Місце для текстового опису фотографії © Джерело
Які тільки карти люди не становили за всю історію - від диска з черепахами і трьома китами до синоптичних карт. І якщо раніше намальовані неточно і з масою припущень, вони виглядали комічно, то зараз карти малюють, щоб показати все, що завгодно - від індексу частоти придбання елітних автомобілів до показника дефіциту води в світі. тут представлені
1. Карта, де суша і океан помінялися місцями
Якщо уявити, як виглядала б Земля, якщо б на місці материків були океани, а на місці океанів - суша, вийшло б приблизно наступне: великі озера і моря на звичних для нас материках стали б островами, а океанські хребти - найвищими гірськими масивами на планеті .
Як видно на карті, суші було б набагато більше, зате на Південному полюсі був би чи не найбільший океан на Землі - Антарктичний. Складно уявити, яку саме територію зайняли б сучасні народи, але карта виконана професійно і красиво.
Дивіться також: Де клімат змінюється швидше за все (карта)
2. Карта, яка демонструє щільність населення Землі
Існують карти-анаморфози - вони зроблені зі спеціальними спотвореннями, покликаними продемонструвати, яку територію повинна займати та чи інша країна за кількістю, наприклад, що видаються в цій країні книг або пропорційно будь-якому іншому показнику. При цьому класичні обриси материків і океанів повинні залишатися без зміни: змінюється лише площа країн.
Тут ви бачите карту, на якій показано, яку територію повинні займати країни за кількістю населення: найбільше землі дісталося Індії і Китаю, а Росія на цій карті виглядає як вузька світло-зелена смуга на самій півночі Євразії. Дані для складання карти взяті з перепису населення 2011-го року.
3. Карта Марина 1539-го року
Сучасним стандартам Карта Марина, звичайно, не відповідає, зате її можна з повним правом зарахувати до творів мистецтва. Обриси материка і островів тут трохи спотворені з цілком зрозумілих причин, а море, згідно із задумом художника, населене неймовірними морськими монстрами.
Але ось що дивно: сучасні супутникові спостереження показали, що зображені в деяких частинах океану чудовиська відповідають течіям, штормовим фронтах, небезпечним підводних скель і мілинам. Можливо, карта дійсно використовувалася мореплавцями в якості попередження про небезпеку, яка може підстерігати їх в цих місцях.
Читайте також: Вчені представили карту забруднення повітря (відео)
4. Антарктида без льоду
З урахуванням глобального потепління це цілком може стати реальністю. Можливо, що відносно скоро - років, скажімо, через 400 - на вкритому вічними льодами материку будуть рости величні ліси, і розкриють підлідні озера з прісною водою.
Деякі художники вже зараз беруться уявити, як буде виглядати зелена Антарктида.
5. Мовна карта Європи
Європа - територія багатонаціональна: на порівняно невеликій площі розташовується безліч країн зі своїми культурними особливостями, традиціями, і, звичайно, унікальною мовою. Дивно, але, наприклад, в Іспанії мови жителів провінцій Андалузія і Ла-Корунья не дуже схожі: кожне містечко має власний сленг. Зрозуміло, іспанці при цьому прекрасно розуміють один одного, але факт залишається фактом: вони говорять на різних говірками. Або, наприклад, на даній карті можна побачити області Росії, де поряд з національною мовою - російською - переважають і інші мови. Карта демонструє, що на території якоїсь певної країни зовсім не обов'язково всі місцеві жителі говорять саме на ньому.
Читайте також: Як змінюється карта рослинності протягом року (відео)
6. Карта світу підземних джерел води
Відомо, що прісна вода - ресурс обмежений. Однак крім річок, льодовиків і прісноводних озер, розташованих на поверхні Землі і тому відкритих і досліджених, наша планета має і «таємні» запаси. Думаєте, в пустелі Сахара зовсім немає води? Подивіться на карту. Під пустелею заховано ціле море.
7. Фізична карта нічної Землі
Карта складена National Geographic на основі супутникових знімків і фотографій Землі з космосу в нічний час. Вона не тільки демонструє щільність населення в різних районах нашої планети, а й ілюструє, яке дивовижне місце стало нашим будинком.
Яскраві вогні нічних міст відразу кидаються в очі, чого вартий хоча б величезну світла пляма на місці Москви. Також на карті можна побачити найбільші родовища природного газу або спалаху природного вогню. А ще видно центри нічного промислового рибальства біля узбережжя Аргентини і Японії, виділені яскраво-блакитним кольором.
8. Фізична карта рельєфу Арктики
Мало хто замислювався, як же виглядає Арктика насправді і які саме площі до неї відносяться. На фізичній карті рельєфу Арктики це наочно відображено: в неї майже повністю входять північні узбережжя Росії та Канади, Гренладія, Ісландія і, зрозуміло, Північний Льодовитий океан.
9. Карта, де самі густонаселені країни займають найбільшу територію
Відмінність цієї карти від карти під номером три в нашому списку полягає в тому, що тут обриси країн не змінені. Знайома нам територія Росії залишається такою ж, як і зараз, ось тільки належить Китаю. Другий за кількістю населення Індії дісталася, само собою, Канада, а Росія «переїхала» на місце Казахстану.
Найбільше пощастило США: країна залишилася на колишньому місці, оскільки займає четверте місце в світі і по площі, і по населенню.
На карті є ще одна країна, яка залишиться на своєму законному місці. Ви можете спробувати її знайти.
10. Земля, яка перестала обертатися
Якби Земля не оберталася, обриси материків і океанів були б зовсім іншими. Відцентрові сили, спрямовані від полюсів до екватора, перестали б діяти, і океанська вода змістилася б до полюсів, тому що там сила тяжіння більше. Материки перемістилися б до екватора, мало того - площа суші на планеті теж збільшилася б, зокрема, на екваторі зовсім не залишилося б морів. Ця карта - не просто фантазія художника, а результат дослідницької роботи групи вчених.
джерело: publy.ru
Проголосувало: 42 людина.
[ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ] id інші російська український білоруський польський англійська іспанська німецький турецька болгарська чеська угорський естонський вірменський казахський іврит грузинський сербський хорватський литовський словацький словенський албанський македонський латиська киргизький монгольський португальська узбецький корейський румунський датський грецький нідерландський норвезький шведський італійська французький індонезійська id арабська хінді бенгальський китайський [азербайджанський ] [Боснійський bs ] [таджицький ] [Латинський ] [В'єтнамський ] [Каннада kn ] [фінський ] [Філіппінський ] [Ірландський ] [Ісландський ] [Шотландський (гельський) gd ] [японський ] [Африкаанс ] [Амхарська am ] [каталанська ] [Себуанська ceb ] [корсиканська ] [Валлійський ] [Есперанто ] [Баскська eu ] [перський ] [Фризька ] [Галісійська ] [Гуджараті gu ] [хауса ] [Гавайський ] [Хмонг hmn ] [креольський (Гаїті) ht ] [ігбо ig ] [яванський ] [Кхмерский ] [Курманджі ] [Люксембурзький lb ] [лаоський ] [Малагасійська ] [Маорі ] [Малаялам ml ] [маратхі mr ] [малайський ] [Мальтійський ] [Бірманський my ] [непальська ] [Чева ny ] [панджабі ] [Пушту ] [Синдхи sd ] [сингальский si ] [Самоа ] [Шона sn ] [сомалійський ] [Сесото st ] [суданський ] [Суахілі ] [Тамільська ] [Телугу te ] [тайський ] [Урду ] [Кхоса xh ] [ідиш yi ] [йоруба yo ] [зулу ] [ TF ] Немає тексту
Контейнер пошкоджений! Спробуйте отримати статтю заново GetTextFromUrl.php , але це призведе до видалення всіх існуючих перекладів !!!