Слово «круїз» відлякує середньостатистичного російського туриста так само, як відлякують могутнього, вирощеного на пельменях сибірського мужика жаб'ячі лапки в сметані. А дарма. Лапки ... тобто, круїзи, - прекрасна альтернатива приївся туристичному меню. Більш того, вони мають і ряд переваг.
Відсутність статичного моменту звичайних курортів, що перетворюють відпочиваючих в підсмажені на сонечку аморфні сосиски - вже відмінний стимул. Морський бриз, нескінченні дали, альбатроси, ширяють високо в небі, хвилі, що втікають з-під кіля за горизонт - здається, відмінна альтернатива, чи не так?
ніякої нестерпним тропічної акліматизації , Ніяких наполегливих пляжних зазивав. І потім, за звичайні 7-10 днів ви встигнете побувати не в одній країні, а відразу в декількох, побачите кращі морські порти, побут і людей, розділених мовами і кордонами. У круїз можна відправитися в будь-який час року і в будь-яку частину світу - будь то екзотична Французька Полінезія, крижана Арктика або класичне Середземномор'ї.
Єдиний мінус для людей з чутливим вестибулярним апаратом - морська хвороба. Однак є безліч способів, як боротися з морською хворобою , Так що під час морської прогулянки погане самопочуття не завадить насолоджуватися нескінченними просторами.
Ціна питання: на чому заощадити.
Ви скажете: круїз - це прекрасно! Однак питання в ціні. Це шалені гроші. Так. А що? На це важко заперечити. Але знову ж таки - лайнери бувають різні, не обов'язково фешенебельні, круїзи бувають різні, не обов'язково кругосвітні, та й пора року буває то ж різним, не обов'язково річним. Так що градація цін досить велика.
У плані цін, до речі, є один момент. Він допоможе вам зорієнтуватися і заощадити. Це місце розташування каюти. Самий бюджетний варіант - внутрішні каюти. Каюти з вікном коштують трохи дорожче, але все ж менше, ніж каюти з балконом. Нижні палуби набагато дешевше верхніх, так само як і ніс і корма в порівнянні з центром. Крім того, не лякайтеся, побачивши цифру в буклеті туроператора. Слово «круїз» зазвичай має на увазі, що в його вартість увійдуть всі розважальні та спортивні програми, спортінвентар, басейн, харчування, а іноді і алкоголь. Так би мовити, відпочинок «під ключ». Що не входить у вартість - так це трансфер до місця відправлення, берегові екскурсії та портові збори, а також деякі індивідуальні послуги - наприклад, SPA, прання і прасування одягу, деякі покупки на борту.
Ще одна «лазівка» для економії - сезон. «Низький» туристичний сезон завжди стоїть в рази дешевше, ніж «високий». У «низького» сезону, до речі, крім ціни існує і ще одна перевага: більшість екскурсійно цікавих портових міст будуть вільні від натовпів галдящіх туристів. Ви зможете прогулятися по ним неспішно і з задоволенням.
Найдешевші тури - Середземноморські, найдорожчі - по південній півкулі, Арктиці й Антарктиці. Влітку «високий» сезон - ближче до субтропіків, взимку - до екватора.
Що ще важливо врахувати при виборі круїзу для відпочинку?
Розмір корабля
Найчастіше він навіть важливіший, ніж його приналежність до якоїсь круїзної компанії. Як правило, чим більше корабель, тим більше розваг ви знайдете на його борту. У конструкцію великих круїзних лайнерів можуть бути включені басейни, SPA-салони, клуби-казино та інші приємні містечка. Невеликі кораблі подібної розкоші, зрозуміло, не передбачають, однак можуть запропонувати щось інше - затишну атмосферу невеликого заміського пансіонату.
вік корабля
Чим старше лайнер - тим менша ймовірність, що все його зручності будуть розміщені у відповідних для цього приміщеннях. У нових кораблях все функціональні приміщення передбачаються ще на етапі його проектування, в той час як на кораблях більш раннього року випуску ви можете, наприклад, виявити сауну де-небудь в трюмі.
клас корабля
Врахуйте, що лайнери мають таку ж «зіркову» класифікацію, як і готелі. Однак тут ті ж самі зірки означають дещо інше. Наприклад стандартні каюти 4 * зазвичай менше, ніж номери в готелі з такою ж зірковістю, а ось обслуговування і обстановка тут, навпаки, не в приклад краще. Сервіс, до речі, на будь-яких океанських лайнерах, незалежно від їх класу, віку та розміру, завжди дуже хороший. Можливо, через те, що дітися з борта, в принципі, нікуди, та й потрапити на роботу на такій лайнер набагато важче, ніж в звичайний готель.
Мета поїздки
Важливо зрозуміти - що ви хочете - відірватися разом з друзями або спокійно відпочити з сім'єю. Для першої мети більше підійдуть невеликі лайнери, а ось гіганти круїзного відпочинку, навпаки, зазвичай прекрасно пристосовані для сімейного відпочинку - ясла, дитячі ігрові кімнати, високі перила. І в тому і в іншому випадку, до речі, ви можете чудово заощадити: серед круїзних компаній поширена система ціноутворення, при якій перші два пасажира в каюті платять повну вартість круїзу, а всі інші - набагато менше.
бронювання
Морські круїзи - справа затребуване. Тому на найпопулярніші напрямки квитки потрібно брати місяці за 3-4. Причому першими розбираються, як правило, каюти найнижчого і найвищого класів. Так що в середній клас можна встигнути і за місяць-два. На морські круїзи ніколи не буває «горящих» цін. Тут все з точністю до навпаки: вартість збільшується тим більше, чим ближче стає день відплиття.
Що ще важливо врахувати при виборі круїзу для відпочинку?
Морський бриз, нескінченні дали, альбатроси, ширяють високо в небі, хвилі, що втікають з-під кіля за горизонт - здається, відмінна альтернатива, чи не так?
А що?
Що ще важливо врахувати при виборі круїзу для відпочинку?