- Пам'ятки Білорусії з описом і фото
- Що можна цікавого подивитися в Білорусії
- Цікаві місця для подорожі по Білорусі
- Музеї Білорусі
- пам'ятники Білорусії
- архітектура Білорусі
- Культові споруди Білорусі
- Туристичний маршрут по природних пам'яток Білорусі
- Що можна подивитися туристу в Білорусі за 1 день, відео
- Куди сходити з дітьми в Мінську
Білорусія не є дуже популярним місцем відпочинку, наприклад, як Крим, проте все ж я вибрався і подивився цю неймовірно красиву країну, в яку хочеться повернутися знову.
Хочу поділитися з вами, які мені вдалося подивитися основні визначні пам'ятки Білорусії, подорожуючи на машині. Вони вас точно привернуть.
Пам'ятки Білорусії з описом і фото
Природа Білорусії захоплює. Як на мене, країна призначена для зеленого туризму завдяки найчистішим озерам і річкам, дрімучих лісах, зеленим полях, тому її жителі намагаються розвивати саме цей напрямок. Природні пам'ятки Білорусії дуже різноманітні і залучать навіть самого завзятого туриста. По-перше, відпочинок за доступними цінами, продукти недорого, та й самі білоруси завжди раді гостям. Залишилося лише визначити, які міста потрібно подивитися в Білорусії.
Що можна цікавого подивитися в Білорусії
Обов'язково виділіть час для того, щоб відпочити різними способами:
- Порибалити або пополювати на якогось звіра;
- Прогулятися по старовинному замку;
- Побувати в знаменитому Бресті;
- Побродити по сучасним центральними вулицями Мінська;
- І як же без національної кухні - традиційних дерунів і місцевої Зубрівка.
Цікаві місця для подорожі по Білорусі
Щоб полегшити подорож по країні, виділю головні визначні пам'ятки Білорусі в окремий список.
Музеї Білорусі
Брестський залізничний музей - один з перших музеїв, які вдалося відвідати. Він допомагає простежити за історією процвітання залізничного транспорту. Захопився представленими в ньому довоєнними екземплярами паровозів, що дійшли до нашого часу, унікальними паровими кранами і цілим арсеналом пасажирських вагонів різних класів.
Побувавши в Гомельському палацово-парковому ансамблі, що складається з шести музейних об'єктів, хочу сказати, що його повинен відвідати кожен турист. Це найстаріший і найбільш авторитетний ансамбль в Білорусі. Він полюбився мені палацом Румянцевих і Паскевичей, красивим «Зимовим садом», старовинним парко м, який належить до пам'яток садово-паркового мистецтва, і будинком-садибою Халецький.
У Національному художньому музеї Республіки Білорусь не міг намилуватися найбільшим в країні комплектом творів мистецтва і творінь білоруських художників і майстрів, які проживають в інших державах. Колекція музею дійсно вражає, адже, щоб виставити всі їх творчість, відкривалися філії, розміри музею постійно розширювалися, втім, як і збільшувалася сама колекція.
Познайомитися з традиційними ремеслами і народними технологіями мені допоміг музейний комплекс Дудутки під відкритим небом. Виявляється, в Дудутки мріють потрапити багато, щоб оцінити красу справжньої села Стародавньої Русі, її вітряка і будинків, в яких можна вивчити речі того століття, створені стародавніми умільцями. Обов'язково подивіться на виготовлення домашнього сиру.
По можливості, загляньте ще в такі музеї:
- в Бресті - музей Берестя;
- в Мінську - планетарій і Білоруський державний музей народної архітектури та побуту (Строчінци);
- в Вітебську - музей Марка Шагала;
- в Могильові - комплекс «Білоруське село XIX століття»;
- в Барановичах - садибу Адама Міцкевича.
пам'ятники Білорусії
Напевно, самою сумною пам'яткою Білорусі є меморіальний комплекс Хатинь. Його присвятили 149 жителям Хатині, спаленим і розстріляним фашистами в 1943 році. Хатинь - це символ убитого мирного населення під час Великої Вітчизняної війни. Вражає пронизлива скульптура меморіалу - «Нескорений людина», загальна атмосфера, а також свідоцтва злочинів нацистів.
Брест став основною відправною точкою для СРСР, де вибухнула Велика Вітчизняна війна, тому меморіальний комплекс «Брестська фортеця-герой» розповідає про увічнених подвиги радянських воїнів, які стримували подальше просування фашистських загарбників. Цей меморіальний комплекс варто подивитися кожному, адже його визнали найбільшим в СНД пам'ятником ВВВ. Поринути в історію я зміг завдяки місцях боїв, скульптурним композиціям і руїн старої фортеці.
До того ж заслуговують на увагу:
- в Мінську - пам'ятники «Нульовий кілометр», дама з собачкою у Комаровського ринку, Архангел Михайло, гранітний обеліск «Перемога», меморіальний комплекс «Курган Слави»;
- в Бресті - обеліск «Багнет» в Брестській фортеці, пам'ятник 1000-річчя м Бреста, Алея героїв, композиція «Коти на даху», кілометровий стовп, пам'ятник Гоголю і Шевченко;
- в Полоцьку - пам'ятники букві «Ў», студенту, Миколі Чудотворцю, «Кривичі», пам'ятний знак «Центр Європи», скульптура «Полоцький купець», пам'ятник-танк «Т-34-85»;
- в Могильові - площа Зірок зі скульптурою Звіздаря і «Могила Лева».
архітектура Білорусі
Одним з дивних будівель на планеті для мене виявилася Національна бібліотека Білорусі. Вона являє собою ромбокубооктаедр вагою в 115 тисяч тонн і заввишки з 23-поверховий будинок. Але ввечері цей чудо-будинок перетворюється в неймовірно красивий дорогоцінний камінь за допомогою багатоколірного екрану (медіафасади) на основі світлодіодних кластерів.
Справжньою перлиною Білорусії я б назвав Мирський замок-музей, який був заснований в XVI столітті і зараз перебуває у списку ЮНЕСКО.
У ньому налічується близько 40 експозицій, є невеликий ставок і мальовничі парки. Але найбільше вразила архітектура замку. Епоха феодалізму помітна в потужних стінах і вежах, здатних уберегти власника від ворогів, за якими стояла багата резиденція магната - справжній палац, виконаний з каменю та цегли.
Фортеця XIV століття - замок Гедиміна в Ліді - вразила своїм зруйнованим станом. Виявляється, вона довгий час була, так би мовити, цитаделлю західній частині Білорусі. Її багато разів брали в облогу, що і призвело до пошкодження стін, руйнування веж і такого плачевного стану всієї фортеці.
Постарайтеся відвідати на машині такі пам'ятки Білорусі:
- палац Пусловскіх в Косово;
- палацово-парковий ансамбль Радзивіллів в Несвіжі;
- Кам'янецьку вежу;
- палацовий комплекс Сапег в Ружанах.
Культові споруди Білорусі
Церкви завжди дивували своєю помпезністю і архітектурою, однією з яких для мене була Борисоглібська церква в Гродно. Вона дуже давня - датується другою половиною XII століття. У той же час змогла зберегти потужність стін, свою велич і унікальний колорит. Цей пам'ятник архітектури не має аналогів і підтверджує те, що в ті час на Гродненщині існувала самостійна архітектурно-художня школа, яка використовувала місцеві будівельні матеріали, кераміку і різний народне прикладне мистецтво.
У Мінську відвідав найпопулярніший католицький храм Білорусі - костел Святого Симеона і Святої Єлени. Його вітражі і барельєфи, стіни з червоної цегли, а також розкішне внутрішнє оздоблення і велич дійсно захоплює.
Полоцьк багатий відразу двома старовинними соборами. Спасо-Преображенський собор представлений у вигляді шестистовпний одноглавої споруди з хорошим поєднанням невеликих розмірів, простоти плану, монументальності зовнішнього вигляду, досягнутої скупими засобами, і фрескового розпису інтер'єру. Софіївський собор був побудований приблизно в II столітті. Цей тринефний храм з симетричними вежами виконаний в віленському або позднебелорусском бароко. Інтер'єр доповнила ліпнина, фігурні карнизи і досить яскраві фарби.
Найбагатшими в Речі Посполитої в XVII-XVIII століттях вважався костел і монастир в складі Монастиря єзуїтів в Гродно. Їм виділили цілий квартал в центрі міста. Комплекс забудови складався з колегіуму, аптеки, бібліотеки і ряду господарських приміщень.
Ось, що ще можна подивитися в Білорусії на машині з числа церков:
- в Мінську - Червоний костел, Костел Пресвятої Діви Марії, Собор Всіх Святих, Православний жіночий Свято-Елизаветинский монастир, Храм на честь Святої Трійці;
- в Бресті - Кафедральний собор св. Симеона, Свято-Миколаївську Братську Церква, Воскресенський собор, Жіночий монастир, Свято-Миколаївський гарнізонний собор;
- в Гродно - Собор Святого Франциска Ксаверія, Фарний костел Святого Франциска Ксаверія, Лютеранську кірху, Церква Різдва Богородиці;
- в Гомелі - Петропавлівський собор, Микільський монастир 1905 року, Каплиця-усипальниця Паскевичей.
Туристичний маршрут по природних пам'яток Білорусі
Почати свій туристичний маршрут я б порадив з дуже красивого місця Білорусії - Біловезькій пущі в Бресті. Її популярність неймовірно велика. Сюди приходять відпочити не тільки батьки з дітьми, а й закохані парочки. Завжди хотів подивитися на Європу до того, як її заселили, і завдяки цьому великому реліктовому, по-справжньому первісного лісі зміг. У той же час розумієш, як сильно змінилася природа після людського втручання. Тут можна побачити не тільки величні, вікові дерева, а й потужних зубрів. Організована екскурсія допомогла поринути в біосферний заповідник в більшій мірі, ніж я міг би це зробити сам.
Недалеко від Мінська розташовується Нарочанскій національний парк.
Парк завжди приємно зустрічає туристів, охочих познайомитися з чудовою красою Білорусі. Серед різних послуг парку найбільш затребувані - 16 туристичних маршрутів з можливістю зручно розташуватися в кемпінгу. Завдяки блакитним озерам, Музею лісу, аптекарській саду, рідкісним травам і дивовижним тваринним в цьому парку можна захоплююче провести час.
Крім цього, варто відпочити в таких місцях:
- в Мінську - Острові сліз, Центральному ботанічному саду Національної академії наук, Лошицький парку, сквері Марата Казі, Михайлівському сквері;
- в Бресті - Парку культури і відпочинку «1 + травня», Зимовому саду, саду безперервного цвітіння;
- в Вітебську - Ботанічному саду Вітебського державного університету, Березинском заповіднику, сквері імені Маяковського.
Що можна подивитися туристу в Білорусі за 1 день, відео
Перш ніж визначити, які міста подивитися в Білорусії, важливо зрозуміти, що часу буде небагато, а значить, цей маршрут-список допоможе побачити найкрасивіші і цікаві головні визначні пам'ятки столиці Білорусії Мінську.
- Національна бібліотека по проспекту Незалежності.
- Верхнє місто з ратушею, костелом і собором.
- Нульовий кілометр на Жовтневій площі.
- Троїцьке передмістя по вулиці Богдановича.
- Майдан Незалежності з ТЦ «Столиця» і Червоним костелом
- Парк Горького на площі Перемоги.
Відео з висоти пташиного польоту над містом Білорусі - Мінськ, використовуючи квадрокоптер. Вся краса міста видно немов на долоні. Приємного перегляду!
[Blockquote_gray »] З розваг в Білорусії пропонуємо також відвідати аквапарк в Мінську . А взимку радимо провести свій відпочинок в гірськолижному комплексі Логойск: //www.lifejourney.club/gornolyzhnye-kurorty/v_belorussii/logojsk.html [/ Blockquote_gray]
Куди сходити з дітьми в Мінську
Мінськ багатий цікавими і захоплюючими розвагами для дітей різного віку. Ось деякі місця, де можна весело провести час:
- 54-метрове колесо огляду в парку Горького. Там же американські гірки, каруселі та автодром.
- 27,5-метрове «чортове колесо» в парку Челюскінців. Є танцмайданчик, спортивні зони і можливість покататися на атракціонах.
- Дитяча залізниця пропонує прокотитися на комфортабельному поїзді з красивим видом за вікном.
- Аквапарк «Лебединий» з дитячим центром «KaZki» і космічною станцією «Dark Ride».
- У парку Перемоги прогулятися на велосипедах, взятих напрокат, або по Комсомольському озеру на човні або катамарані.
- Мінський зоопарк з півтисячному колекцією екзотичних тварин, а також «Динопарк», який познайомить дитини з різними представниками динозаврів.
- Дельфінарій «Немо» пропонує шоу з дельфінами, білим китом, морськими котиками і левом, а океанаріум «Відкритий океан» запрошує в захоплюючу експедицію.
Міста Білорусі та їх пам'ятки залишили в моєму житті свій відбиток - якісь радісний, якісь не дуже. Але вражень багато. Поділіться, будь ласка, в коментарях, на які місця ще варто звернути увагу і що, на вашу думку, варто подивитися в Білорусі на машині.