- Переваги відпочинку на курортах Чорного і Азовського морів
- Як заощадити в Криму?
- Місця для бюджетного відпочинку на Чорноморському узбережжі Кавказу та Азовському узбережжі
- Плюси і мінуси недорогого курортного житла
- Безкоштовні розваги на курортах Краснодарського краю
Якщо хочеться провести бюджетний відпустку у теплого моря, у росіян є два можливих варіанти - узбережжі Чорного і Азовського морів. Де знаходяться місця, які пропонують недорогий відпочинок? Як правильно вибирати комфортне і недороге житло? І які незручності можна отримати взамін можливої економії?
Переваги відпочинку на курортах Чорного і Азовського морів
Витрати на відпустку починаються задовго до виїзду до моря. Плануючи відпочинок на території Росії, не потрібно витрачати час і кошти на отримання закордонного паспорта. Крім того, немає необхідності турбуватися про різницю в курсі валют і вирішувати проблему - які гроші краще везти на курорт. Ще один плюс в тому, що акліматизація на курортах Чорного і Азовського морів проходить набагато легше, ніж в тропічних країнах. А це значить, відпочинок вийде повноцінним, і не доведеться витрачатися на ліки.
Вітчизняні курорти обслуговують туристів багато років і мають більші можливості для любителів економного відпочинку. Важливо тільки знати, де шукати.
Як заощадити в Криму?
Почнемо з дороги на півострів. Велика частина мандрівників потрапляє в Крим через Керченську переправу, користуючись послугою «єдині квитки», що надається РЖД. За цим документом залізницею можна доїхати до Краснодара або Анапи, а потім на автобусі або поромі гарантовано дістатися до потрібного кримського курорту.
Не секрет, що шлях на півострів через поромну переправу «Порт Кавказ - Порт Крим» коштує недорого, проте, він займає надто багато часу. Довга дорога не завжди буває зручною для сімей з маленькими дітьми і людей похилого віку.
Якщо бюджетна альтернатива? Так! Можна прилетіти на півострів літаком, купивши квитки до аеропорту Сімферополя. Сьогодні в країні діє державна програма субсидування авіаперельотів до Криму для тих, хто хоче відпочити на півострові під час літнього туристичного сезону. Купити недорогі квитки можливо з 58 російських міст, і список цей планують розширити.
Скільки ж коштуватиме дорога до Криму? Для москвичів, наприклад, авіаквитки туди і назад обійдуться від 4191 до 8813 рублів. Причому в цю ціну включені всі додаткові збори. Бронюють пільгові авіаквитки до Криму на офіційних сайтах авіаперевізників.
Тепер зупинимося на тих місцях, де можна знайти варіанти дешевого розміщення в Криму . Їх не так мало, як здається. На будь-якому кримському курорті існує житло в приватному секторі - кімнати в житлових будинках, окремі котеджі, гостьові будинки, міні-готелі і квартири, які господарі здають без посередників. Це відмінна альтернатива великим готелям і пансіонатам. Житло економ-класу пропонують в Саках, Окунівці, Заозерному, Оленівці, Міжводне, Коктебелі, Судаку, Рибальському, Привітному, Орджонікідзе, Морському, Малоречка, Алушті, Алупці та Гурзуфі.
У Криму дуже затребуваний бюджетний відпочинок в елінгах, побудованих прямо на морському березі. Таке розміщення користується популярністю у тих, хто більшу частину часу проводить на пляжі. Елінги можна знайти в Ялті, Партеніті, Гурзуфі, Сімеїзі, Євпаторії, Севастополі, Коктебелі, Алушті і селищі Миколаївка.
Крім житла, є можливість заощадити і на культурній програмі. На Кримському півострові знаходиться безліч розкішних парків, гуляти по яким можна абсолютно безкоштовно. Це Дитячий парк в Сімферополі, Ювілейний парк в Феодосії, Воронцовський парк в Алупці, Фороський парк, Сакський курортний парк, Гурзуфський парк, парк «Айвазовське» в Партеніті, парк Перемоги в Севастополі, Лівадійський парк, Масандрівський парк та інші зелені зони.
Влітку в Алушті по суботнім дням проводять безкоштовні оглядові екскурсії по місту. Вони починаються о 16.00 біля пам'ятника О.С. Пушкіну. Крім того, завжди можна зробити самостійні безкоштовні подорожі до кримських визначних пам'яток - піднятися на плато Чатир-Даг, здійснити сходження на Ай-Петрі або оглянути печерні міста.
Місця для бюджетного відпочинку на Чорноморському узбережжі Кавказу та Азовському узбережжі
Тим, хто хоче заощадити, перш за все, варто звернути увагу на невеликі курортні селища. В межах курортної зони Геленджика це - Джанхот, Криниця і Бетта. А біля Туапсе - Блакитна бухта, Ольгинка, Небуг, Агою і Дедеркой.
У курортній зоні Великого Сочі недорогий відпочинок можна знайти в Шепсі, Рада-Кваджа, Мамедової Щілини, Волконке, Головінка і Вардане. Навіть розміщення в Адлері буде коштувати дешевше, ніж в межах міських кварталів Сочі. Якщо планувати поїздку до Абхазії, більш бюджетне житло слід шукати в курортних селищах Алахадзи, Цандріпш, Лдзаа і Очамчира.
Відпочинок на Азовському морі , Як правило, обходиться дешевше, ніж на Чорноморському узбережжі Кавказу. Низькі ціни і сухий степове повітря приваблюють на місцеві курорти велика кількість курортників. У Ейськом районі бюджетні варіанти пропонують в Должанской, Камишеватська і в Ясенської переправи; в Темрюкському районі - в Голубіцкой, Сінному, Ілліча, Пересипу, Кучугурах, Сінному, Веселівці, курортному селищі За Батьківщину і станиці Тамань.
Ще одна важлива умова для економії - час проведення відпустки. Практично на всіх прибережних курортах ціни в червні і вересні бувають на 30-50% нижче, ніж в липні і серпні.
Плюси і мінуси недорогого курортного житла
Оренда житла в приватному секторі має чимало переваг. Перш за все, це низькі ціни, так як житло здається без посередників. Сьогодні в інтернеті можна вибрати потрібний варіант, подивитися фотографії кімнати або номера в гостьовому будинку, прочитати відгуки тих, хто вже відпочивав у цих господарів, і забронювати житло заздалегідь.
Мінуси оренди в приватному секторі полягають в тому, що інформація про житло може бути недостовірною або застарілою. Так, ціни завжди краще уточнювати у власників заздалегідь. Завчасно потрібно питати і про наявність кондиціонера, гарячої води, присадибної ділянки, магазинів в пішої доступності, туалету і кухні. Приватні кімнати і котеджі, на відміну від великих готелів, частіше мають проблеми з електрикою. І інтернет тут може бути гірше.
Ще один недолік приватного сектора - житло може виявитися старим. Якість кімнати не дуже добре видно на фотографії. Тому досвідчені курортники більше довіряють відгуками і рекомендаціям колишніх постояльців.
Ті, хто планує зупинитися в гостьових будинках або приватних міні-готелях, можуть розраховувати, що потраплять в відремонтоване житло. Такі місця містять в хорошому вигляді і намагаються обладнати всім необхідним для прийому гостей.
Господарі часто влаштовують для постояльців загальні кухні, де можна самостійно приготувати їжу. Крім плюсів, такі кухні мають і мінуси. Якщо в гостьовому будинку зупинилося кілька сімей, їм доведеться домовлятися про час готування і черговості прийому їжі.
За дуже невеликі гроші можна зупинитися в хостелах. Цей варіант передбачає індивідуальні та групові номери і зручності на поверсі, і більше підходить для молодіжних компаній або невибагливих мандрівників. Сім'ям з дітьми та літнім мандрівникам навряд чи сподобається зайвий шум або необхідність стояти в черзі в душ або туалет.
Для тих, хто приїхав на Чорноморське узбережжя Кавказу або берег Азовського моря на особистих автомобілях, завжди є можливість розміститися в кемпінгах. На Азовському морі автокемпінги є в Пересипу, Голубіцкой, Должанской і Кучугурах. А на Чорноморському узбережжі Краснодарського краю - в Лобанової і Новогірской щілинах, Ольгінге, Небуг, Агое, Архипо-Йосипівка, Новомихайлівській, Аше, Південної Озереевка, біля пляжу «Золотий берег», в Джанхоте, Дивноморське, Блакитній бухті, Геленджику, Кабардинці, Бетте , Нижньої БЕРАНДІ, Криниці, Лазаревському, Сукко, Великому Утрише і в Анапі.
Всі кемпінги знаходяться на березі моря і пропонують приблизно однаковий набір послуг - можливість поставити намет і машину на території, що охороняється. У деяких кемпінгах існують стаціонарні намети і будиночки. Для зручності туристів на територіях є туалети, душові та джерела питної води. Десь дають можливість покористуватися дровами і мангалами. У більшості автокемпінгів постояльці можуть безкоштовно підключитися до wi-fi, щоб мати вихід в інтернет.
Мінусами кемпінгів можна вважати не дуже хорошу санітарію в туалетах, черги до душових кабінок і проблеми з харчуванням. Власними кафе і ресторанами мають далеко не всі кемпінги, тому туристам доводиться готувати їжу самим або їхати в кафе в найближче селище.
Ще один недолік - шум. Хоча адміністратори кемпінгів намагаються вводити для постояльців правила співжиття, рідко можна зустріти місце, де нормальний відпочинок не затьмарювали б зайвим галасливі сусіди.
Безкоштовні розваги на курортах Краснодарського краю
Як і в Криму, на узбережжі Азовського і Чорного морів існує безліч безкоштовних парків. Прогулянки під тінистими деревами приємні в літню спеку і можуть урізноманітнити відпускний час. В Єйську - це парки імені Піддубного та Горького, а також Нікольський парк. В Темрюк - парк імені А.С. Пушкіна.
Відпочиваючі в Сочі можуть погуляти по знаменитому парку Рів'єра або Олімпійському парку. Дуже гарне враження залишає парк «Дендрарій», сад російсько-японської дружби, зелена Імеретинська набережна і орнітологічний парк в Імеретинській низовині. Доглянуті паркові зони мають також Лазаревське, Адлер, Туапсе, набережна міста-курорту Геленджика, Кабардинка, Новоросійськ і Анапа.
Не потрібно забувати, що під час літнього туристичного сезону в Краснодарському краї проходить багато цікавих фестивалів і свят. Гості чорноморських і азовських курортів мають можливість безкоштовно побувати на міжнародному конкурсі-фестивалі «Морська хвиля» в Ольгінці, барвистому фестивалі «Солнцеманія» в Абхазії, карнавалі в Геленджику, фестивалі любителів йоги та етнічної музики «Квамманга» в гарба-Дюрсо, фестивалі морського екстриму і творчості SUNART, фестивалі фарб в Новоросійську, на фолк-фестивалі «Витоки» в Отамани, на байк-фестивалі «Тамань - півострів свободи» і багатьох інших святах.
Де знаходяться місця, які пропонують недорогий відпочинок?Як правильно вибирати комфортне і недороге житло?
І які незручності можна отримати взамін можливої економії?
Як заощадити в Криму?
Якщо бюджетна альтернатива?
Скільки ж коштуватиме дорога до Криму?