Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Республіка Алтай

  1. Місто Гірничо-Алтайськ
  2. Усть-Канський
  3. Шебалінскій
  4. Чемальський
  5. Турочакскій
  6. Чойский
  7. Майминский
  8. Усть-Коксинский
  9. онгудайский
  10. Улаганского
  11. Кош-Агачский

Згідно адміністративно-територіальним закону, Республіка Алтай ділиться на одне місто Гірничо-Алтайськ і десять районів. Згідно адміністративно-територіальним закону, Республіка Алтай ділиться на одне місто Гірничо-Алтайськ і десять районів

Місто Гірничо-Алтайськ

Гірничо-Алтайськ - не тільки столиця республіки, а й єдине місто в ній. Варто в передгір'ї між двома височинами. Туристи зазвичай не заїжджають сюди, поспішаючи в заброньовані номери турбаз, десятками розкиданих по всій окрузі, а даремно.

Незважаючи на брак фінансування і майже повна відсутність туристичних об'єктів, Гірничо-Алтайськ - дуже чисте і красиве місце. Зімкнуті кільцем навколо гори дозволяють милуватися ними з будь-якої точки міста. Тут, в національному музеї республіки, зберігається реліквія світового рівня - мумія принцеси Укок.

Радує, що незважаючи на відсутність великих інвесторів, місто не вмирає. Тут багато молоді, сюди їдуть за тихою спокійним життям в самому екологічно чистому місці Росії (цей статус Гірничо-Алтайськ отримав в 2012 році). За останні 5 років багато що змінилося, місто перейшло на газове опалення, це зробило його ще більш сприятливим для життя. Для заїжджих туристів побудували сад каменів, кілька нових готелів, ресторанів. Плани на розвиток глобальні.

Усть-Канський

Район цікавий печерами і мисливськими угіддями. Якщо немає бажання розглядати малюнки стародавніх людей, які ті надряпали на каменях тисячі років назад, то можна зануритися в печери, де ці ж самі люди жили. Найбільші з них: печера Білий камінь, Голубина, Усть-Канская, Музейна.

Найбільші з них: печера Білий камінь, Голубина, Усть-Канская, Музейна

Третина району займають хвойно-модринові ліси, тому полювати в Усть-Канському можна практично на всіх тварин, навіть на ведмедя. Даний вид промислу має свою сезонність, а держава видає квоти на відстріл кожного виду звіра, тому краще звернутися до місцевих єгерям, ніж розбиратися в цьому самостійно.

Магнітом притягує туристів річка Чариш (притока Обі). Прості люди заповнюють її берега наметами і мангалами, а найдосвідченіші освоюють водні види спорту. Зв'язка річок Кумир - Чариш - Коргон - Чариш гордо носить звання водного маршруту п'ятого рівня складності. Між іншим, єдиного в усьому гірському Алтаї.

Шебалінскій

Шебалінскій - район, через який напевно проїде кожен турист. З півночі на південь його розрізає знаменитий Чуйський тракт. Тут знаходяться Семінський, Чергинський і Ануйскій хребти. Саме до Семінського перевалу доїжджає більшість бажаючих «по-швидкому подивитися Алтай», тому Шебалінський район можна вважати одним з найбільш відвідуваних.

Саме до Семінського перевалу доїжджає більшість бажаючих «по-швидкому подивитися Алтай», тому Шебалінський район можна вважати одним з найбільш відвідуваних

Тут зосереджені найбільші і складні печери краю: Кек-Таш, СОАНтехніческая, Дует, Алтайська, ПАС, Геофізична. Вся принадність у тому, що їх не відвідати простому туристу. Складність проходження робить ці місця роздоллям для спелеологів.

Однак, простих смертних Шебалінскій, крім гарної природи і легкої доступності, вабить розвиненим кінним туризмом. Якщо лінь підніматися на головну пам'ятку району - гору Сарлик (2506 м) пішки, завжди можна покластися на четирехкопитного одного.

Чемальський

Чемальський - район-курорт. На відміну від всіх інших, місце притягує туриста не тільки красивим видом і кількістю пам'яток, а й теплою погодою. Річка Катунь розлилася по окрузі, збираючи навколо себе в сотнях озер і гірських потоків, величезна кількість відпочиваючих.

Річка Катунь розлилася по окрузі, збираючи навколо себе в сотнях озер і гірських потоків, величезна кількість відпочиваючих

Село Чемал - центр всього цього курортного пишноти. Кількість сонячних днів в році тут прирівнюється до Криму. Тут же знаходиться туберкульозний санаторій Чемал. Хвойні ліси, низький тиск і помірно сухе повітря благотворно впливають на організм в цілому і на нервову систему зокрема. Перебуваючи тут хочеться глибоко дихати і щоб я міг оглядати Алтаю.

Містика, але в Чемальском районі зовсім немає комарів і гнусу. Насправді вся справа у відсутності боліт, але погодьтеся, приємне доповнення для відпочинку на природі.

Турочакскій

Вся туристична життя району зосереджена навколо Телецкого озера і 70 річок, що живлять його. Інших пам'яток тут небагато, хіба що барельєф Леніна вибитий в скелі.

Інших пам'яток тут небагато, хіба що барельєф Леніна вибитий в скелі

Завдяки величезній кількості турбаз, відпочинок на Телецькому відпочинку протікає ліниво і неспішно. Влітку клімат тут м'який, а зими теплі і снігові. У 2016 році на схилі гори коку заробив невеликий гірськолижний комплекс.

Чойский

Район малонаселен і покритий густим лісом. Через важкодоступність живе тут в основному корінне північне населення - Тубалари. Туризму майже немає. Звичайно, тут є дороги і будується кілька баз відпочинку, проте до масштабів Чемала ще далеко. Район взагалі вважається маловивченим, особливо на півдні. Далеко не всі його печери, водоспади, озера мають свою позначку на туристичній карті Алтаю.

Далеко не всі його печери, водоспади, озера мають свою позначку на туристичній карті Алтаю

У Чойский районі мандрівника може зацікавити таке явище, як «сільський туризм». Місцеві легко здають кімнати приїжджим, годують їх національними стравами, водять на екскурсії в самі дикі куточки.

Майминский

Найменший, але найбільш густонаселений район республіки Алтай. Він найпершим попадається на шляху туристу, що їде по Чуйскому тракту, тут знаходиться найбільше село Росії і взагалі в Майминского ще багато всього самого-самого.

Крім пішого і кінного туризму, який так поширений на території всієї республіки, тут можна зайнятися парапланеризм. У Майминского працює безліч турбаз, канатна дорога, розвинений водний спорт. З визначних пам'яток популярні Тавдинские печери і озеро Манжерок.

У 2010 році почалося грандіозне будівництво особливої ​​туристичної зони «Долина Алтаю». Передбачалося, що комплекс буде включати в себе штучне озеро з трьома островами, але щось пішло не так і озеро дало течу, яку не можуть усунути досі.

Усть-Коксинский

Район на південному заході Алтаю славиться льодовиками, які альпіністи давно перетворили в безліч спортивних трас. Тут знаходиться свята всіх святих для гірських туристів - Білуха. Про неї ми обов'язково поговоримо нижче. Крім альпіністів, на неї тягнеться довгий потік паломників різних поглядів і віросповідань, щоб доторкнутися до енергій, що б'є в найвищу точку Алтаю.

Крім альпіністів, на неї тягнеться довгий потік паломників різних поглядів і віросповідань, щоб доторкнутися до енергій, що б'є в найвищу точку Алтаю

Я б назвала цей район місцем тисячі озер. Їх настільки багато, що місцеві навіть не дали добрій половині назви. Прогулюючись по долинах можна побачити в путівнику щось на кшталт - пройдіть уздовж «озера один», поверніть за «озером два» і побачите «озеро три».

Крім гір туриста здивують високогірні степи, що знаходяться в цьому районі. Розташовані вони на пристойній висоті над рівнем моря. Наприклад, Уймонской степ «забралася» на цілих 1 тис. Метрів. Здається не так вже й багато? А тепер уявіть безкрає простір довжиною в 35 кілометрів. Колись все це було дном величезного стародавнього моря. Ще не стерлися вибоїни від води в скелях, серед яких заточена долина, а ти їдеш вздовж усієї цієї пишноти на УАЗику. Краса.

онгудайский

Всім любителям природи, безкраїх степів, що піднімаються гірських хребтів і археологічних пам'яток саме сюди. Онгудайский знаходиться в центрі республіки. Проїхати його з півночі на південь можна по Чуйскому тракту, відвідавши заодно безліч пам'яток, в тому числі найвищі перевали району Семінський і Чіке-Таман.

Природа Онгудайского району знаходиться під охороною держави. Тут було створено кілька особливо охоронюваних зон, найбільші з яких Чуй-Оози, Уч-Енмек і Аргут. На їх базі можна відвідати екологічні або археологічні тури, проте є місця, куди туристів не пускають.

Особливою популярністю користуються річки Онгудайского району. Наприклад, щороку, на Чує проходить водно-туристичне багатоборство. Змагання носять характерну назву «Відчуваючи-ралі».

Улаганского

Половину території району займає Алтайський державний заповідник. Це один з найбільших в Росії. Тут докладно вивчається рослинний і тваринний світ Алтаю. Влада намагається зменшити потік туристів, дозволяючи відвідувати лише кілька об'єктів заповідника. Однак, навіть 10-20 тис. Туристів на рік занадто велике навантаження для цих місць. Бажання місцевих заробити на відпочиваючих бореться зі спробою зберегти крихку природу. Перемагає поки найперше, на найближчі роки в регіоні було розроблено великий план розвитку туризму.

Перемагає поки найперше, на найближчі роки в регіоні було розроблено великий план розвитку туризму

Кош-Агачский

Кош-Агачский - самий несхожий на інші район республіки. Пейзажі тут вражають і в корені відрізняються від інших районів. Майже вся територія покрита степом, оточеній гірськими хребтами. Вітру гуляють серед усієї цієї пишноти не туристична. Зима триває 7 місяців, а подекуди навіть збереглася вічна мерзлота.

Зима триває 7 місяців, а подекуди навіть збереглася вічна мерзлота

Район багатий річками, озерами і гірськими водоспадами. В першу чергу туристів приваблюють саме вони. З кожним роком потік бажаючих відвідати місцеві пам'ятки зростає, що не може не впливати на розвиток туристичної інфраструктури.

На території Кош-Агачському районі було знайдено багато археологічних знахідок.

Здається не так вже й багато?

Новости