Азовське море є внутрішнім морем Атлантичного океану. Воно через Керченську протоку сполучається з Чорним морем. Азовське море вважається самим дрібним морем нашої планети. Його середня глибина становить 7 м, максимальна глибина - 13 м. Площа поверхні моря становить 39 тис. Км². Взимку море покривається льодом.
В Азовському морі є кілька піщаних кіс, найбільші з них - Бердянська і Арабатська стрілки.
Найбільшими затоками є: Таганрозький, Темрюкский і Сиваш. В Азовське море впадають річки Дон і Кубань.
Азовське море пов'язано з Каспійським, Балтійським і Білим морями через Волго-Донський канал. Основними портами вважаються Таганрог, Єйськ (Росія), Бердянськ і Маріуполь (Україна).
Плюси Азовського моря
Багато росіян сьогодні традиційно віддають перевагу відпочинку на Азовському морі. Найбільше він підходить для сімей з маленькими дітьми. Береги тут дуже пологі, пляжі піщані, без каменів. Море дрібне ще далеко від берега, вода влітку прогрівається до 28-30 С. Відпочинок на Азовському морі підходить тим людям, які хочуть відпочити від суєти і насолодитися спокійним життям. На Азовському узбережжі відсутні великі галасливі курорти. Пляжі тут небагатолюдні і тихі.
Ще однією важливою перевагою Азовського моря є відсутність необхідності великих грошових витрат. Відпочинок тут не такий дорогий, як на Чорному морі, але не менш якісний.
Азовське море приваблює і своїми відмінними погодними умовами. Тут більше погожих днів у році, ніж на курортах Чорного моря. Купальний сезон триває з травня по жовтень.
Найбільшим курортом Азовського узбережжя є місто Єйськ. Це гарний і чисте місто. Тут розташований знаменитий санаторій "Єйськ".
Азов є морем з найбільшою кількістю риби. Тут мешкає більше 70 видів риб. В Азовське море з Чорного проникли медузи, краби і креветки. Такого різноманіття немає ні в одному іншому море. Для рибалок тут просто рай.
Лікування на Азовському морі
Багато хто приїжджає на Азов не тільки відпочити, а й підлікуватися. Тут дуже м'який клімат, повітря насичене такими корисними мікроелементами, як кальцій, йод і бром.
Пляжний пісок також містить безліч біологічно активних речовин. Тут є можливість пройти курс пісочних ванн - псаммотерапіі.
Унікальне озеро Сиваш знаменито своїми лікувальними ресурсами. У світі його аналогами є: Мертве море в Ізраїлі, затока Кара-Богаз-Гол в Середній Азії і Велике Солоне озеро в Америці. Це солоне озеро приваблює приїжджих своїми цілющими грязями, термальними джерелами і лікувальної ропою. У його воді міститися сполуки брому, натрію, магнію та інших цінних мінералів. У тутешніх термальних джерелах представлена вода по типу "Мацеста". Узбережжя Азовського моря вважається відмінним бальнеологічним курортом. Повітря тут дуже чистий, відсутні промислові підприємства.
Все це сприяє підвищенню життєвого тонусу людини. Поліпшуються теплорегуляційні і обмінні процеси. Позитивний вплив виявляється на нейроендокринну, дихальну, опорно-рухову і серцево-судинну системи. На Азовському морі є велика кількість санаторіїв, баз відпочинку, пансіонатів та дитячих оздоровчих таборів. Основні з них розташовані в Темрюкському курортній зоні, що знаходиться на узбережжі Таманського півострова. Вона включає в себе ст. Голубицька, Пересип, Кучугури, і Тамань.
Пам'ятки Азовського узбережжя
На Азовському морі пляжний відпочинок можна поєднати з екскурсійним.
Таманський півострів має багату багатовікову історію. Тут проводиться велика кількість археологічних розкопок. Туристи можуть побачити розкопки античного поселення Гермонасса і давньоруського городища Тмутаракань. Є можливість відвідати археологічний музей в Тамані.
У гирлі річки Кубань розташоване місто Темрюк. Відвідавши його, туристи можуть ознайомитися з історією заселення козаками Таманського півострова, дізнатися більше про війну між Росією і Туреччиною.
Станиця Тамань тісно пов'язана з ім'ям Михайла Юрійовича Лермонтова. Тут можна проїхати по лермонтовським місцях, побувати в будинку-музеї Лермонтова, де було написано його найзнаменитіший твір - роман "Герой нашого часу".
У станиці Ясенської знаходиться цікавий Музей природи. У ньому відвідувачі можуть познайомитися з представниками сухопутної та морської фауни Азова. Тут же можна дізнатися про побут і обрядах козацтва.
Туристи мають можливість також відвідати страусину ферму, завод "Абрау-Дюрсо", що випускає знаменитий шампанське, покататися на конях, відправитися до діючих грязьовим вулканам або навіть покататися по річці Кубань в долину квітучих лотосів на невеликому теплоході. А діти з задоволенням відпочивають в парку атракціонів імені Івана Піддубного, розташованому в Єйську.
Ще однією цікавою пам'яткою Азовського моря є Арабатка. Вона являє собою унікальне природне утворення - косу, протяжність якої становить 112 км. Починається вона в Херсонській області у міста-курорту Генічеськ. Дуже гарні тутешні пляжі.
Коса Тузла цікава тим, що в цьому місці відбувається злиття Азовського і Чорного морів. Варто обов'язково відвідати водоспади і дольмени струмка Сосновий. Тут погляду відкривається каскад 26-ти водоспадів і порогів, вражають 18-ти метровий водоспад і місто дольменів.
З курортів Азовського моря туристи можуть відправитися на екскурсії на Чорноморські курорти.
Гарне місто Керч познайомить з древньою історією Криму. Тут можна побачити Храм Предтечі, Аджимушкайські каменоломні, Царський Курган, фортеця Ані-Кале і гору Метрідат.
Є на Азовському узбережжі та аквапарк з 16 гірками. Єйськ знаменитий своїм вітрильним спортом. Тут щороку проходить етап чемпіонату Росії з віндсерфінгу. Туристи завжди можуть зробити морську прогулянку на яхті або катері.
Верещагіна Софія
для жіночого журналу InFlora.ru
При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал InFlora.ru обов'язкова