- ГЕОГРАФІЯ і КЛІМАТ
- Історичні факти
- МОВА
- ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ
- ТРАНСПОРТНА СИСТЕМА
- ГАСТРОНОМІЯ
- СВЯТА
- Свята міжнародного туристичного значення:
- Свята національного туристичного значення:
- ПРИРОДНІ ПАРКИ
- Провінція Аліканте
- Провінція Кастельон
- Провінція Валенсія
- Світове Спадщина ЮНЕСКО та інші пам'ятки
• ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ • ГЕОГРАФІЯ і КЛІМАТ • ІСТОРІЯ • МОВА • ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ • ТРАНСПОРТНА СИСТЕМА • ГАСТРОНОМІЯ • СВЯТА • ПРИРОДНІ ПАРКИ • СВІТОВЕ СПАДЩИНА ЛЮДСТВА і ІНШІ ПАМ'ЯТКИ • СТАТТІ про Валенсійського СПІВТОВАРИСТВІ
Ла Комунідад Валенсіана (La Comunidad Valenciana - ісп.) Або Комунітат Валенсіана (Comunitat Valenciana - вал.) - автономне співтовариство у складі Королівства Іспанія - розташоване на східному узбережжі Піренейського півострова. Коли іспанці говорять "Льевант" (Схід) вони часто мають на увазі Валенсію. До складу регіону входять три провінції (з півночі на південь) зі столиць в однойменних містах: Кастельон (Castellón), Валенсія (Valencia) і Аліканте (Alicante). Валенсийское співтовариство межує з Каталонією (північ), Арагоном (північний захід), Кастилія-Ла Манча (захід), Регіоном Мурсія (південь). Узбережжя автономії омивається Середземним морем. Столиця - місто Валенсія.
Населення Валенсийского Товариства понад 5 млн. Чол. Площа - 23 259 км².
Сучасні кордону автономної області в основному збігаються з межами історичного Королівства Валенсія (Reino de Valencia).
Іноді з назви регіону викидають слово Комунідад. Але таке спрощення веде до плутанини, тому що існують ще дві Валенсії: місто Валенсія і провінція Валенсія. З 60-х років ХХ ст. для позначення регіону застосовують неофіційний термін: Країна Валенсія (País Valencià - вал. / País Valenciano - ісп.).
Перша стаття статуту автономії визначає Комунідад Валенсіана як «історичну національність».
ГЕОГРАФІЯ і КЛІМАТ
Гори на півночі Комунідад Валенсіана відносяться до Іберійської системі. По меридіану простяглися гірські ланцюги Кордильєр Бетика. У центрі регіону розташовані невеликі Сьєрри, плоскогір'я і низини. В районі Маестрасго (Maestrazgo) знаходиться найвідоміша вершина Комунідад Валенсіана - Пеньяголоса (Peñagolosa). Її висота - 1.813 м. Широко поширена помилкова думка, що Пеньяголоса найвища гора в регіоні. Насправді це Пік Серро Калдерон (Cerro Calderón) - 1.839 м, який знаходиться в районі Рінкон де Адемус (Rincón de Ademuz). Тут же розташовані інші гори перевищують 1500 метрів: Гавілáн (Gavilán) - 1.747 м; Хрест Трьох Королівств / Ла Крус де лос Трес Рейнос (La Cruz de los Tres Reinos) - 1.555 м і Тортахада (Tortajada) - 1.541 м. Ще один пік лежить вище за відмітку 1500 м знаходиться в районі Ла Марина на північ від Аліканте. Це гора Айтана (Aitana) - 1.558 м.
Серед річок, що протікають по території Комунідад Валенсіана, найбільш протяжними є: Сегура (325 км) і Хукар (498 км). По руслу річки Хукар проходить межа між Піренеями і Кордильєрою Бетика.
Протяжність середземноморського узбережжя Комунідад Валенсіана - 518 км. Рельєф узбережжя дуже неоднорідний. Місцями гірські ланцюги підступають безпосередньо до берега (Сьєрра де Ірта і Вільяхойоса). В інших районах протяжні піщані пляжі чергуються з заболоченими ділянками (Валенсія, Ельче), лагунами (Торревьеха, Мата) і дюнами (Ель Салер, Гуардамар). Найбільш відомі центри пляжного відпочинку: Бенідорм, Бенікасм, Кульера, Кальпе, Пеньіскола.
Клімат на території Валенсийского Товариства визначається двома факторами: впливом Середземного моря і гірським рельєфом регіону.
На узбережжі панує м'який середземноморський клімат. Літо тут досить тривалий, сухе і жарке (+ 30 C), а зима тепла. Дощі йдуть в основному навесні і восени.
Далі від узбережжя клімат набуває рис континентального. Влітку тут спекотніше, ніж на узбережжі (+35 C), а взимку навпаки холодніше. Опади розподіляються по сезонах більш рівномірно. Взимку випадають у вигляді снігу.
Клімат провінції Аліканте (Коста Бланка) має свої особливості, і визначається як середземноморський сухий. Його відрізняє сухе спекотне літо (+30 C і вище) і тепла зима (+ 10-13 C). Рідкісні дощі випадають навесні і восени.
У гірських районах температура повітря залежить від висоти над рівнем моря. Але за загальним правилом тут холодніше, ніж на узбережжі, а опадів випадає більше. Взимку йде сніг.
Історичні факти
У далекому минулому територію Валенсийского Товариства населяли племена іберів (íberos). Вони підтримували тісні торговельні зв'язки з фінікійцями, греками і карфагенянамі. Після перемоги Рима в II Пунічної війні (II ст до н.е.), Середземноморське узбережжя нинішньої Паїс Валенсія протягом 700 років входило до складу Римської Імперії. Місцеве населення (ибери) перейняло римські звичаї і латинську мову і перетворилося в законослухняних підданих імперії.
Мусульмани прийшли на землі регіону в VIII ст. і володіли ними до XIII в. Довгий час район розвивався виключно як аграрний. Лише в XI ст. почався розквіт міст.
В кінці XI ст. Валенсію на короткий час завоював знаменитий кастільський лицар і улюблений герой народного епосу Ель Сід Кампеадор. Місто стало столицею його особистого королівства. Однак, після смерті Сіда маври зуміли повернути собі Валенсію. Місто остаточно звернувся в християнство лише в XIII в. (1238).
Між один тисячі двісті тридцять два і тисяча двісті сорок п'ять рр. король Арагона Хайме I Завойовник захопив мавританські королівства (Таїф) Балансійя (Валенсія) і Дения. На знову придбаної території з'явилося автономне Королівство Валенсія, яке увійшло до складу Арагонской Корони. У 1251 місту Валенсія були даровані власні Фуерос (Фурс - вал.), Які пізніше були поширені на всю територію Королівства. Центр і Південь нинішньої провінції Аліканте були відвойовані у маврів королями Кастилії. Ці землі увійшли до складу Королівства Валенсія в 1304 р за рішенням суду, розбирати взаємні територіальні претензії Арагона і Кастилії.
Більшість населення Королівства в ту епоху становили мудехар (мусульмани залишилися на землях християн), але поступово до Валенсії стали перебиратися вихідці з Каталонії і Арагона. Разом зі зростанням впливу Арагонской Корони в басейні Середземного моря зростало значення і багатство Королівства Валенсія. Недарма XV в. нині вважається «Золотим століттям Валенсії».
У 1518 р королем Іспанії став Карл I, більш відомий як імператор Карл V. Його абсолютистская внутрішня політика призвела до селянських повстань т.зв. Германіяс (revueltas de las Germanías), які були спрямовані проти віце-королів та інших посадових осіб, призначених монархом. Трохи раніше (1492) була відкрита Америка і основні торговельні шляхи перемістилися з Середземномор'я в Атлантику. До того ж узбережжі Валенсії в кінці XV - XVI ст. стало об'єктом постійних набігів піратів. Всі ці обставини призвели до поступового занепаду економіки королівства. Непоправної шкоди розвитку виробництва і торгівлі в регіоні було завдано наказом про вигнання морисков з території Іспанії (1609). Валенсія разом позбулася третини населення. Так регіон поступово втратив своє колишнє значення і славу.
Після воцаріння в Іспанії нової династії - Бурбонів (поч. XVIII ст.), Все фуерос Королівства Валенсія скасовуються, а саме воно припиняє своє існування. З цього моменту територія колишнього королівства остаточно входить до складу королівства Кастилія і підпорядковується його законам. Одночасно було заборонено використання валенсийского мови в офіційних документах.
У XIX ст. Паїс Валенсія продовжувала залишатися здебільшого аграрним районом Іспанії, де вирощували виноград, рис, мигдаль, шафран, лимони та апельсини. Промисловість в містах практично не розвивалася, за винятком Алькоя і Сагунто. Під час Першої Республіки (1873-1874) були спроби домогтися самоврядування для окремих міст і районів регіону, але вони зазнали невдачі.
Нова спроба домогтися автономії співпала з періодом Другої Республіки (1931-1939), але перемога Франко в громадянській війні і встановлення диктатури «закрило тему». Так що автономний статус і органи місцевого самоврядування Паїс Валенсіана отримала тільки в 1982 р, після відновлення в Іспанії демократії.
У 60-х роках минулого століття в економіці регіону стався крутий поворот. Головною галуззю став туризм, відтіснив сільське господарство на друге місце.
МОВА
Відповідно до статуту автономної області офіційними мовами на її території є: іспанська (кастельяно) і валенсийский. Валенсийский вважається рідною мовою Комунідад Валенсіана. Деякі лінгвісти не визнають валенсийский самостійною мовою, вважаючи її діалектом каталонського. Багато жителів регіону категорично не згодні з цим твердженням.
У туристичних зонах самим поширеними іноземними мовами є англійська та німецька.
ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ
Валенсийское Спільнота складається з трьох провінцій (з півночі на південь): Кастельон, Валенсія і Аліканте. Кожна провінція управляється власним представницьким органом - Діпутасьон Провінсіаль. Провінцій в свою чергу діляться на муніципалітети, виконавчі органи яких називаються - Айюнтамьенто (Ayuntamiento). Адміністративний поділ Валенсийского Товариства передбачає можливість об'єднання муніципалітетів в більш великі територіальні утворення, т.зв. комарки (comarca). Офіційно вони поки не створені, хоча в минулому Королівство Валенсія поділялося на комарки. Сьогодні назви цих історичних областей широко застосовуються (в туристичних виданнях в тому числі) для позначення окремих районів Валенсийского Співтовариства.
Рішення з питань, що входять до компетенції автономної області приймає Женералітат Валенсіана. До його складу входять: місцевий парламент - Кортс (Corts), де засідає 99 депутатів, і уряд - Конселл (Consell). Голова місцевого парламенту (Кортс) одночасно є главою уряду.
ТРАНСПОРТНА СИСТЕМА
Залізна дорога
Основна залізнична гілка проходить по т.зв. Середземноморського коридору (Corredor Mediterráneo), який починається від ст. Портбоу (Каталонія) і далі по узбережжю Середземного моря йде до м Лорка (Мурсія). Потяги з Валенсії в Мадрид слідують через Куенка або Альбасете (з Аліканте через Альбасете). У грудні 2010 р відкрито рух швидкісних поїздів на лінії Мадрид - Льеванте (до Валенсії). У 2012 р поїзда АВЕ має зв'язати Мадрид з Аліканте.
З Валенсії на поїзді можна дістатися і до будь-якої з трьох провінційних столиць Арагона (Теруель, Сарагоса і Уеска) і Барселони.
Основні залізничні вокзали:
- Естасьон дель Норте / Естасіо де Норд (Estación del Norte - ісп. / Estació del Nord - вал.) В місті Валенсія;
- Естасьон термінів де Аліканте / Естасіо Термінал д'Алакант (Estación Término de Alicante - ісп. / Estació Terminal d'Alacant - вал.). Іноді його ще називають Естасьон де Мадрид;
- Естасьон де Кастельон де ла Плану / Естасіо де Кастельо (Estación de Castellón de la Plana - ісп. / Estació de Castelló - вал.)
Мережа приміських поїздів (Cercanías Renfe) добре розвинена. З багатьох приморських міст на них легко дістатися до регіональних центрів відповідний провінцій. Наприклад електричка з Гандии йде до Валенсії всього 45 хв.
Крім ж / д гілок зі стандартною на Піренейському півострові, т.зв. іберійської колією, на території Валенсийского Товариства існують вузькоколійні лінії, які експлуатуються компанією Феррокарілс де ла Женералітат Валенсіана. Це - гілка Аліканте - Бенідорм - Денія; метро і трамвай в Валенсії; трамвай в Аліканте.
автодороги
Основний автотрасою є швидкісне шосе аутів-Аутопіста дель Медітерранео (AP- 7 / A- 7), яка прокладена вздовж берега Середземного моря. Автотраса з Валенсії в Мадрид проходить через Альбасете. Дорога платна.
Аеропорти
На території Валенсийского спільноти є 2 діючих міжнародних аеропорту: Алтет (Altet) в Аліканте і Манісес (Manises) в місті Валенсія. В обидва цих аеропорту є прямі рейси з Росії. Побудований третій аеропорт біля столиці провінції Кастельон, однак ця повітряна гавань поки не експлуатується.
ГАСТРОНОМІЯ
Попри всю різноманітність кухні автономної області, найбільшою популярністю користується валенсийськая паелья (la paella) - страва з рису, морепродуктів і курки. Рис в найрізноманітніших формах постійно присутня в меню. Але не тільки він. Овочі, рибу і м'ясо жителі Країни Валенсія їдять з не меншим апетитом.
Варто спробувати Орчата (оршад) з земляного мигдалю (horchata de chufa) - типовий місцевий прохолодний напій.
Виноробство розвинене в Країні Валенсія з античних часів. Найбільш відомою зоною контрольованого походження вина (ДО) є район Утьель-Рекена. Тут вирощують виноград Темпранільо з якого виходять чудові червоні і рожеві вина. Інші ДО Комунідад Валенсіана - Аліканте і Валенсія. У цих зонах в основному виробляють білі і десертні вина (мускатель). Великою популярністю користуються: кавовий лікер (Алькою); містель (комарки Марина Баха і Ойя де Буньоль); трав'яний лікер (el herbero), наполягають на травах Сьєрра Мариола.
Більшість десертів і зараз робиться на основі мавританських рецептів. Найоригінальніша валенсийськая солодкість на основі мигдалю - туррон (turrón). Відомі фабрики з його виробництва знаходяться в Хіхона (Jijona / Alicante) і Касінос (Casinos / Valencia). У Хатіві (Játiva) готують десерт з гарбуза - Арнад (Arnadí).
СВЯТА
День Валенсийского Товариства (Día de la Comunidad Valenciana) відзначається 9 жовтня. У Валенсії він збігається з Днем Святого Діонісія (San Dionisio).
Улюбленими святами на території Комунітат Валенсіана є «Маври і Християни» (Moros y Cristianos), які відзначаються протягом усього року в різних містах і селищах автономії. Приводом для святкування служать події далекого минулого - битви між мусульманами і християнами. З великим задоволенням та ентузіазмом жителі Країни Валенсія зустрічають і інші свята: Різдво і Новий рік, День Волхвів, Святу (Страсну) Тиждень, День Сан Жоан (літнє сонцестояння), День Всіх Святих і, звичайно, Фальяс у Валенсії. Останній отримав статус нематеріальної (духовної) світової спадщини людства (2016 рік) .
Популярні свята, де роль головних героїв грають бики. Найбільш відомий з них - «Бики в Море» (Денія). У жовтні в Гандии (Валенсія) проходить Ярмарок, присвячений сімейству Борджіа (Borgia). Артисти розігрують сцени з життя Борджіа, а на міській площі відкривається ринок епохи Відродження. Не менш цікава Ярмарок Всіх Святих в Консентайне (1 листопада), яка є однією з найстаріших в Іспанії (1346).
Свята міжнародного туристичного значення:
• Фальяс у Валенсії (Fallas de Valencia) - Валенсія, 15 - 19 березня;
• Процесія Вербної Неділі (Procession del Domingo de Ramas de Elche) - Ельче (Аліканте), у Вербну неділю;
• Маври і Християни (Moros y Cristianos de Alcoy) - Алкой (Аліканте), 22 - 24 квітня;
• Багаття Сан Жоан (Hogueras de San Juan) - Аліканте, 20 - 24 червня;
• Міжнародний конкурс виконавців хабанери (Certamen Internacional de Habaneras y Polifonia) - Торрев'єха (Аліканте), 22-30 липня;
• Містерія Ельче (Misterio de Elche) - Ельче (Аліканте), 14-15 серпня
• Томатина ( La Tomatina) - Буньоль (Валенсія), останню неділю серпня;
• Вхід биків і коней (Entrada de toros y caballos) - Сегорбе (Кастельон) - 2-й тиждень вересня;
Свята національного туристичного значення:
• Процесія Волхвів (Cabalgata de Reyes Magos de Alcoy) - Алькою (Аліканте), 5 січня;
• Маври і Християни (Moros y Cristianos de Bocairente) - Бокайрент (Валенсія), лютий;
• Фальяс (Fallas de Alcira) - Альсіра (Валенсія), з 15 - 19 березня;
• Свята Магдалени (Fiestas de Magdalena) - Кастельон де ла Плану (Кастельон), березень;
• Пасьон (La Pasion) - кальос де Сегура (Аліканте), березень;
• Свята Сан Вісенте Феррера (Fiestas de San Vicente Ferrer) - Валь-де-Уксо (Кастельон) з 2-го понеділка по 3-е неділю квітня;
• Містерія де ла Пасьон (Misterio de la Pasion) - Монкада (Валенсія), квітень;
• Маври і Християни (Moros y Cristianos de Bañeres) - Баньерес (Аліканте) з 22 - 25 квітня;
• Страсний Тиждень (Semana Santa en Alcira) - Альсіра (Валенсія), напередодні католицького Великодня;
• Страсний Тиждень (Semana Santa en Crevillente) - Кревільєнте (Аліканте), напередодні католицького Великодня;
• Страсний Тиждень (Semana Santa en Gandia) - Гандия (Валенсія), напередодні католицького Великодня;
• Страсний Тиждень (Semana Santa en Orihuela) - Оріуела (Аліканте), напередодні католицького Великодня;
• Страсний Тиждень (Semana Santa en Sagunto) - Сагунто (Валенсія), напередодні католицького Великодня;
• Іспано - арабські свята (Fiestas Hispano-arabes a favor de San Bonifacio) - Петрел (Аліканте), 14-18 травня;
• Маври і Християни (Moros y Cristianos de Elda) - Елда (Аліканте), 4-8 червня;
• Бики в Море (Els bous a la Mar) - Денія (Аліканте), 4 - 12 липня;
• Маври і Християни (Moros y Cristianos en honor a San Hipólito Martír ) - Консентайна (Аліканте), 6 -15 серпня;
• Маври і Християни (Moros y Cristianos) - Онтеньєнте (Валенсія), 20 - 23 серпня;
• Свято збору винограду (Fiesta de Vandemia) - Рекен (Валенсія), кінець серпня;
• Маври і Християни (Moros y Cristianos) - Вильена (Аліканте), 4 - 9 вересня;
• Маври і Християни (Moros y Cristianos) - Ольера (Валенсія), 7 - 8 вересня;
ПРИРОДНІ ПАРКИ
Всього на території Країни Валенсія 22 Природних Парку (Parque Natural), 8 Охоронюваних Пейзажів (Paisaje Protejido) і 1 Природний Пам'ятник (Monumento Natural). Вони розташовані як на узбережжі, так і в глибині території автономії.
Провінція Аліканте
• Карраскал де Фонт Роха (Carrascal de la Font Roja). Утворення в 1987 р і займає площу 2450 га. Знаходиться в Комарк Ойа де Алька (Hoya de Alcoy).
• Ель Хондо (El Hondo) - розташовується на теріторіях муніціпалітетів Єльч и Кревільєнте (Аліканте). Лагуна в цьом парку утворені гирлом річки Віналопо (río Vinalopó).
• Лагуни Мата и Торревьєха (Lagunas de la Mata y Torrevieja) - займає площу 3743 га. Парк оголошений зоною, що охороняється в 1989 р Він знаходиться в районі (comarca) ла Вега Баха дель Сегура (la Vega Baja del Segura) на півдні провінції Аліканте.
• Масіс (масив) де Монтгó (Macizo de Montgó). Площа парку (1987) - 2117 га. Він розташований в районі (Комарк) Марина Альта (Marina Alta) на півночі провінції Аліканте.
• Мархай де Рябо-Олива (Marjal de Pego-Oliva). Площа парку (1995) - 1248 га. Дюни, які становлять головну пам'ятку заповідника, тягнуться на південь від річки Серпіс (río Serpis). Частина парку поширюється на територію провінції Валенсія.
• Пеньон (скеля) де Іфач (Peñón de Ifach). Його площа всього 47 га. Мальовнича скеля здіймається з моря поруч з містечком Кальпе (Коста Бланка).
• Салінас (солончаки) де Санта Пола (Salinas de Santa Pola). Площа парку (1988) - 2.570 га. Знаходиться на півдні провінції Аліканте в районі (Комарк) Бахо Віналопо.
• Сьєрра де Мариола (Sierra de Mariola). Найбільший заповідник провінції Аліканте. Площа парку (2002) - 17257 га Цей гірський масив знаходиться на територіях районів Ойа де Алькою (Hoya de Alcoy), Кондадо де Консентайна (Condado de Cocentaina) і Вальє де Альбадіа (Valle de Albaida). Межі парку охоплюють частину території провінції Валенсія.
Провінція Кастельон
• Десьерто (пустеля) де лас Пальмас (Desierto de las Palmas). Площа парку (1995) - 3293 га.
• Прат де Кабанес-Торребланка (Prat de Cabanes-Torreblanca). Площа парку (1989) - 865 га. Знаходиться в районі (Комарк) Плану Альта (Plana Alta).
• Сьєрра Кальдерона (Sierra Calderona). Площа парку - 17.772 га. Частково розташована на території провінції Валенсія.
• Сьєрра де Еспадан (Sierra de Espadán). Другий за площею заповідний парк на території Валенсийского спільноти (31.182 га.).
• Сьєрра де Ірта (Sierra de Irta). Змішаний заповідник, частково розташований на суші (7744 га.) І на морі (2448 га.)
• Іслас (острова) Колумбретес (Islas Columbretes). Чотири групи вулканічних островів цього заповідника розташовані на відстані 56 км від узбережжя Коста дель Ассаар. Їх відрізняє велика різноманітність тваринного і рослинного світу.
• Тененсія де Беніфасар (Tenencia de Benifasar). Площа парку (2006) - 5000 га Знаходиться між містечками Побла де Беніфасса (Pobla de Benifassà), Вальібона (Vallibona), Кастель де Кабрас (Castell de Cabres).
• Пеньяголоса (Peñagolosa). Заповідник розташований навколо однойменної гори. Площа парку - 1.094 га.
Провінція Валенсія
• Ла Альбуфера (La Albufera). Прісноводне озеро (глибина 1 м) на узбережжі Середземного моря на південь від міста Валенсія. Озеро відокремлене від моря вузькою смугою піщаного пляжу. Площа - 23,94 км².
• Осес де Кабріель (Hoces del Cabriel). Площа парку (2005) - 31446 га. Найбільший заповідник на території Валенсийского Співтовариства.
• Парку Натураль де Чера-Сот де Чера (Parque Natural de Chera-Sot de Chera). Його особливість незвичайний рельєф. У минулому тут сталися потужні зсуви земної кори. Окремі розломи химерної форми досягають глибини 600 м.
• Парку Натураль де Туріа (Parque natural del Turia).
Світове Спадщина ЮНЕСКО та інші пам'ятки
На території Валенсийского Товариства збереглися численні пам'ятники, що нагадують про бурхливу історію цього самобутнього і по-своєму цікавого регіону. Самі унікальні пам'ятки в різний час отримали високий статус «Світової Спадщини Людства» ЮНЕСКО. До них відносяться:
• Печери в культурному парку Вальторта-Гасулья (parque cultural de la Valltorta-Gasulla), де збереглися наскальні малюнки, зроблені доісторичним людиною. Це лише частина великого об'єкта культурної спадщини, який в списку ЮНЕСКО позначений як «Печерне мистецтво середземноморської дуги Піренейського півострова». Парк знаходиться на півночі провінції Кастельон в районі (Албокассер / Albocаsser, Тіріг / Tirig, і Ковес де Вінрома / Coves de Vinromа). На території парку працює музей.
• Будівля Біржі в Валенсії (la Lonja de la Seda de Valencia). Воно було побудовано в період «Золотого століття Валенсії» (стиль - пізня готика).
• Пальмовий ліс в Ельче (el Palmeral d'Elx) - найбільший в Європі. Існує думка, що на кожного жителя міста (населення 200 000) припадає не менше 5 пальм. Найбільш цікаві дерева ростуть в «Саду Священика» (Уерта де Кура / Huerta de Cura).
Крім того, чотири події, які щорічно відбуваються на території Комунітат Валенсіана, отримали статус нематеріальної (духовної) «Спадщини Людства», це:
• уявлення Містерія Ельче (Misteri d'Elx), яке йде в незмінному вигляді вже більше 500 років в міській церкві Санта Марія.
• Трибунал де лас Агуас де ла Уерта де Валенсія (Tribunal de las Aguas de la Huerta de Valencia ). Ритуал виник більше 1000 років тому, але і зараз (щочетверга, в полудень) судді з'являються в Соборі Валенсії, щоб розбирати справи про порушення правил користування водою з зрошувальних систем, розташованих в околицях столиці автономії.
• Лас Фьестас де Нуестра Сеньйора де ла Салюд де Альгемесі (Las Fiestas de Nuestra Señora de la Salud de Algemesí ). Щорічне свято проходить 7 і 8 вересня в селищі Альгемесі. Святкові процесії відправляються від Малої базиліка Сан Жайме. У них беруть участь практично всі жителі. Костюми та всі декорації зроблені вручну і передаються з покоління в покоління.
• Фальяс у Валенсії (Fallas de Valencia)
Але не варто обмежувати себе тільки цими всесвітньо визнаними пам'ятками.
Прогулянка в район Маестрасго і його знаменитий неприступний замок в Морель (Morella) принесе масу незабутніх вражень. Навіть зараз, щоб піднятися в цитадель доводиться витратити чимало сил. Похід в Місто Мистецтв і Наук і зоопарк Валенсії принесе задоволення і дорослим і дітям. Бенідорм (Коста Бланка), з його готелями, спрямованими в небо, і парком розваг «Терра Мітіко» - величезний футуристичний місто-свято на Середземному морі. А ще є: Аліканте , Хатива, Сагунто, Пеньіскола , Алькою, Онда, Гандия, Сегорбе, Оріуела. Кожен з цих міст має свій неповторний особою і овіяний численними легендами.
Матеріал підготовлений на основі статті «Комунідад Валенсіана» (Вікіпедія, ісп. Яз.)