305 роки).
село Котловина
Поселення епохи пізньої бронзи: Котловна II в 0,5 кілометрах на південь від села на правому березі балки, що йде на північний захід о к озеру Ялпуг, на території саду, площа 100 на 80 метрів; Котловина III в 5 кілометрах на південь від села на західному березі озера Ялпуг, площа 60 на 40 метрів. Поселення епохи пізньої бронзи і перших століть нашої ери: Котловина I в трьох кілометрах на південь від села на правому березі балки, що йде на північний захід до озера Ялпуг, площа 100 на 200 метрів; улоговина IV в 3,5 на південь від села, площа 120 на 70 метрів і Котловина V в двох кілометрах на південь від села, на західному березі озеро Ялпуг; Котловина VI в одному кілометрі на південь від села там же, між ярами, що спускаються до озера, площа 100 на 60 метрів. Кургани: в трьох кілометрах на південь від села біля західного берега озера Ялпуг «Кара-Тепе»; в 2,5 кілометрах на північний захід від села; в чотирьох кілометрах на північний захід від села - «Барта»; в 5,5 кілометрах на північний захід від села; в двох кілометрах на захід від південної околиці села; в трьох кілометрах на захід від північної околиці села - «Тюлюк»; в 2,5 кілометрах і 4,5 кілометрах на північний захід від села.
село Лиманське
Поселення епохи пізньої бронзи: Курган I у північно-східній околиці селища Кірган на березі озеро Кагул, площа 100 на 100 метрів; Кірган III в в 0,3 кілометрах на північ від селища на лівому березі річки Бужорка, площа 80 на 60. Поселення епохи пізньої епох бронзи, поселення і могильник перших століть нашої ери Лиманське II в 8 на північ від села на плато корінного берега озера Кагул , площа 100 на 700.
Поселення епохи пізньої бронзи, перших століть нашої ери, Салтівська кульури і слов'ян IХ - ХI століть Кірган II (Бужорка VI) в одному кілометрі від селища Кірган на лівому березі річки Бужорка, площа 600 на 100 метрів. Поселення і могильник перших століть нашої ери Лиманське I в 1,5 - 2 кілометрах на північний захід від села на високій терасі берега озера Кагул, площа 200 на 300 метрів. Поселення перших століть нашої ери і слов'ян IХ - Х століть Лиманське III (IV Буджакулуй) у південній околиці села на західному березі озера Кагул, площа 150 на 50 метрів. Поселення слов'ян IХ - Х століть Лиманське V (Буджакулуй I) на північ від села, на имсу між балками, що впадають із заходу в озеро Кагул недалеко від Залізнична моста, площа 100 на 200 метрів. Курган розкопаний в одному кілометрі на північний захід від станції Фрікацей на плато західного берега озера Кагул. У ньому виявлено 11 поховань, в тому числі два - ямної культури, чотири - епохи пізньої бронзи, два - позднекочевніческой.
село Нагірне
Поселення гумельницької і черняхівської культур Нагірне II в одному кілометрі на південь від села на мисі біля східного берега озера Кагул, в місці впадання в нього великий балки, площа 100 на 60 метрів, розкопувати. Поселення гумельницької культури, перших століть нашої ери, Салтівська кульутри і слов'ян IХ - Х століть Ренійський II в 5,5 кілометрах на північ від села (від садиби радгоспу «Ренійський»), на другій терасі східного берега озера Кагул, площа 50 на 100 метрів. Поселення епохи пізньої бронзи Ренійський IV в чотирьох кілометрах на північ від села, там же, де і попереднє, площа 50 на 100 метрів.
Поселення епохи пізньої бронзи і перших століть нашої ери Нагірне IV в трьох кілометрах на південь від села, на плато східного берега озера Кагул, площа 100 на 200 метрів. Поселення епохи пізньої бронзи, перших століть нашої ери, Салтівська культури і слов'ян IХ - Х століть Ренійський I в шести кілометрах на північ від села на другій терасі східного берега озера Кагул між ярами, що йдуть зі сходу до озера, площа 40 на 120 метрів .
Поселення перших століть нашої ери на східному березі озера Кагул: Нагірне I в 0,5 кілометрах на південь від села на останці плато, обмеженому з півночі і півдня балками, площа 60 на 100 метрів; Нагірне V в 3,5 кілометрах на південь від села, площа 60 на 100 метрів. Поселення перших століть нашої ери і слов'ян IХ - Х століть Ренійський III в 4,5 кілометрах на північ від села на другій терасі східного берега озера Кагул. Поселення Салтівська культури і слов'ян IХ - Х століть на східному березі озера Кагул: Нагірне III в двох кілометрах на південь від села, площа 50 на 80 метрів; Ренійський V в трьох кілометрах на північ від села, площа 100 на 250 метрів. Шість курганів розкопано в п'яти кілометрах на південь від села, в двох кілометрах на вотсоку від східного берага озера Кагул, в них виявлено вісім поховань - одне скіфське, три Сарматського, чотири позднекочевніческіх.
село Новосільське
Вісім курганів розкопано в одному кілометрі на північ і два кілометри на північний захід від села. У них виявлено 68 поховань: 18 - ямної культури, п'ять - культури багатовалікової керамкі, 15 - епохи пізньої бронзи, одне - сарматське, п'ять - позднекочевніческіх. Грунтовий могильник епохи пізньої бронзи досліджений в двох кілометрах на північний захід від села, виявлено 35 поховань білозерського типу.
село Орлівка
Городище Кам'яна гора в Орлівці
Поселення гумельницької культури і епохи пізньої бронзи Орловка II в двох кілометрах на захід від села, біля південно-східного підніжжя, так званої «Кам'яної гори» - скельної височини біля лівого берега річки Дунай, у протоки, що з'єднує річку з озера Кагул і на самій « кам'яній горі ». На «Кам'яної горі» знаходиться також поселення фракійського гальштата (культури Бессарабії) VIII - VII століть до нашої ери, IV - III століть до нашої ери і римська фортеця I - III століть нашої ери, площа 400 на 600 метрів. Городище відомо за назвами «Квартал» і «Орловка», розкопувати. Поселення епохи пізньої бронзи: Орловка III в трьох кілометрах на північ від села на другій терасі східного берега озера Кагул, площа 80 на 60 метрів; Орловка VI в одному кілометрі на північ від села на мисі, утвореному закрутом східного берега озера Кагул, площа 120 на 70 метрів; Ракіджул II в 2,5 кілометрах на північний схід від села, в одному кілометрі від цегляного заводу на мисі лівого берега притоки річки Ракіджул, площа 100 на 70 метрів.
Поселення епохи пізньої бронзи і перших століть нашої ери Ракіджул I в одному кілометрі на схід від села, в 50 метрах на північ від шосе Рені - Ізмаїл на правому березі річки Ракіджул, площа 100 на 70 метрів. Античне поселення в 0,5 кілометрах на схід від «Кам'яної гори». Поселення перших століть нашої ери, Салтівська культури і слов'ян IХ - Х століть Орловка IV в шести кілометрах на північ від села, в 0,5 кілометрах на південь від насосної станції на східному березі озера Кагул. Грунтовий могильник VII століття до нашої ери, IV - III століть до нашої ери і II - III століть в 0,5 кілоемтрах на захід від села, на площі 1500 квадратних метрів досліджено 23 поховання. Курганний могильник з 4 курганів у північній околиці села, на плато лівого берега річки Дунай, розкопаний один курган, що містив 11 поховань: 7 - култури багатовалікової кераміки. Скарб електрових монет - статеров VI століття до нашої ери і міста Кизика знайдений в селі.
село Плавні
Поселення гумельницької культури, доби пізньої бронзи і IV - III століть до нашої ери Плавні I за північною околицею села, у Фремо на лівому березі балки, що впадає в озеро Ялпуг, площа 100 на 70 метрів. Поселення гумельницької культури, доби пізньої бронзи і перших століть нашої ери Плавні IV в 2,5 кілометрах на північ від села на правому березі балки у колгоспного саду, площа 100 на 80 метрів. Поселення епохи пізньої бронзи і перших століть нашої ери Плавні II в 0,5 кілометрах на північ від села на мисі біля правого берега балки, площа 600 на 300 метрів.
Поселення IV - III століть до нашої ери і перших століть нашої ери Плавні III в одному кілометрі на північ від села там же. Поселення перших століть нашої ери Плавні V в 3,5 кілометрах на північ від села там же. Курган, що містить шість поховань, розкопаний в одному кілометрі на північний захід від села. У ньому виявлено 4 поховання ямної культури, два - позднекочевніческіх, дев'ять курганів розкопано в 1,5 - 5 кілометрах на північний захід від села, Виявлено 84 поховання, в тому числі: 43 - ямної культури, одне - культури багатовалікової кераміки, 25 - епохи пізньої бронзи, одне - сарматське, два - позднекочевніческіх.
місто Рені
Поселення гумельницької культури, Салтівська та слов'ян IХ - Х століть в двох кілометрах на захід від горда на другий і третій терасах лівого берега річки Дунай, площа 700 на 400 метрів. Посудина з візантійськими скіфатнимі монетами, два певних екземпляр на яких - Номис Мануїла II Комніна 1143 - 1180 років знайдений на околицях міста.