Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Круїзний порт Кланг (Куала Лумпур) / Port Klang (Kuala Lumpur)

Куала-Лумпур - азіатський мегаполіс, який став для нас несподіваним одкровенням! Він разом з курортним островом Лангкаві перевернули в нас "помилкові стереотипи" про азіатському регіоні. Тепер наш фаворит в тих краях - Малайзія!

Круїзним портом для Куала-Лумпура є пасажирський круїзний центр PKCC - Port Klang Cruise Centre. Його не треба плутати з містом Кланг (Klang City), з островом Кланг (Pulau Kelang), з вантажним портом Кланг (Port Klang). Це все різні інфраструктури, які об'єднує річка Кланг (раніше Келанг), на якій власне і стоїть місто Куала-Лумпур. Річка для круїзних лайнерів (і для інших вантажних кораблів) дрібнувата - тому до столиці вони не допливають.

Там де річка Кланг впадає в Малаккська затоку є кілька острівців і на кожному утворилося своя портова інфраструктура.
В сумі вони утворюють один найпотужніших в Азії по пропускній здатності вантажний порт. Азіатський холдинг Genting зумів пролобіювати і профінансувати будівництво пасажирського круїзного терміналу на одному з семи портових "кланговскіх" острівців - Інду (Pulau Indah).

Зовні і всередині PKCC - Port Klang Cruise Center виглядає як аеропорт. Чотириповерхова будівля з ескалаторами і телетрапами. Контроль безпеки, рамки, сканер-рентген для ручної поклажі. Пасажиропотоки розділені. Нижній прохід для висадки. Верхній місток для посадки.

Саме в круїзному центрі порту Кланг помітний державний підхід до розвитку туризму. Крім традиційних для багатьох екзотичних портів - музичної зустрічі з танцями, кожному пасажиру дарували обідки з тростини, бантики-квіточки з синьою стрічки, сумку з буклетами, картами і путівниками по Малайзії і Куала-Лумпур. Інформаційна насиченість зустрічі була максимальною. Саме в круїзному центрі порту Кланг помітний державний підхід до розвитку туризму

Головна і сумна для круїзерів особливість круїзного центру порту Кланг - відсутність громадського транспорту (автобусів) від круїзного терміналу до залізничної платформи, звідки йде електричка до столиці. У круїзної центрі порту Кланг є тільки таксі з фіксованими розцінками.

Ми за звичкою обійшли територію терміналу в пошуках мікроавтобуса (мінівена) або приватних таксі. Однак все відмовлялися, водії говорили, що треба замовляти на офіційній стійці (правий торець будівлі, якщо дивитися з моря).

Ось офіційні розцінки і тарифами. Ніяких знижок. Причому, багатомісні мінівени (на 6 і більше персон) йдуть за подвійною ціною. Трансфер до Куала-Лумпура і назад - 70 доларів плюс 15 доларів за бажанням за екскурсію по основному пам'яток.

Тому наші дві сім'ї поїхали на двох таксі. Тому наші дві сім'ї поїхали на двох таксі Виїжджаємо з круїзного центру на трасу. Для себе відзначаю написи на покажчиках. До Куала-Лумпура - 55 кілометрів. Шофер каже, що через годину приїдемо до столиці.

На північній околиці Куала-Лумпура в районі Jalan Duta (на в'їзді в місто, якщо їхати з порту Кланг) на пагорбі розташований Новий Національний палац New Istana Negara Jalan Duta, будівництво якого закінчили недавно, в 2011 році. Вартість будівництва 800 мільйонів рінггіт - близько 270 млн. Доларів.

Тепер існує плутанина серед туристів. Істана Нагара існує в Куала-Лумпурі як би в двох різних примірниках: новий і старий. Старий Національний палац Old Istana Nagara в центрі Куала-Лумпура, про який пишуть путівники, видані до 2011 року. І ось цей новий.

Подивитися на новинку з'їжджаються багато туристів. Всі хочуть подивитися, як стоять красиво вбрані у військову форму солдати і регулярно проводять зміну кінного варти.

Якщо повернутися в інший бік, то побачимо впізнаваний картинний вид Куала-Лумпура з силуетами веж-близнюків Петронас і телевежі Менара.

В Старий Національний палац Old Istana Negara Jalan Istana - можна заходити за розкладом, тому що після того, як король переїхав в нову резиденцію, в ньому відкрили Королівський музей (Royal Museum). А в цей новий палац туристів не пускають.

Куала-Лумпур - єдиний мегаполіс в світі, який може похвалитися таким природним феноменом як карстові печери в центрі міста. Вірніше в 13 кілометрах від історичного центру височить гора у місцевої річки Бату, а всередині цієї гори - десятки вапняних печер. Туристів тут більше ніж паломників. Стару статую Бога Муругана в 2006 році замінили на нову, яка стала найвищою в світі - 43 метри (15-поверховий будинок) !!!

Природна унікальність печер Бату, що до них треба не спускатися, а підніматися! Число сходинок відомо точно - 272. Паломники-грішники з вагою піднімаються під час прадніка Тайпусам, а ми чим гірші. Не так важко виявляється. Види зверху на місто - нагорода за підйом.

Центральну і найбільшу простору печеру називають Temple Cave (Світлої Храмової), так як туди проникають сонячні промені (і дощі теж) крізь отвір у стелі.

Інша доступна для відвідування - Темна печера, Dark Cave. Відвідувачам видають каски з ліхтариками. Вхід платний і дорогою - 35 рінггіт (11 доларів). Це пещёра імееёт суто науковий інтерес. Тут мешкають унікальні павучки, кажани і т.д.

Є ще кілька печер біля підніжжя: Одну назвали Villa Cave - немов курортний люкс-апартамент. Там два водопадікі і озеро.
Іншу назвали Art Galery, там виставлені різні статуї божеств. Про ці два печерах ми не знали заздалегідь, а покажчиків не побачили. Тому туди не потрапили і фото не зробили.

Іншим запам'ятовуючим атракціоном для туристів в печерах Бату є нахабне викликала поведінка довгохвостих макак.
Вони виривають у туристів пакети, пляшки з водою і банани. Але спостерігати за мама-макаками з дитинчатами - одне задоволення.

До полудня ми під'їхали до символу Міленіуму - 88-поверховим вежах-близнюках Петронас Petronas Twin Towers. Побудовані майже двадцять років тому, в кінці 90-х років - на той момент вони були найвищою будівлею в світі. Останній поверх на рівні 375 метрів, а з шпілём - 452 метра (півкілометра) !!!

У Петронас головна особливість - це місток Sky Bridge, який дозволяє бути на висоті в повітрі поза основними веж. І закрутився навколо них екскурсійний бізнес з викачування грошей з туристів. Мало того, що ціна квитка 80 рінггіт (25 $) для іноземців завищена для регіону, так ещ` в комплексі Петронас з тильного боку розташований інша спокуса для шопінгу - SURIA MALL - найбільший торговий центр в країні. Коротше, грошей тут можна розтратити неміряні. У Петронас головна особливість - це місток Sky Bridge, який дозволяє бути на висоті в повітрі поза основними веж

Насамперед йде в касу з продажу квитків на екскурсію на місток. В принципі хотів купити квитки заздалегідь онлайн на їх сайті, але не працював тимчасово у них цей функціонал, хоча і рекламують.

Виходить тільки за фактом прибуття на місце можна купити квитки. Табло показує, що всі квитки на вхід в найближчі три години продані. Пропускна здатність три сеанси на годину групами по 40 чоловік.

Найближчий сеанс, на який відкрито продаж - о 15.15 годин. Тривалість 60 хвилин (за фактом додавайте хвилин 20, на вихід з комплексу через сувенірний магазин і камеру зберігання). Виходить знову на межі запізнення до часу "все на борт" - 17.30, як вийшло у нас на Лангкаві.

Але полювання пущі неволі. І квитки дорогі (100 баксів на сім'ю) і час підтискає, але все одно по кредитній карті купуємо квитки на огляд о третій годині п'ятнадцять хвилин.

А що ж робити цілих три години до підйому по місток?

Спеціально відкинули огляд, підйом і обід на телевежу Менара (так як мав бути аналогічний атракціон в баштах-близнюках, але без обіду). Не пішли ми і в сад орхідей, парк птахів і океанаріум, так як це вимагало часу і оплати вхідних квитків.

Час провели в мега-Молл "Сурія" і центральному парку, який став внутрішнім двориком для веж Петронас. Решта дві години - в оглядовій поїздці по Куала-Лампур.
- Меморіал захисникам Тугу Негара (National Monument Tugu Negara).
- Головна мечеть Масджид Негара. Розташована біля старого центрального ж / д. вокзалу і станції метро Komuter Station, поруч з Музеєм Героїв.
- Майдан Незалежності Датаран Мердека (Dataran Merdeka).

На видному місці площі величезний відеодисплей транслює ролик пам'яті жертвам двох авіакатастроф рейсів MN370 і MN17 "Малайзійських авіаліній".

На одній зі сторін площі Незалежності одне з малоповерхових будівель виділялося великими червоними літерами GALERI KUALA LUMPUR . І ось нікого поруч запитати що це за галерея? Арт-галерея? Шоп-галерея?

Спускаємося від 100-метрового флагштока до будівлі і раптом чуємо ... російську мову. Від мікроавтобуса повз Музею Музики (гарне жовте будівля) до цієї самої GALERI направляється група російських туристів, очолюваних російськомовним гідом-співвітчизником в червоній майці, який розповідає і про площі Датаран Мердека і про цю галереї, яка є
інформаційним місцем збору для самостійних туристів. Коротше, ми прикинулися шлангами і підслуховували пояснення гіда,
який в фойє квитками своїх підопічних вхідними квитками.

Саме звідси будь-який турист повинен починати знайомство з містом. На першому поверсі розміщені експозиції з історії столиці,
а на другому поверсі знаходиться ростовой план-макет Куала-Лумпура, з підсвічуванням. Вхідний квиток в галерею варто - 5 рінггіт.

Тут же стартують безкоштовні 2-годинні пішохідні екскурсії по історичному центру і площі Мердека, а також довші за кілометражем екскурсії в вагончиках по зеленій парковій зоні. Ціна просто смішна - 4 рінггіт (долар з копійками).

Як передчував, що допомога простим туристам десь поруч. Молодці малайзійські влади, полегшують іноземцям працю по пізнанню країни. Шкода, що у нас не було часу скористатися цими шикарними дешевими пропозиціями щодо огляду міста.

Перед поверненням на вежі Петронас пішов дощик і наше таксі потрапило в щільний трафік і затор на естакаді. Так що понервічалі, що не встигнемо на наш сеанс підйому на вежі Петронас. Встигли ... і далі після спуску вже рухалися енергійно.

Екскурсія в баштах Петронас включає дві оглядові оглядові майданчики. Одна на 41-му поверсі на містку, інша на 83-му поверсі в восьмикутний оглядовому залі. Яка ж процедура екскурсії? Початок схоже на посадку в гейті аеропорту. Потрібно прийти на 15 хвилин раніше до входу. Там вже вишикувалася черга.

Співробітники підходять, перевіряють квиток і час. Потім видають бейджик. У всієї групи будуть бейджики з однаковим кольором ремінця. У нас - синій. У наступної групи - колір бейджіков буде інший. Так легко впізнавати відвідувачів "свій - не свій",
коли наш екскурсовод кличе "блю колор коммон".

Запускають по штрих-кодами через турнікет. Тобто "зайці" і "не зайці" в позаурочний час не пройдуть. Потім ренгтен-сканер для дрібної ручної поклажі і рамка. Велику ручну поклажу (рюкзаки, пакети з покупками) потрібно здати в безкоштовну камеру зберігання перед рентгеном-сканером.

Тут же фотографують на зеленому тлі (хромокей) і на виході після екскурсії можна викупити фотомонтаж, що ми і зробили.

Далі збирають опредленія кількість: 10-15 відвідувачів для підйому на ліфті. Одна група піднімається за два підйому. І знову, щоб не було нудно чекати ліфта, екскурсантів балують технологічними новинками. Голографічний лазерний 3D-ролик з віртуальним мультяшним інструктором з техніки безпеки.

Ліфт піднімається так швидко, що трохи закладає вуха. Панель з кнопками немов як у пункту управління космічними польотами. Приїхали на 41-й поверх, на першу палубу містка. Місток має два яруси - другий ярус відданий для проходу офісним службовцям, який працюють в баштах. Вони милуються панорамою Куала-Лумпура кожен день не просто безкоштовно, їм ще доплачують зарплату. Ліфт піднімається так швидко, що трохи закладає вуха

Чекаємо, коли піде попередня група з містка, а поки гід англійською мовою розповідає історію будівництва містка. І зовсім не страшно, виявляється, на такій висоті! Нічого не чути: ні вітру, ні міського шуму. Внизу - як в іграшковому магазині: всі будівлі немов сірникові коробки.

Там ще одна панорамний оглядовий майданчик на 360 градусів, декількома відсіками. У поперечнику Каджая вежа являє восьмиконечную зірку - найпоширеніший візерунок в архітектурі мусульманських країн. Панорамні скляні фасади по колу чергуються: то овальні, то вугільні. Це вище телевежі. Заодно розгледіли шпиль-верхівку (пінаклями) сусідньої вежі-близнюки.

Центральний парк Куала-Лумпура Central Parc Kuala Lumpur CPKL з декількома басейнами і фонтанами немов макет в офісах з продажу новобудов. Ми тільки що там були в очікуванні цієї екскурсії на місток.

Пару слів про парк. CPKL з виходом з торгового центру "Сурія" - найзручніша майданчик для фотосесій і "селф" на тлі веж-близнюків Петронас. Вдається захопити в кадр і себе і хмарочоси на всю висоту. Сам парк як місце відпочинку і порятунок від спеки виконує свою функцію на відмінно. Пару слів про парк

Бігом викупили альбом з фотомонтаж наших знімків на тлі вечірнього Куала-Лумпура, заскочили в таксі, пообіцяли водієві зверху традиційний бакшиш - екстра 20 доларів (нібито на оплату платного хайвею) і рвонули на платну автостраду.

Водій тільки і встигав, що зупинятися у пунктів оплати. До речі, у нього виявився проїзна пластикова карта зі штрих-кодом. Причепив її на лобове скло і розумний шлагбаум сам сканував штрих-код і пропускав таксі.

Назад їхали по платному шосе зі швидкістю 170 кілометрів на годину. Доїхали за 40 хвилин. Приїхали на 20 хвилин раніше часу "все на борт" і потрапили в людську пробку в терміналі. Заходили на борт через всі контролі ще хвилин двадцять.

До речі, у "Аїди" два варіанти корабельних екскурсій для столиці Малайзії. Перша - спільна оглядова - Kuala Lumpur Kompakt без підйому на вежі, друга - тільки Petronas Towers Twin Towers. Або або. Спеціально не поєднують, розуміють, що можна не вкластися в графік.

А ось альтернативний варіант огляду Куала-Лумпура. Якщо ви дісталися до столиці на електричці, то це двоповерховий туристичний автобус по системі Hop-on, hop-off (Різних кольорів забарвлення, з фірмовим брендовим кольором поки не визначилися)

Ціна: 45 рінггіт на один день (15 доларів) і 79 рінггіт (25 доларів) на два дні. Судячи по карті автобусного маршруту, ми на таксі не об'їхали і половину з-заявлених зупинок туристик-баса.

А що ж робити цілих три години до підйому по місток?
І ось нікого поруч запитати що це за галерея?
Арт-галерея?
Шоп-галерея?
Яка ж процедура екскурсії?

Новости