- Які потрібні документи?
- Підбір приміщення
- Закупівля обладнання
- персонал
- вибір туроператорів
- Реклама
- Скільки потрібно стартового капіталу?
Туристичний бізнес за останнє десятиліття істотно змінився і якщо раніше люди їздили в пансіонати із середньою якістю обслуговування і це був уже хороший відпочинок, то зараз середньостатистичний клієнт, хоче високий рівень сервісу, закордонні тури і це все ще бути доступно за ціною. Уміння скласти хорошу пропозицію і продати тур для клієнта - це найбільш важливий навик в цьому бізнесі. У цій статті ми обговоримо, як відкрити турагентство і чому бажано стартувати саме з цього формату бізнесу.
Варто відзначити, що конкуренція серед таких компаній просто величезна і практично всі вони продають одні й ті ж тури, з мінімальним відмінністю, наприклад у кого-то краще умови проживання, у кого-то повністю включений трансфер на різні екскурсії та інше.
Також важливо знати, що це складний бізнесу, так як в першу чергу він зав'язаний на людях, а саме ви не можете контролювати абсолютно всі моменти, які стосуються переїзду проживання та іншого, тому потрібно вміти і добре залагоджувати різні конфліктні ситуації, робити висновки і намагатися більше не повторювати їх у майбутньому.
Щорічно відкриваються сотні туристичних агентств, і 80% з них закриваються вже протягом першого року роботи на ринку цих послуг. Причин багато, але найчастіше це погані відгуки і багато конфліктних ситуацій з незадоволеними туристами. Стійкість до стресу повинна бути на висоті.
Зміст статті
Вам як підприємцю потрібно чітко розуміти відмінність різного роду фірм друг від друга і вибрати виключно свою нішу для роботи.
Існує три типи ведення туристичного бізнесу:
- туристичний оператор. Це компанія, яка становить тури, підписує договори з готелями, транспортними компаніями, екскурсоводами. Взагалі це повний комплекс складання туру і контроль виконання всіх умов туру при його здійсненні. Це велика відповідальність, оскільки вам потрібно бути дуже комунікабельним і вміти домовлятися, щоб догодити всім відпочиваючим, які до вас звертаються.
- туристична агенція. Це, по суті, посередник між туроператором і клієнтом, який хоче відвідати той чи інший курорт. Агентство отримує свій відсоток від проданого туру і не несе відповідальності за його виконання, оскільки всі зобов'язання лягають на організатора в особі туроператора. Саме такий формат роботи і вибирають більшість підприємців-початківців, які хочуть запустити бізнес на турагенції. Саме про такий формат діяльності і ми поговоримо в цій статті.
- змішаний тип. Це комбінований тип діяльності, коли при своєму логічному розвитку турагентство починає складати і організовувати свої тури, при цьому беручи на себе частково роль оператора, але при цьому, продовжуючи продавати і інші пропозиції від своїх партнерів.
Також якщо класифікувати такі компанії, то в залежності від типу подорожей їх поділяють на:
- ті, які організовують поїздки і відпочинок всередині країни;
- і ті, які пропонують зарубіжні тури.
Якщо ви сумніваєтеся в своїх силах, то можна спробувати стартувати туристичний бізнес по франшизі, яких на ринку досить і, взявши готову модель пробувати її реалізовувати вже у себе в місті.
Вузькою нішою в цьому бізнесі можна вважати екотуризм. У нашій статті про цей напрямок діяльності ви можете дізнатися всі тонкощі організації турів у напрямку екотуризму . Сподіваємося матеріал буде для вас корисним.
Які потрібні документи?
В першу чергу, перед тим як стартувати в цьому бізнесі, вам потрібно зареєструвати всі необхідні документи.
Ось список того, що вам буде потрібно:
- відкрити ІП або зареєструвати ТОВ.
- оформити на роботу персонал.
- вказати КВЕД на діяльність. У Росії це - 79. В Україні - 79.11.
- якщо ви плануєте організовувати поїздки, тоді вам буден потрібна ліцензія на туроператорську діяльність.
Для уточнення всіх моментів щодо реєстрації туристичного бізнесу найкраще звернутися до досвідченого юриста і отримати розширену консультацію по всіх цих питаннях.
Підбір приміщення
Для початку, потрібно визначитися в якому форматі ви будете працювати. Тут можна відзначити два варіанти:
1.) Продаж елітних турів.
2.) Масова реалізація туристичних поїздок. В основному такі компанії орієнтовані на населення із середнім рівнем заробітку.
У цій стати ми будемо розглядати другий варіант організації турагентства. В цьому випадку вам знадобиться підбирати приміщення в людному місці. Це може бути і торговий центр, і окреме приміщення. Середня площа для комфортної роботи становить 20 - 25 кв.м. Також необхідно підбирати площа недалеко від транспортних розв'язок і зі зручним під'їздом для машин.
Закупівля обладнання
Тепер давайте поговоримо про те, що потрібно, щоб відкрити туристичне агентство. В першу чергу вам потрібно буде закупити всю необхідну офісну техніку:
- комп'ютер - $ 600
- принтер і ксерокс - $ 400 - $ 600
- виготовлення каталогу турів - $ 100 - $ 200
- візитки і фірмова атрибутика - $ 200
- створення власного сайту + реклама в інтернеті - $ 600
З телекомунікацій, вам знадобляться:
- інтернет - $ 20 / міс.
- виділена лінія телефонії $ 30 - $ 40 за місяць.
Також вам потрібно закупити якісні меблі і облаштувати місце для клієнтів і персоналу ($ 600 - $ 800).
Чи чули ви про медичний туризм? Якщо немає, то почитати про цей бізнес ви можете ось тут - http://biznes-club.com/biznes-praktiki/agentstvo-meditsinskogo-turizma-perspektivny-j-biznes.html . Статтю писали дійсно практикуючі люди, які вже не один рік працюють в цій сфері.
персонал
У цьому бізнесі грамотний персонал може збільшити прибуток турагентства в кілька разів. Але знайти вільних співробітників з великим досвідом роботи зазвичай не виходить, тому доводиться наймати новачків і всьому їх навчати. Тут існують певні ризики, що після того як ви навчите людини, він не піде працювати в більш велику компанію, або ж не створить свою, тому до цього потрібно бути завжди готовим.
Схема оплати праці менеджерів з продажу послуг складається в основному з невеликої ставки, порядку $ 200 і відсотка від продажів. Така схема оплати мотивує менеджерів продавати більше турів, щоб в результаті вийти на хороший прибуток.
Для того щоб вести фінансову звітність вам знадобиться бухгалтер. Для початківця турагентства немає необхідності брати його в штат, тут можна звернутися до компаній які надають такі послуги на аутсорс.
вибір туроператорів
Розглядаючи турагентство як бізнес, вам в першу чергу потрібно буде вміти домовлятися з туроператорами і вибивати для себе якомога більший відсоток за продаж путівок і турів.
Один з найбільш важливих моментів при запуску такого бізнесу є грамотний підбір надійних туроператорів. Почитайте відгуки, уважно вивчіть всі моменти співпраці. На початковому етапі вам не варто розраховувати на більший прибуток. В середньому вона становитиме близько 10% від продажів. Але в майбутньому при збільшенні зростання продажів, відсоток вашого заробітку буде збільшуватися.
Вам необхідно співпрацювати відразу з кількома операторами, оскільки в разі якщо вас підведе один, щоб можна було відразу зорієнтуватися і запропонувати клієнтам альтернативні тури. Перевіряйте всіх організаторів турів самостійно. Тільки в такому випадку ви зможете бути впевнені в тому, що вас не завалять скаргами незадоволені туристи.
Реклама
Грамотна реклама - один з ключів на шляху до успіху. Тут все методи будуть доречні. Найбільш популярними є оголошення в ЗМІ, власний сайт в інтернеті + контекстна реклама, листівки і інше. Також для того щоб залучити, зокрема, постійних клієнтів, потрібно створювати систему знижок і акцій.
Активно залучати клієнтів можна і за допомогою соціальних мереж. Дуже добре продають групи в соц. мережах, особливо якщо ви будете регулярно проводити акції, викладати фото з поїздок і демонструвати те, що ваша розвивається і в першу чергу орієнтується на клієнтів.
Скільки потрібно стартового капіталу?
Питання щодо того скільки ж коштує відкриття такого бізнесу хвилює багато підприємців-початківців. Ми пропонуємо вам для початку скласти детальний бізнес план турагентства з усіма розрахунками. Таким чином ви будете бачити повну картину витрат і зможете реально оцінити терміни окупності інвестицій.
Ми надамо вам основні статті витрат, а ви вже перерахуєте їх під свої вимоги.
Стартові вкладення:
- косметичний ремонт в приміщенні - $ 1500.
- фірмовий стиль (вивіска, візитки, та інше) - $ 1000.
- обладнання та меблі - $ 2500.
- оформлення документів - $ 200
Щомісячні витрати:
- орендна плата - $ 200
- комунальні платежі і телекомунікації - $ 70
- податки - $ 150
- заробітна плата співробітникам - від $ 300
- реклама - $ 90
У вас, можливо, будуть і додаткові статті витрат.
Як уже писалося вище, рентабельність бізнесу на турагенції становить близько 10% - 20% на початковому етапі, з можливістю збільшення прибутку при зростанні кількості продажів.
Висновки. Відкриття турагентства - це тільки початок, основне завдання полягає в його розкрутці і виведення на рівень конкурентоспроможності. Цей ринок високо конкурентний, тому потрібно складати якісні каталоги пропозицій і шукати можливості для організації знижок і акцій.
Працювали в цій сфері? Чекаємо ваших відгуків і рекомендацій в коментарях.
Які потрібні документи?Які потрібні документи?
Чи чули ви про медичний туризм?
Скільки потрібно стартового капіталу?
Працювали в цій сфері?