- Розташування та опис
- Історія
- Особливості палацового комплексу
- Усередині палацу Воронцова
- Як дістатися
- Ціни 2019, офіційний сайт, режим роботи
- фото
- фото всередині
- Точне місце на карті, GPS координати - N 44 ° 25.181, E 34 ° 03.252
- Тури !!!
818
Одним з найкрасивіших місць Кримського півострова вважається Воронцовський палац. Точніше сказати - весь палацовий комплекс. Шикарне місце з дивовижною атмосферою. Обов'язково відвідайте його, коли будете на південному березі Криму, в околицях Ялти. Я кілька разів був тут і завжди отримував масу позитивних емоцій.
Розташування та опис
Знаходиться знаменитий палацовий комплекс практично біля підніжжя Ай-Петрі , В Алупці. Названий він на честь графа, який і займався його створенням, М.С. Воронцова. Звичайно, сам він не створював проект і не будував його. Цим займалися професіонали. В результаті багаторічної праці з'явилося дивовижне будівництво, оточене шикарним парком з фонтанами, штучними ставками. А також рідкісними рослинами.
Тут дивно переплітаються класичний і англійський стилі. Про розкоші тих часів можна судити по внутрішньому оздобленню палацу. Для відвідувачів проводяться екскурсії по декількох залах, кожен з яких вражає уяву, радує око і наповнює незрозумілими, але дуже приємними почуттями. Це, мабуть, єдине місце на узбережжі, про який місцеве населення практично не складало легенд. У той же час історія виникнення настільки захоплююча, цікава, що і придумувати нічого не треба.
Воронцовський палац в Алупці
Історія
Почалася вона в далекому 1828 році. На будівництво корпусу пішло майже двадцять років, імен робочих звичайно ніхто не знає. А ось архітектори, які займалися проектом, в ті часи були досить відомими особистостями. Це італієць Франческо Боффо і англієць Томас Харрісон. Вони створили проект, який в 1829 році почали втілювати в життя, але Харрісон помер, а його місце зайняв молодий архітектор з Англії Е.Блор.
Михайло Семенович Воронцов довгі роки прожив на Туманному Альбіоні і бажав, щоб на Кримському півострові у нього був свій замок. При цьому головним бажанням було з'єднати строгість архітектури Англії і розкішне убрання палаців Індії. Почалося будівництво в 1832 і на нього пішло більше дев'яти мільйонів рублів. Спорудження столового корпусу тривало до 1834, облаштування центрального корпусу було завершено в 1837. Кожен корпус зводився не один рік. До 1 846 роботи були закінчені.
Всього в комплексі п'ять корпусів: «Центральний», «Столовий», «Пансіон» (Шуваловский), «Бібліотечний» і «Господарський». Сходи, що ведуть до входу центрального корпусу, було вирішено прикрасити скульптурами левів, займався ними Джованні Боннані. Завершувала цю всю красу «тераса левів».
Чого тільки не пережив палац Воронцова. У 1921 тут відкрився музей, але в 1941 багато експонатів зникли. У сорок п'ятому тут була резиденція англійців, а в п'ятдесят шостому музей продовжив свою діяльність. З сорок п'ятого по п'ятдесят п'ятий палац служив дачею для чиновників з НКВД. Статус музею заповідника палацово-паркового мистецтва він отримав в 1990 році.
Історія, звісно, цікава, писати про неї можна багато і довго, але більшість туристів цікавить зовсім інше питання: «Що подивитися в Воронцовському палаці?».
Воронцовський палац
Особливості палацового комплексу
Перше, що здивувало мене - гармонія з місцевим ландшафтом. Всі споруди як би повторюють напрям гірського масиву, красиво його доповнюючи. У дворі господарських корпусів я зіткнувся з неприступністю і суворістю. Скрізь глухі стіни, сторожові вежі, але вже через деякий відстань з'являється міст (висячий), зроблений з чавуну і загальний вигляд кардинально змінюється.
Пройшовши за цим містку, ви опинитеся в Парадному дворі, з якого відкривається незабутній вид на гору Ай-Петрі. Тут погляду відкривається вежа для вартових, флігель і стіна, що служить опорою, з красивим фонтаном.
Величезне дерево - Платан
Вражає і основний корпус, в ньому стіни зведені на різних рівнях. У Центрі головний вхід з еркерами, ризалитами. Вежі прикрашені куполами. Радують око вирізані прикраси з каменю, безліч різних арок. Описати всю красу складно, не вистачить слів, висловити всі емоції, викликані палацом. А ось на фото відмінно передана вся розкіш і велич будівель.
Але не меншої уваги заслуговує і паркова зона. Вона займає близько сорока гектарів, і ділитися на два яруси: верхній і нижній. На верхньому рівні облаштовані галявини: «Каштанова», «Контраст», «Сонячна». На них ростуть такі незвичайні дерева як італійська сосна, східний платан, гімалайський кедр і навіть мавпяче дерево. У верхньому парку кілька озер, на одному з них живуть лебеді, водоспад. У нижньому парку панує атмосфера розкоші, затишку і величі. Відчуття свята не покидає.
Усередині палацу Воронцова
Всередині замку все залишилося як сто років тому. Туристів знайомлять з вісьмома залами. Серед яких і персональний кабінет графа, і китайський кабінет зі східним оформленням. А так же хол з портретами членів сім'ї Михайла Воронцова, блакитна вітальня з розкішним ліпленням. У ситцевої кімнаті збереглася меблі дев'ятнадцятого століття, а їдальня облаштована в стилі Тюдор. В оранжереї вас чекає величезна кількість екзотичних рослин.
кафе
При бажанні ви можете замовити додаткову екскурсію, за окрему плату, і відвідати інші будови. Не менш величні й розкішні. Найбільше мене вразило благоустрій і розкіш навколишньої території з її ставками, водоспадами (зробленими людськими руками) фонтанами і алеями, провідними прямо до пляжу.
Вам цікава тема палаців: «Все палаци Криму»
Воронцовський палац всередині
Як дістатися
Найпростіше добиратися до Алупки і Воронцовського палацу з Ялти. Мандрівники на своєму автомобілі орієнтуються по карті і точним координатам. Можна взяти машину в оренду. Відмінний варіант, яким останнім часом користується величезна кількість туристів. Це не тільки зручно, але й вигідно. Точні координати палацу і карта внизу сторінки.
Оренда авто в Криму
Громадський транспорт, також, непоганий варіант. На автовокзалі вам треба сісти на 32 або 27 автобус, доїхати до зупинки Алупкінський палац. В принципі сюди ходять автобуси і з інших населених пунктів, правда час шляху буде значно більше.
Ціни 2019, офіційний сайт, режим роботи
Ціни доступні, дорослий квиток коштує 350 рублів, пенсійний або пропуск для студентів всього 150, а дитячий - 70. Зверніть увагу: вартість може змінюватися, тому рекомендую уточнювати дане питання на офіційному сайті - worontsovpalace.org
Режим роботи Можна взяти екскурсію на електромобілі (пішки ходити багато - парк великий)
фото
фото всередині
Точне місце на карті, GPS координати - N 44 ° 25.181, E 34 ° 03.252
Сьогодні це вся інформація, якою я хотів з вами поділитися. Якщо ви вже маєте намір відвідати Воронцовський палац, виберіть недорогий готель в Ялті або Алупці . Тим самим забезпечивши собі максимально затишний, цікавий і комфортний відпочинок.
Тури !!!
Шукати на «Level.Travel»
Гарячі тури на «Travelata»