Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Бізнес-план турфірми або як відкрити туристичне агентство

  1. опис послуги
  2. аналіз ринку
  3. SWOT-аналіз
  4. оцінка можливостей
  5. Організаційно-правові аспекти
  6. Маркетинг-план
  7. Розрахунок прогнозованих доходів
  8. Виробничий план
  9. організаційний план
  10. Фінансовий план
  11. ризики

Приблизні дані:   Щомісячний дохід - 130 000 рублей

Приблизні дані:

  • Щомісячний дохід - 130 000 рублей.
  • Чистий прибуток - 31 875 рублів.
  • Початкові витрати - 208 800 рублів.
  • Окупність - від 7 місяців.

Примітка: Даний бізнес-план, як і всі інші в розділі Бізнес-плани , Містить розрахунки середніх цін, які в вашому випадку можуть відрізнятися. Тому рекомендуємо вам робити розрахунки для свого бізнесу індивідуально.

У даній статті ми складемо детальний бізнес-план туристичного агентства з розрахунками.

опис послуги

Туристичне агентство надає послуги населенню. У них входять не тільки тури, бронювання готелів, але також резервування авіаквитків, оформлення страховок, віз, підготовка документів до оформлення закордонного паспорта. Звертаємо вашу увагу, що в компанії будуть працювати наймані робітники, сам підприємець продажем продукту займатися не буде. Туристичне агентство буде невеликим.

аналіз ринку

Сьогодні ринок туристичних послуг в Росії зростає дуже швидко. Причому виручка майже щороку зростає більше, ніж сам обсяг ринку, що говорить про зростання якості пропонованих послуг.

За даними Бізнес Стата переважна кількість послуг - це надання допомоги туристам, котрі збираються відпочивати за кордон. Їх близько 90%. Отже, можна говорити про високу концентрацію конкурентів, що пропонують попит саме на ці види послуг.

Якщо подивитися на графік (дані взяті з сайту Федеральної служби державної статистики), то можна говорити, що щорічно обсяг туристичного ринку в Росії збільшується на більш ніж 100 мільярдів рублів. Цифра досить значна.

Чим обумовлені такі темпи зростання? В першу чергу зростанням платоспроможності населення. Важливим фактором є розвиток інфраструктури туристичного бізнесу. До того ж, цей сегмент ринку є дуже привабливим для інвесторів. Причому вкладають вони не стільки в турагентства, скільки в ті атрибути, які роблять можливим надання послуг (будівництво готелів, розробка турів, налагодження авіаперевезень і багато іншого).

Причому вкладають вони не стільки в турагентства, скільки в ті атрибути, які роблять можливим надання послуг (будівництво готелів, розробка турів, налагодження авіаперевезень і багато іншого)

Головною послугою, яку надають туристичні агентства, є забезпечення авіаційних перевезень пасажирів (у вартісному відношенні). Майже чверть припадає на пошук і резервування готелів, хостелів і так далі.

Хочеться відзначити, що сьогодні багато людей стали користуватися абсолютно новою послугою - онлайн бронюванням. Процедура проходить через спеціальні сайти бронювання і так звані букінг-системи. Це економить час, як споживачеві, так і туроператорам. За рахунок автоматизації процесів зростає прибутковість і рентабельність. При мінімумі витрат підприємці отримують досить непоганий прибуток.

Головними конкурентами будуть великі туроператори, широко відомі не тільки в окремих містах, але і в країні в цілому. Боротися з ними буде досить важко. Варто подумати про можливу співпрацю. Сьогодні існує безліч розроблених програм, коли відоме туристичне агентство допомагає малим суб'єктам даної сфери. Чи не безкоштовно, природно. Як правило, вони беруть певний відсоток з прибутку організації. До того ж, вони діляться вже готовими туристичними продуктами. Такий варіант є одним з найбільш підходящих. По-перше, працювати можна буде починати відразу ж. По-друге, вашу незалежність ніхто не відніме, при бажанні ви завжди можете відмовитися від співпраці. Куди не глянь - одні плюси.

Якщо говорити про потенційних споживачів, то це будуть люди у віці 20-50 років, які мають середній достаток або вище середнього (за умови, що організація буде орієнтуватися на зарубіжні країни).

У зв'язку зі сформованою в країні ситуацією в 2015 і в нинішньому 2016 роках, появою санкцій з боку деяких країн, національними заворушеннями, сьогодні багато хто воліє відпочинку за кордоном місцеві визначні пам'ятки. Ця тенденція склалася порівняно недавно - буквально в цьому році. Тому особливу увагу варто приділити вітчизняному напрямку. Хітом цього літа став відпочинок в Сочі. Туди їздять люди і з більш низьким рівнем достатку, а також більш літні люди. Можливо, варто зробити акцент саме на побудові бізнесу всередині країни і роботі з вітчизняними бізнесменами в сфері туризму.

SWOT-аналіз

Будь-яке підприємство відчуває на собі вплив зовнішніх факторів. Вони можуть бути позитивними і несприятливими. До зовнішніх факторів відносять:

  1. загрози
  • Можливі зміни уподобань споживача.
  • Неможливість точного прогнозування ситуації в майбутньому.
  • Складнощі при роботі з партнерами, можливі збої в роботі з ними.
  • Зниження попиту через різке зниження купівельної спроможності внаслідок зростання інфляції.
  • Коливання цін.
  • Зміна курсу валют.
  • Зростання конкуренції.
  • Поява гравців на ринку, здатних надати більш якісну послугу.
  • Посилення податкового тягаря.
  • Перенасичення даного сегмента ринку.
  1. можливості
  • Зростання якості життя населення.
  • Збільшення впливу маркетингу, реклами.
  • Зростання купівельної спроможності.

Перед відкриттям власного туристичного агентства необхідно звернути увагу на внутрішні фактори. З ними завжди можна і потрібно працювати. До них відносять:

  1. Слабкі сторони
  • Відсутність клієнтської бази, а також постійних клієнтів.
  • Відсутність досвіду роботи.
  • Необхідність глибокого вивчення законодавства, можливостей.
  • Необхідний пошук партнерів.
  1. Сильні сторони
  • Широкий вибір послуг.
  • Наявність мотивації у працівників організації.
  • Високий рівень кваліфікації співробітників.
  • Якісне обслуговування.
  • Можливість перевірки ефективності роботи персоналу завдяки невеликій їх кількості.

Внаслідок цього, можна говорити про основні напрямки роботи:

  1. Розробка нових туристичних програм.
  2. Необхідність пошуку зарубіжних і вітчизняних партнерів.
  3. Постійний коучинг працівників, підвищення кваліфікації, інформування, адже ситуація змінюється дуже швидко.

оцінка можливостей

Як правило, в січні-лютому відбувається спад попиту на послуги туристичних агентств. В цей час варто подумати про надання дешевших послуг. Тут зможуть допомогти знижки, акції, гарячі тури.

Агентство буде працювати за наступним графіком:

Понеділок 11:00 - 19:00 Вівторок 11:00 - 19:00 Середа 11:00 - 19:00 Четвер 11:00 - 19:00 П'ятниця 11:00 - 19:00 Субота Вихідний Неділя Вихідний

Разом: 40 годин на тиждень, 176 годин на місяць.

Працювати в туристичному агентстві буде 2 менеджера.

Організаційно-правові аспекти

  1. Реєструємо фірму. Це може бути ТОВ або ІП. Коди за КОАТУУ:
  • 30.1 Організація комплексного туристичного обслуговування.
  • 30.2 Забезпечення екскурсійними квитками, забезпечення проживання, забезпечення транспортними засобами.
  • 30.3 Надання туристичних інформаційних послуг.
  • 30.4 Надання туристичних екскурсійних послуг.
  1. Обов'язкове ліцензування не потрібно, воно було скасовано в 2007 році.
  2. Якщо будете працювати з безготівковими розрахунками, то відкрийте розрахунковий рахунок .
  3. Відповідний Федеральний закон говорить про те, що туристичні агентства можуть використовувати тільки ССО, що не ЕНВД. ССО може бути використаний в двох форматах: ССО «Доходи» 6% або ССО «Доходи мінус витрати» 6-15% (ставка визначається в залежності від регіону).
  4. Обов'язково вивчіть правила надання туристичних послуг. Для цього вивчите Федеральний закон «Про основи туристської діяльності в РФ».
  5. Особливу увагу приділіть вибору туроператора.
  6. Відвідайте офіційний сайт Федерального агентства по туризму. Там можна знайти все актуальні нормативні акти, правила, вимоги, що пред'являються і до туристичним агентствам в тому числі.
  7. Відповідально підійдіть до вибору страхової компанії. Це повинна бути надійна компанія.

Маркетинг-план

Цінова стратегія:

У туристичному бізнесі ціна не завжди є визначальною. Для багатьох важливіше якість готелів, та й організації всієї поїздки в цілому.

Не можна забувати про сезонності в даному виді бізнесу. Обов'язково потрібно вибудовувати гнучку політику цін, створювати акції, знижки, пропонувати клієнтам гарячі тури. Словом, все те, що може привернути клієнта і змусити його співпрацювати з вами.

Реклама:

Сьогодні жоден бізнес неможливий без реклами. Вона обумовлює не тільки впізнаваність, але і можливість зростання доходів. Як і всі інші види підприємництва, туристичні агентства користуються послугами різних рекламодавців. Найбільш ефективними вважаються:

  • Реклама в газетах. Це необов'язково повинні бути тематичні видання. Як правило, таку інформацію розміщують в щотижневих газетах з найбільшим обхватом читачів.
  • Реклама на радіо. Природно, агентства вибирають місцеві радіостанції. Тут дуже важливо, щоб реклама була помітною, що чіпляє. Не менш важливим є слоган - він повинен бути таким, що запам'ятовується, щоб при необхідності, слухач міг згадати назву або навіть контактні дані.
  • Роздача листівок. Цей вид реклами є універсальним. Найкраще, роздавати листівки в центрі міста і поруч з офісом агентства.
  • Створення власного сайту. Сьогодні багато людей користуються інтернетом, багато хто з них не хочуть відвідувати офіси. У таких випадках віддалений турагент може допомогти клієнту за допомогою зворотного зв'язку.
  • Контекстна реклама. Взагалі, реклама в інтернеті користується популярністю. Вона охоплює величезну кількість населення, залучає їх. Висновок сторінок сайту в топ пошуку робить кількість потенційних клієнтів ще більше.

Вибираючи місце для офісу, варто розглядати такі варіанти:

  • Приміщення в центрі міста.
  • Площа в бізнес-центрі.
  • Оренда залу в торговому центрі.
  • Офіс в спальному районі міста.

Кожен з них має свої переваги і недоліки.

Розрахунок прогнозованих доходів

Середня кількість проданих путівокСередня вартість путівкиКомісія туроператораЩомісячний дохід

50 26 000 рублів 10% 130 000 рублей

Виробничий план

Після того, як приміщення для оренди вибрано, необхідний його невеликий ремонт. Як правило, в нього входить виправлення невеликих недоліків. Якщо робота буде проходити в торговому центрі, то витрат на ремонт не буде потрібно в принципі.

У приміщення знадобиться наступна меблі: столи, стільці, шафи, інформаційні стійки і так далі. Не можна забувати про зручність клієнта. Варто обладнати зону комфорту для нього - вибрати зручні крісла, придбати вішалки.

Оргтехніка: доведеться придбати 2 комп'ютери, по одному на кожного менеджера. Для роздруківки документів знадобиться МФУ. Можна обійтися одним.

Під програмним забезпеченням розуміються в тому числі і спеціалізовані програми.

В організації працюватимуть два оператора. Вони будуть займатися роботою з клієнтами, а саме, їх консультуванням по телефону, через систему зворотного зв'язку на сайті, наживо. Менеджери також будуть підбирати підходящі тури, оформляти документи, роз'яснювати клієнтам їх права і обов'язки. Крім того, співробітники будуть працювати зі страховими компаніями.

Посада Кількість працівників Вид заробітної плати Середня заробітна плата на 1 працівника ( «брудними») ФОП Менеджер 2 Оклад (15 000 рублів) + 12% 30 600 рублів 61 200 рублів

організаційний план

Реєстрація 800 рублів Ремонт 10 000 рублів Меблі 25 000 рублів Оргтехніка 60 000 рублів Установка необхідного програмного забезпечення 25 000 рублів Реклама 20 000 рублів Створення та розробка сайту Від 30 000 рублів Розробка фірмового стилю 20 000 рублів Купівля ККМ 8 000 рублів Разом: 208 800 рублів

Фінансовий план

Щомісячний дохід: 130 000 рублів.

Оренда 15 000 рублів Заробітна плата 61 200 рублів Реклама 13 000 рублів Канцелярські витрати 500 рублів Інтернет, зв'язок 1 000 рублів Обслуговування ККМ 600 рублів Оплата системи онлайн-бронювання 1 200 рублів Разом 92 500 рублів

Прибуток до оподаткування: 37 500 рублів.

Податок: Розраховуємо за формулою 15% від різниці між доходами та витратами (може бути обраний і інший варіант). 37 500 * 0,15 = 5 625 рублів.

Чистий прибуток: 37 500 - 5 625 = 31 875 рублів.

Рентабельність: 31 875/130 000 рублів = 24,52%.

Окупність: 208 800/31 875 = 6,55. Отже, бізнес окупиться не менше ніж за 7 місяців.

ризики

Розглянемо внутрішні ризики, які виникають у будь-якого підприємця, який працює в туристичному бізнесі:

  1. Сезонність.

Цей фактор є, мабуть, самим неприємним для багатьох бізнесменів. Іноді вони не здатні оцінити масштаб можливих наслідків. Деякі і зовсім забувають прийняти цей фактор до уваги.

До чого це може призвести? До розбіжності очікувань з дійсністю. Але це не найстрашніше. «Не сезон» може принести великі збитки, які зведуть нанівець всі старання. І тут постійний прийом і звільнення працівників не вихід.

Необхідно згладжувати ситуацію. Для цього можна подумати про додаткові послуги. Є можливість створення турів по місту. Варто також максимально розширити діапазон країн. Подумати про знижки, спеціальні пропозиції - теж хороша ідея. Словом, все нове буде безвідмовно притягувати клієнтів.

  1. Некомпетентність персоналу, відсутність навичок, що дозволяють дійсно продавати продукт.

Якщо вірити статистичним даним, рішення клієнта про покупку путівки наполовину залежить саме від роботи турагента. Якими якостями повинен володіти менеджер туристичної агенції? Він повинен уміти спілкуватися, знати про пропонований продукт, вміти його правильно подавати і, звичайно ж, завжди залишатися ввічливим і спокійним. Турагенти повинні самі любити свою справу.

Мінімізувати ці ризики можна, підібравши відразу відповідний персонал. Правда, це може зайняти чимало часу. І після прийняття працівник повинен удосконалювати навички. Підприємцю варто подумати про відправку на курси, нехай навіть і дистанційний.

Туристичний бізнес дуже мінливий. Люди, що працюють в цій сфері, повинні вміти підлаштовуватися під ситуацію, встигати реагувати на зміни.

Всі ці способи допоможуть бізнесмену не втратити клієнтів, а з ними і прибуток.

  1. Відсутність прибутковості в спеціалізації.

Перш ніж відкривати свій бізнес, варто дуже уважно і детально вивчити своїх конкурентів. Не варто працювати в нішах, які і без того є переповненими. Варто диференціюватися від своїх конкурентів, вибрати свою спеціалізацію.

Такий підхід дозволить залишитися на плаву і отримувати прибуток від свого бізнесу.

Найбільш значущими зовнішніми ризиками можна назвати наступні:

  1. Неполадки в роботі туроператорів.

Підійти до вибору підходящого туроператора потрібно дуже відповідально. Пам'ятайте, що в разі невдачі або скасування поїздки, клієнт буде незадоволений саме вами, він навряд чи захоче звернутися до вас за допомогою знову. Тому варто вибирати надійних партнерів, які постійно працюють над поліпшенням якості своїх послуг.

Така робота дозволить не допустити відтік клієнтів і, відповідно, прибутку.

  1. Війни, стихійні лиха.

Подібні обставини в більшості своїй малоймовірні. Хоча в зв'язку з останніми подіями і хвилюваннями по всьому світу, сьогодні вони здаються більш ніж реальними.

Тут важливо розуміти, що подібні явища можуть викликати абсолютно різну реакцію у туристів. Хоча, звичайно, в більшості випадків потік туристів в неспокійну країну знизиться. Хтось і зовсім може здати свої квитки.

Вплинути на ці ризики неможливо. Як можна мінімізувати можливі втрати? Чи не єдиним способом є страхування. Причому захищає воно від втрат більш ніж надійно.

Варто пам'ятати, що туристичний бізнес не так-то простий, як може здатися. Це підтверджує статистика, що показує, що щорічно десятки і навіть сотні агентств просто закриваються в зв'язку з невдачами на туристичному терені. Тому дуже важливо вивчити всі наявні ризики і вести політику, яка допоможе настання цих ризиків і наслідків не допустити.

Важливо: Пам'ятайте, що ви можете самостійно скласти бізнес-план саме для свого бізнесу. Для цього прочитайте статті:

Прохання наостанок: Всі ми люди і можемо допускати помилки, щось не врахувати і т.д. Не судіть строго, якщо даний бізнес-план або інші в розділі Бізнес-плани здалися вам неповними. Якщо у вас є досвід в тій чи іншій діяльності або ви побачили недолік і можете доповнити статтю, повідомте будь ласка в коментарях! Тільки так ми спільно зможемо зробити бізнес-плани більш повними, детальними і актуальними. Дякую за увагу!

Чим обумовлені такі темпи зростання?
До чого це може призвести?
Якими якостями повинен володіти менеджер туристичної агенції?
Як можна мінімізувати можливі втрати?

Новости