- Трохи про історію Королівського палацу в Мадриді
- Що можна подивитися в Королівському палаці Мадрида
- Корисна інформація для туристів
Королівський палац (Palacio Real de Madrid), або Східний, - одна з головних пам'яток Мадрида . Розташований на березі знаменитої річки Мансанарес, палац нагадує паризький Версаль. Будівля вражає своєю величчю і розмірами. Це архітектурна споруда по праву вважається найбільшим існуючим палацом Європи і служить резиденцією королів Іспанії (офіційної), незважаючи на те, що в даний час правлячі монархи тут не проживають. У величному будинку, побудованому в стилі італійського бароко, постійно проводяться урочисті заходи. Мадридський королівський палац відкритий для публічного огляду. Його щорічно відвідують тисячі туристів з усього світу.
Трохи про історію Королівського палацу в Мадриді
Будівництво грандіозної споруди (1738 рік) почалося за указом Філіпа V - першого бурбона, який перебуває на іспанський трон після закінчення 14-річної війни за престол. Саме цей монарх висловив бажання мати в Мадриді велику резиденцію, яка ні в чому не буде поступатися Версалю. Було прийнято рішення звести палац на місці Королівського Алькасара, згорілого в 1734 році. Для будівництва був запрошений один з кращих архітектор того часу - італієць Філіппо Юварра.
Однак його робота не була доведена до кінця. Великий архітектор помер, так і не довівши справу до завершення. Приймачем став його співвітчизник - Джованні Баттіста Саккетті. У будівництві також брав участь Франческо Сабатіні. Резиденція іспанських королів зводилася близько 30 років. Тільки до 1764 року будівництво Східного палацу було завершено. Першим монархом, що оселилися в новій будівлі, став Карл III. Внутрішнє ж оформлення кімнат вироблялося ще протягом століття.
Що можна подивитися в Королівському палаці Мадрида
Мадридський Королівський палац вражає своєю пишністю і розмірами. Загальна площа становить 135 тисяч квадратних метрів. Окрасою палацу є множинні фрески, виконані знаменитими італійськими, іспанськими і німецькими майстрами.
Велична будівля, фасади, прикрашені колонами та дорическими пілястрами, пишні сади - подивитися в Королівському палаці є на що. Недарма він є найпопулярнішим туристичним об'єктом в Мадриді. Велику споруду має форму прямокутника з просторим внутрішнім двором. Складається з 5 поверхів: трьох основних і двох цокольних. Кам'яні огорожі балконів і сходів, рельєфні карнизи служать прикрасою всього палацу.
Головний вхід в Королівський палац розташований на Південному фасаді, який прикрашає незвичайна композиція знаменитого Мартина Сармиенто під назвою «Тріумф Іспанії». Збройна площа (Plaza de la Armería) знаходиться безпосередньо перед головним входом. Багато туристів відвідують це місце в першу середу кожного місяця (о 12:00). Саме в цей час тут можна подивитися зміну варти королівських гвардійців.
Любителі історії можуть відвідати виставку в Збройової кімнаті. Тут представлена величезна колекція обладунків та зброї різних часів, в тому числі речі, що належали таким великим людям свого часу, як Філіп Красивий, Максиміліан Австрійський або Карл V.
Оточують весь палацовий ансамбль прекрасні сади, розбиті за розпорядженням дружини короля Іспанії Фердинанда VII. Безліч дерев, широкі клумби, фонтани у вигляді раковин і тритонів, викладені з білого мармуру, звивисті доріжки - всі ці елементи пронизані романтичним духом. З боку Північного фасаду Східного палацу розкинулися сади Сабатіні, закладені в 1933 році на місці колишніх стаєнь, побудованих для коней сина Пилипа V - короля Карлоса III. Головними рослинами цієї паркової зони, оформленої в неокласичному стилі, є магнолії, сосни, самшит, кипариси і лілії. Ставок прямокутної форми, розташований в центрі парку, оточений скульптурами іспанських правителів.
Однак туристів приваблює не тільки зовнішня краса Королівського палацу в Мадриді. Розташована всередині будівлі (на першому поверсі) бібліотека зберігає сотні тисяч стародавніх книг і манускриптів, є безцінними.
Музейну цінність Королівського палацу представляють тисячі експонатів - старовинні годинники, гобелени, кришталеві люстри, позолочені трони, посуд і меблі епохи Відродження, виконані в стилі ампір і рококо. У будівлі зібрана прекрасна колекція картин і портретів великих художників, зберігається збори скрипок знаменитого майстра струнних інструментів Антоніо Страдіварі. Тут же, на першому поверсі будівлі, розташувалася старовинна аптека, яка є в даний час Музеєм Фармакопеї.
Всього для відвідування в Королівському палаці відкрито понад 50 залів. У їх число входить вражає своєю пишністю Тронний зал в стилі рококо. Його стіни оббиті оксамитом, а прикрасою служать численні скульптури і величезні дзеркала.
Не менш видатним є зал Гаспаріні зі стінами, оббитими шовковою тканиною з срібними нитками. У центрі зберігся мозаїчний стіл, а освітлюють приміщення кручені канделябри і масивна люстра з позолотою з венеціанського кришталю.
При відвідуванні ще однієї кімнати - фарфорового залу, у туристів захоплює дух від краси і реалістичності деталей порцелянової обробки, якими прикрашено все приміщення і дзеркала.
Корисна інформація для туристів
Відвідати Королівський палац у Мадриді можна в будь-який день. У весняно-літній період (з квітня по вересень) музей відкритий для туристів з 10:00 до 20:00. В інші місяці час роботи дещо скорочується (з 10:00 до 18:00). Днями, коли музей працює тільки в першій половині дня, є неділю і свята.
При відвідуванні пам'ятки передбачена оплата: дорослий квиток - 10 євро. Дитячий квиток коштує в 2 рази дешевше.