Подорожі - одне з найкращих розваг на Землі. Як не дивно, організувати подорожі самостійно зовсім не складно, необхідно лише витратити трохи часу. Відразу обмовлюся, що «овочевий» відпочинок на березі море / океану / басейну, я подорожжю не називаю.
Як вибрати напрямок?
Найпростіший спосіб - це звичайно ж поїхати туди, де ще ніколи не був і куди дуже хочеться. Але іноді це може бути дорого, а іноді довго. Тоді починаєш шукати інші критерії. Наприклад, туди куди продають недорогі квитки. Думаю цей варіант підійде більшості. Взагалі жителям Білорусі досить складно купити недорогі квитки з вильотом з Мінська. Але не все так погано. Часто у Бєлавіа бувають розпродажі за різними напрямками. Просто необхідно іноді заходити на їх сайт . Плюсами, звичайно є:
- виліт з Мінська
- багаж у вартості квитка
- сяке-таке їжа
- більш-менш зручний час прильоту
- часто нормальні аеропорти, а не будочки в поле в 70 км від цивілізації
- якщо летите в безвізову країну, то ніяких віз не треба зовсім
Зараз також є непогані варіанти з Мінська з пересадкою в Києві від українського авіаперевізника МАУ . Іноді можна знайти ціни, які будуть навіть нижче ніж аналогічне напрямок з Києва.
Ось приклад актуального для мене перельоту Мінськ-Амстердам-Мінськ:
Ще зараз можна сміливо дивитися рейси з Москви / Пітера від російських авіакомпаній. Різке зниження курсу рубля до іноземних валют зробило доступним такі перельоти.
Взагалі-то, рекомендую дивитися акції нормальних (НЕ лоукостових) перевізників на Aviasales / Jetradar .
Якщо потрібні складні авіаперельоти, наприклад, Мінськ-Лондон-Париж-Барселона-Мінськ, то зручно користуватися сайтом OneTwoTrip . Цей сайт дозволить знайти найдешевший варіант для такого маршруту.
Багато білоруси вважають за краще літати з Вільнюса, Каунаса, Варшави. Пов'язано це, перш за все, з бюджетними авіакомпаніями, які виконують рейси з цих міст. Взагалі, в Європі безліч таких перевізників:
- Niki
- Transavia France
- Eurowings
- Germanwings
- Aluu Airlines
- Wizz Air
- WOW air
- Ryanair
- Blue Panorama Airlines
- AirBaltic
- Transavia
- Norwegian Air Shuttle
- Blue Air
- Pobeda
- Volotea
- Vueling
- easyJet Switzerland
- Pegasus Airlines
- easyJet
- Flybe
- Jet2.com
- Monarch Airlines
Присутні дешеві авіакомпанії і на інших континентах ( повний список ).
Незважаючи на низькі ціни, є у них і безумовні мінуси: відсутність багажу і їжі, незручний час і аеропорти вильоту та прильоту, штрафи за все (наприклад, якщо не распечатеть квиток самому, то доведеться заплатити 10+ євро за паперовий квиток в аеропорту), мало місця дял ніг і багато іншого. Але це найчастіше нікого не бентежить.
Шукати дешеві квитки в них можна підписавшись на розсилки на сайтах цих компаній. Для жителів Білорусі самими актуальні є Ryanair , Wizzair і Airbaltic .
Ще зауважу, що у таких перевізників є постійно дешевші напрямки. З Вільюнюса це - Норвегія.
Щоб шукати за дешевими авіакомпаніям, рекомендую користуватися сайтом Skyscanner .
Де жити?
Особисто я про житло думаю після того, як куплю квитки. Варто, щоправда, заздалегідь почитати про приблизні ціни на житло, транспорт і їжу в країні, куди ви потенційно збираєтеся. Інакше можна потрапити в непросту ситуацію. Все той же приклад з Норвегією. Летіти туди пристрасть як дешево. Зате сама країна пекельно дорога.
Але якщо вже квитки куплені, то пора визначитися з місцем проживання. Варіантів кілька.
Безкоштовно. Так, і так можна. Для цього є ряд спеціалізованих сайтів, де можна домовитися з людьми про безкоштовне нічлігу. Найпопулярніший - Couchsurfing . Про такий спосіб нічого не розповім, так як ніколи не практикував.
Квартири. Знімати квартиру - справа приємна і зручне. Одному, звичайно, може бути кілька Дорогова-то, але якщо удвох або невеликою кампанією - то дуже класно.
Для пошуку квартир вкрай рекомендується сервіс Airbnb .
Готель / Гуртожиток. Можна по-старому жити в готелі. Це найчастіше дорого. Зате є сервіс: сніданки, прибирання, свіжі і чисті рушники, тапочки, шампунь ... Загалом, приїжджаєш на легке і все є.
Для молоді з обмеженим бюджетом дуже підходять гуртожитку. Їх зараз модно називати хостел або іноді гостинний будинок. Варто розуміти, що жити (спати) ви будете в кімнаті з іншими незнайомими людьми, можливо на другому «поверсі» двоповерхового ліжка. Вам доведеться привезти з собою свої «мильно-рильной» приналежності і рушник. Але дуже дешево. У Європі ціни починаються від 10 євро.
Шукати і готелі, і гуртожитки можна на Hotellook .
Що дивитись?
Це найпростіший і, одночасно, найскладніше питання. У кожній країні завжди щось є. Але можна непогано застрягти в який-небудь мікрокраїну з одним музеєм тільки тому, що літаки звідти літають раз в кілька днів. Таке станеться якщо ви поїдете в Джернсі або Гернсі. Варто уточнити і вартість відвідування визначних пам'яток і музеїв. Наприклад, азіати люблять брати гроші за відвідування історичних будівель. Буває, що дорога до пам'ятки може займати багато часу або коштувати великих грошей. З усякими особливостями рекомендую ознайомитися заздалегідь, щоб це не стало сюрпризом.
Не варто боятися їздити самому. Такі поїздки загартовують і осовобождаю від нав'язаної туристичним оператором програми «10 міст за 10 днів». Як говорили в одній хорошій телепередачі: «Подорожуйте далі, подорожуйте довше!».
Як вибрати напрямок?Де жити?
Що дивитись?
Як вибрати напрямок?
Де жити?
Що дивитись?