Продовження замітки » За Туреччині: Ізмір і Бергама (початок) »
Пергамський вівтар - головний артефакт руїн Пергама
Безумовно, головним артефактом руїн Пергама був би знаменитий Пергамський вівтар (або Вівтар Зевса), який був щасливо знайдений тут в кінці XIX-го століття німецькими археологами і за домовленістю з султаном перевезений до Берліна. Саме там в Пергамском музеї його можна споглядати зараз, а турки проклинають довірливого султана ... До речі, деякий час після війни вівтар перебував у нас в Ермітажі в запасниках, але був повернутий НДР в тоді ще Східний Берлін. А що ж можна побачити від вівтаря в руїнах Пергама? Майже нічого! Гіди показують фундамент будівлі, де, нібито, був вівтар. Все інше малює уява ... У мене, як прихильника новохронологіческой версії історії, багато сумнівів в достовірності як самого місця розташування легендарного вівтаря, в автентичності знайдених фризів, так і в автентичності того, що ми зараз можемо бачити в Берліні. Але про це в такому короткому відкликання не розкажеш ...
Акрополіс зниклого міста Пергама
Турецької селі Бергамі крупно повезло в кінці минулого століття, коли німецькими підприємцями та науковцями поблизу від неї був виявлений легендарний і втрачений вже протягом двох тисяч років до того щасливого моменту античне місто Пергам. І ось уже близько 150-и років ведуться археологічні роботи і паралельно відбувається реконструкція міста і його Акрополиса. І тепер більшості туристів здається, що саме в такому вигляді він був виявлений, а значить, саме так виглядало місто з 150-й тисячним населенням, прекрасними палацами, храмами, асклепіумом, святилищами, театрами та іншими будівлями. Бракує тільки Пергамского вівтаря - головного скарбу цього міста. Але, щоб його подивитися - їдьте в Берлін ...
Акрополь і Пергамська бібліотека
Верхня Агора - найбільш збережена (або найкраще реконструйована) частину Пергама. Ви побачите там Храм Траяна з шістьма колонами по ширині і дев'ятьма колонами по довжині, Храм Афіни з чотирма колонами, руїни Пергамской бібліотеки і сад цариці. Вважається, що Пергамська бібліотека була другою за величиною в античному світі після Олександрійської. Існує легенда про появу пергаменту (матеріалу для письма з овечих і козячих шкур на ім'я міста Пергама, де він вперше з'явився) в результаті ембарго на експорт папірусу (основного матеріалу для писемності в ті часи) з Єгипту. Такі економічні санкції я вітаю, якщо вони призводять до технічного прогресу. Хоча нова хронологія це заперечує і вважає, що пергамент з'явився набагато пізніше. Проте свою прогресивну роль він зіграв і ім'я від Пергама все ж отримав.
Водосховище зі зворотного боку Пергамского пагорба
Обійшовши пергамским руїни, я вийшов на іншу сторону пагорба і побачив мальовничий ландшафт з водосховищем! Мабуть, він справив на мене навіть більше враження, ніж головна визначна пам'ятка. Не пропустіть цю возможнось, якщо опинитеся там! Гіди туди не водять. Це треба зробити самостійно!
ресторан Бергама
По завершенні екскурсії по Акрополіс Пергама прийшов час обіду, і наш автобус спустився в місто Бергама, де наш гід вибрав невеликий ресторан, здатний швидко і недорого нагодувати автобус туристів. Вибір страв на кшталт буфета в таких турецьких ресторанах скрізь приблизно однаковий. Тут не побачиш особливої вишуканості, та й годі було ставити таке завдання. Головне - швидко і поживно поїсти. Як правило, я завжди брав миску супу. Хоч турецька суп досить гострий для нашого смаку, але його можна збалансувати в шлунку іншою їжею - смаженими овочами, м'ясом в соусі і т. Д. Загалом, пристосуватися можна!
Мечеть на околиці Бергами
Недалеко від ресторану, де ми пообідали, вдалося побачити мечеть (на жаль, не знаю її назви).
Мої відеоролики про Пергамі і Бергамі
А що ж можна побачити від вівтаря в руїнах Пергама?