- 13 кращих занять в Марокко Випити м'ятного чаю по-марокканські
- Знайти пляж до душі
- приборкати хвилю
- Помилуватися на тюленів-монахів
- Заночувати в пустелі
- Пригубити африканського вина
- Спіймати марліну до вечері
- Долучитися до сучасного мистецтва
- Розслабитися в хаммамі
- Побачити 50 відтінків синього
- Покуштувати марокканських ласощів
- Заблукати в тисячах вулиць двох медін
- Знайти сувеніри на базарі
- 13 кращих занять в Марокко
- Знайти пляж до душі
- приборкати хвилю
- Помилуватися на тюленів-монахів
- Заночувати в пустелі
- Пригубити африканського вина
- Спіймати марліну до вечері
- Долучитися до сучасного мистецтва
- Розслабитися в хаммамі
- Побачити 50 відтінків синього
- Покуштувати марокканських ласощів
- Заблукати в тисячах вулиць двох медін
- Знайти сувеніри на базарі
- 13 кращих занять в Марокко
- Знайти пляж до душі
- приборкати хвилю
- Помилуватися на тюленів-монахів
- Заночувати в пустелі
- Пригубити африканського вина
- Спіймати марліну до вечері
- Долучитися до сучасного мистецтва
- Розслабитися в хаммамі
- Побачити 50 відтінків синього
- Покуштувати марокканських ласощів
- Заблукати в тисячах вулиць двох медін
- Знайти сувеніри на базарі
13 кращих занять в Марокко Випити м'ятного чаю по-марокканські
Час в Марокко вимірюється в стаканчиках запашного м'ятного чаю. Його п'ють в будь-якому місті, в будь-якому віці і в будь-який момент дня і ночі. Без цього ритуалу не обійдеться ні заселення в готель, ні пошук скарбів на базарі, ні проста прогулянка по Старому місту - медині. А все тому, що зелений чай з м'ятою - справжній еліксир бадьорості для жителів і гостей цієї африканської країни: вранці він відмінно тонізує, вдень втамовує спрагу, а вечорами заспокоює і розслабляє. І головне: м'ятний чай по-марокканські настільки смачний, що здатний переманити на свою сторону навіть переконаних кавоманів.
Знайти пляж до душі
Якщо ваша мета - позасмагати, покупатися в океані і згадати, як це славно - нічого не робити, вирушайте на пляжі Агадира, Тагазута, Ес-Сувейри і Мазаган. Хочеться більше яскравих вражень? Тоді вам на відокремлене атлантичне узбережжя Легзіри, за яким «крокують» червоні глиняні арки: романтики оцінять марсіанські пейзажі на заході, а неромантікі відкинуть приставку «не». З дітьми краще їхати на середземноморський берег: пляжі при рибальських селах між Танжером і Ель-Хосейма потопають у зелені, а море завжди тепле і спокійне. Інфраструктура райського відпочинку по вищому розряду налагоджена на курортах марокканського «Лазурного берега» - в гігантському туристичному комплексі Медітерране-Саїд. Тут, крім прийняття сонячних ванн і веселощів на водних атракціонах, можна зіграти в гольф, влаштувати пікнік в тінистому парку і вийти в море на яхті.
Приголомшлива червона Слоняча арка Легзіри рухнула 23 вересня 2016 року. Другу, широку арку на задньому плані, хвилі і вітер поки щадять.
НЕ пропустіть: Куди поїхати на море без візи
приборкати хвилю
«Без годин, без новин, без взуття» - негласний девіз серф-табору у Західної Сахари. Досвідчені серфери називають тутешнє узбережжя і особливо пляж Foum Labouir «марокканськими Гаваями». Новачкам теж є де навчитися справлятися з дошкою: Aarich і Pointe d'Or ідеальні для відточування майстерності. Переночувати можна в апартаментах або хостелі при таборі, поряд з піщаними дюнами.
фото: schef , CC BY-NC-ND 2.0
Помилуватися на тюленів-монахів
Кого тільки не зустрінеш в бірюзовою бухті Дахла в гирлі річки Ріо-де-Оро на півдні країни! І ми зовсім нема про туристах з усього світу. Тут гніздяться тисячі перелітних птахів, включаючи рожевих фламінго, і мешкає велика частина, на жаль, зникаючих тюленів-монахів. Займіть спостережний пункт в Пунта-Сарга на південному березі півострова, щоб побачити величезних скатів і горбатих дельфінів, або пройдіть пішки під час відливу до острова Дракона, де водяться дивні молюски. National Geographic в прямому ефірі і тільки для обраних глядачів!
фото: US Fish and Wildlife Service Headquarters , CC BY 2.0
Читайте також: Де подивитися на панд, коал і інших мімімішек
Заночувати в пустелі
прямо з аеропорту , А також з Дахла на позашляховику або з Ріссанен на верблюді стартують сафарі по таємничій Сахарі! А значить, ви зможете проставити відразу цілу купу галочок, якими ще довго потім будете хвалитися:
- відчути себе Аладдіном в пустелі;
- потонути в ароматі Долини троянд в Келаа-Мгуні;
- переконатися, що не кожен оазис - міраж, в Тафілалет;
- перекусити свіжими фініками в компанії бедуїнів;
- прийняти 38-градусний сірководневий душ з джерела Асмаа;
- поспати без задніх ніг в хаімате - традиційному житлі кочівників.
А ще в Марокко знімали «Гру престолів». Скайсканер пройшов по слідах Матері драконів і написав про всіх знімальних майданчиках .
Пригубити африканського вина
Кажуть, вино може розповісти про Африку більше, ніж сафарі. Можна сперечатися, але краще спочатку спробувати! На дегустацію вирушайте в околиці Мекнеса - на винзавод Les Celliers de Meknes або в льоху Volubilia - Domaine de la Zouina . Смакувати і нахвалювати не забороняється.
Ще по темі: 10 країн, куди можна відправитися восени за кращим в світі вином
Спіймати марліну до вечері
Престижного в колі рибалок і гурманів важкого орлиного обапола в щедрою лагуні Ріо-де-Оро можна виловити, стоячи по коліно у воді. А за білим Марлін і дорадо доведеться відправитися на човнову морську рибалку, наприклад, з Касабланки або будь-рибальського села на заході королівства.
Долучитися до сучасного мистецтва
Марокко Меккою сучасного мистецтва так відразу не назвеш - тим цікавіше поглянути на цю країну з арт-центру. Найяскравішими і неоднозначними ідеями марокканські художники, скульптори, фотографи і представники Медіаарт з інших куточків світу діляться в галереї Давида Блоха в Марракеші і в L'Atelier 21 в Касабланці.
фото: Tracy Hunter , CC BY 2.0
Розслабитися в хаммамі
Хаммами є практично при кожному готелі в Марокко, але в такій «туристичної парної» ви будете потіти під чуйним наглядом банщиків. А вони зазвичай намагаються влаштувати все так, ніби ви в європейському спа-салоні, що відбивається і на ціні. За автентичними відчуттями - тільки в громадський хаммам начебто Dar el-Bacha на вулиці Rue Fatima Zohra, будинок 20, або Bab Doukkala в історичній будівлі XVII століття на однойменній вулиці в Марракеші. Сюди із задоволенням ходять самі марокканці, вхід і масаж стоять раз в 10 дешевше, для чоловіків і жінок - різний графік, а все лазневі приналежності потрібно брати з собою.
Побачити 50 відтінків синього
Лабіринти містечка Шефшауен в передгір'ях Ер-Риф виникли в XV столітті для захисту від португальців. Синій колір для євреїв-сефардів, які жили тут раніше, символізував море, небо і Престол Слави Всевишнього. Аборигенів в місті немає вже давно, войовничість Португалії в минулому, але традиція фарбувати будинки і вулиці в усі відтінки синього залишилася. Цьому можна тільки порадіти, тим більше краса в даному випадку йде рука об руку з користю: цей колір відлякує настирливих комах. Радимо забратися на пагорби по сусідству і сфотографувати індиго-Шефшауен зверху. У цій затії є додатковий бонус - зустрінете пасторальних кізок і марокканських пастушок в капелюхах з кольоровими помпонами.
Покуштувати марокканських ласощів
Кухня Марокко ввібрала в себе самі вершки арабських, іспанських, французьких, англійських і німецьких кулінарних традицій. Знайомитися з марокканської кухнею найкраще в древньої медині Рабату або Марракеша під живу Андалузії музику. У більшості ресторанчиків вам запропонують готовий набір з декількох страв з додаванням тхіну - улюбленої марокканцями кунжутної пасти. У меню обов'язково увійдуть Харіра - густий гострий суп на м'ясному бульйоні з нутом і спеціями (тут як з борщем: у кожного свій єдино вірний секрет приготування), тажин - ловлення рагу з баранини з оливками і чорносливом і кус-кус, який прийнято є руками . Кус-кус буває з вишнею, куркою, рибою - всіх смаків не перелічити, але можна спробувати спробувати хоч кілька. І залиште місце для пастили! Цей багатошаровий пиріг з Голуб'ятин з лимонним соком, горіхами, цукровою пудрою і корицею - вже вагомий привід з'їздити в Фес, де він і був винайдений.
фото: SuperCar-RoadTrip.fr , CC BY 2.0
Заблукати в тисячах вулиць двох медін
Прекрасний Фес жадібно і дбайливо зберіг відразу дві медини. У першому Старому місті стародавньої марокканської столиці - Фес-ель-Дждід - ви захопитися величчю Королівського палацу і освіжіться в садах Бужелуд. А в другому причаїлася, мабуть, сама заплутана медина в світі. Хтось допитливий підрахував, що в Фес-ель-Балі тісняться 14 воріт, 6 000 вулиць, 200 мечетей і 180 хаммамов. А ще тут годі й шукати двох однакових дверей: кожна з порога розповідає казку про господаря будинку. Якщо і справді заплутали, місцеві з радістю і до образливого швидко виведуть з павутини старовинних вуличок - чіпляйтеся за рукав!
_Фото: alh1 , CC BY-NC-ND 2.0 _ фото: PnP! , CC BY-NC-ND 2.0
Знайти сувеніри на базарі
Не можна просто так взяти і повернутися з Марокко з порожніми руками. А щоб привезти щось вартісне, спрямуйте свій килим-літак на ремісничі базари. На Семмаріне в Марракеші ви знайдете все - від мідного посуду до бабуши (м'яких строкатих туфель без задника) і джеллаб (довгих берберських халатів з капюшонами) і попутно спробуєте смачні солодощі. За прянощами потрібно йти в старовинний єврейський квартал - «Мелло», а найбільша популяція марокканських килимів, шкур і шкіряних виробів спостерігається в крамницях у площі Рахба-Кедіма вранці. Справжні скарби королівства шукайте на ювелірному ринку біля воріт Баб-Смарін в Фесі. Переконатися, до чого тісно в великих містах Марокко національні традиції переплітаються з ультрамодними трендами, можна в Касабланці. Опинившись в економічній столиці Марокко, ви за пару годин запросто купите і ковану лампу на бульварі Тахар-Ель-Алауї (майстер зробить її прямо у вас на очах), і костюм прет-а-порте від світового бренду - в розкішних кварталах Готьє і Мааріф або на бульварі Анфа.
перевірте, скільки коштує злітати в Марокко і чи є там недорогі готелі .
НЕ пропустіть:
14 місць, які потрібно відвідати в Ізраїлі
Коли авіаквитки коштують дешевше і коли вигідніше літати
Жбурляти їжею, обливайся вином! Самі відв'язні фестивалі світу
12 незвичайних видів туризму
13 кращих занять в Марокко
Випити м'ятного чаю по-марокканські
Час в Марокко вимірюється в стаканчиках запашного м'ятного чаю. Його п'ють в будь-якому місті, в будь-якому віці і в будь-який момент дня і ночі. Без цього ритуалу не обійдеться ні заселення в готель, ні пошук скарбів на базарі, ні проста прогулянка по Старому місту - медині. А все тому, що зелений чай з м'ятою - справжній еліксир бадьорості для жителів і гостей цієї африканської країни: вранці він відмінно тонізує, вдень втамовує спрагу, а вечорами заспокоює і розслабляє. І головне: м'ятний чай по-марокканські настільки смачний, що здатний переманити на свою сторону навіть переконаних кавоманів.
Знайти пляж до душі
Якщо ваша мета - позасмагати, покупатися в океані і згадати, як це славно - нічого не робити, вирушайте на пляжі Агадира, Тагазута, Ес-Сувейри і Мазаган. Хочеться більше яскравих вражень? Тоді вам на відокремлене атлантичне узбережжя Легзіри, за яким «крокують» червоні глиняні арки: романтики оцінять марсіанські пейзажі на заході, а неромантікі відкинуть приставку «не». З дітьми краще їхати на середземноморський берег: пляжі при рибальських селах між Танжером і Ель-Хосейма потопають у зелені, а море завжди тепле і спокійне. Інфраструктура райського відпочинку по вищому розряду налагоджена на курортах марокканського «Лазурного берега» - в гігантському туристичному комплексі Медітерране-Саїд. Тут, крім прийняття сонячних ванн і веселощів на водних атракціонах, можна зіграти в гольф, влаштувати пікнік в тінистому парку і вийти в море на яхті.
Приголомшлива червона Слоняча арка Легзіри рухнула 23 вересня 2016 року. Другу, широку арку на задньому плані, хвилі і вітер поки щадять.
НЕ пропустіть: Куди поїхати на море без візи
приборкати хвилю
«Без годин, без новин, без взуття» - негласний девіз серф-табору у Західної Сахари. Досвідчені серфери називають тутешнє узбережжя і особливо пляж Foum Labouir «марокканськими Гаваями». Новачкам теж є де навчитися справлятися з дошкою: Aarich і Pointe d'Or ідеальні для відточування майстерності. Переночувати можна в апартаментах або хостелі при таборі, поряд з піщаними дюнами.
фото: schef , CC BY-NC-ND 2.0
Помилуватися на тюленів-монахів
Кого тільки не зустрінеш в бірюзовою бухті Дахла в гирлі річки Ріо-де-Оро на півдні країни! І ми зовсім нема про туристах з усього світу. Тут гніздяться тисячі перелітних птахів, включаючи рожевих фламінго, і мешкає велика частина, на жаль, зникаючих тюленів-монахів. Займіть спостережний пункт в Пунта-Сарга на південному березі півострова, щоб побачити величезних скатів і горбатих дельфінів, або пройдіть пішки під час відливу до острова Дракона, де водяться дивні молюски. National Geographic в прямому ефірі і тільки для обраних глядачів!
фото: US Fish and Wildlife Service Headquarters , CC BY 2.0
Читайте також: Де подивитися на панд, коал і інших мімімішек
Заночувати в пустелі
прямо з аеропорту , А також з Дахла на позашляховику або з Ріссанен на верблюді стартують сафарі по таємничій Сахарі! А значить, ви зможете проставити відразу цілу купу галочок, якими ще довго потім будете хвалитися:
- відчути себе Аладдіном в пустелі;
- потонути в ароматі Долини троянд в Келаа-Мгуні;
- переконатися, що не кожен оазис - міраж, в Тафілалет;
- перекусити свіжими фініками в компанії бедуїнів;
- прийняти 38-градусний сірководневий душ з джерела Асмаа;
- поспати без задніх ніг в хаімате - традиційному житлі кочівників.
А ще в Марокко знімали «Гру престолів». Скайсканер пройшов по слідах Матері драконів і написав про всіх знімальних майданчиках .
Пригубити африканського вина
Кажуть, вино може розповісти про Африку більше, ніж сафарі. Можна сперечатися, але краще спочатку спробувати! На дегустацію вирушайте в околиці Мекнеса - на винзавод Les Celliers de Meknes або в льоху Volubilia - Domaine de la Zouina . Смакувати і нахвалювати не забороняється.
Ще по темі: 10 країн, куди можна відправитися восени за кращим в світі вином
Спіймати марліну до вечері
Престижного в колі рибалок і гурманів важкого орлиного обапола в щедрою лагуні Ріо-де-Оро можна виловити, стоячи по коліно у воді. А за білим Марлін і дорадо доведеться відправитися на човнову морську рибалку, наприклад, з Касабланки або будь-рибальського села на заході королівства.
Долучитися до сучасного мистецтва
Марокко Меккою сучасного мистецтва так відразу не назвеш - тим цікавіше поглянути на цю країну з арт-центру. Найяскравішими і неоднозначними ідеями марокканські художники, скульптори, фотографи і представники Медіаарт з інших куточків світу діляться в галереї Давида Блоха в Марракеші і в L'Atelier 21 в Касабланці.
фото: Tracy Hunter , CC BY 2.0
Розслабитися в хаммамі
Хаммами є практично при кожному готелі в Марокко, але в такій «туристичної парної» ви будете потіти під чуйним наглядом банщиків. А вони зазвичай намагаються влаштувати все так, ніби ви в європейському спа-салоні, що відбивається і на ціні. За автентичними відчуттями - тільки в громадський хаммам начебто Dar el-Bacha на вулиці Rue Fatima Zohra, будинок 20, або Bab Doukkala в історичній будівлі XVII століття на однойменній вулиці в Марракеші. Сюди із задоволенням ходять самі марокканці, вхід і масаж стоять раз в 10 дешевше, для чоловіків і жінок - різний графік, а все лазневі приналежності потрібно брати з собою.
Побачити 50 відтінків синього
Лабіринти містечка Шефшауен в передгір'ях Ер-Риф виникли в XV столітті для захисту від португальців. Синій колір для євреїв-сефардів, які жили тут раніше, символізував море, небо і Престол Слави Всевишнього. Аборигенів в місті немає вже давно, войовничість Португалії в минулому, але традиція фарбувати будинки і вулиці в усі відтінки синього залишилася. Цьому можна тільки порадіти, тим більше краса в даному випадку йде рука об руку з користю: цей колір відлякує настирливих комах. Радимо забратися на пагорби по сусідству і сфотографувати індиго-Шефшауен зверху. У цій затії є додатковий бонус - зустрінете пасторальних кізок і марокканських пастушок в капелюхах з кольоровими помпонами.
Покуштувати марокканських ласощів
Кухня Марокко ввібрала в себе самі вершки арабських, іспанських, французьких, англійських і німецьких кулінарних традицій. Знайомитися з марокканської кухнею найкраще в древньої медині Рабату або Марракеша під живу Андалузії музику. У більшості ресторанчиків вам запропонують готовий набір з декількох страв з додаванням тхіну - улюбленої марокканцями кунжутної пасти. У меню обов'язково увійдуть Харіра - густий гострий суп на м'ясному бульйоні з нутом і спеціями (тут як з борщем: у кожного свій єдино вірний секрет приготування), тажин - ловлення рагу з баранини з оливками і чорносливом і кус-кус, який прийнято є руками . Кус-кус буває з вишнею, куркою, рибою - всіх смаків не перелічити, але можна спробувати спробувати хоч кілька. І залиште місце для пастили! Цей багатошаровий пиріг з Голуб'ятин з лимонним соком, горіхами, цукровою пудрою і корицею - вже вагомий привід з'їздити в Фес, де він і був винайдений.
фото: SuperCar-RoadTrip.fr , CC BY 2.0
Заблукати в тисячах вулиць двох медін
Прекрасний Фес жадібно і дбайливо зберіг відразу дві медини. У першому Старому місті стародавньої марокканської столиці - Фес-ель-Дждід - ви захопитися величчю Королівського палацу і освіжіться в садах Бужелуд. А в другому причаїлася, мабуть, сама заплутана медина в світі. Хтось допитливий підрахував, що в Фес-ель-Балі тісняться 14 воріт, 6 000 вулиць, 200 мечетей і 180 хаммамов. А ще тут годі й шукати двох однакових дверей: кожна з порога розповідає казку про господаря будинку. Якщо і справді заплутали, місцеві з радістю і до образливого швидко виведуть з павутини старовинних вуличок - чіпляйтеся за рукав!
_Фото: alh1 , CC BY-NC-ND 2.0 _ фото: PnP! , CC BY-NC-ND 2.0
Знайти сувеніри на базарі
Не можна просто так взяти і повернутися з Марокко з порожніми руками. А щоб привезти щось вартісне, спрямуйте свій килим-літак на ремісничі базари. На Семмаріне в Марракеші ви знайдете все - від мідного посуду до бабуши (м'яких строкатих туфель без задника) і джеллаб (довгих берберських халатів з капюшонами) і попутно спробуєте смачні солодощі. За прянощами потрібно йти в старовинний єврейський квартал - «Мелло», а найбільша популяція марокканських килимів, шкур і шкіряних виробів спостерігається в крамницях у площі Рахба-Кедіма вранці. Справжні скарби королівства шукайте на ювелірному ринку біля воріт Баб-Смарін в Фесі. Переконатися, до чого тісно в великих містах Марокко національні традиції переплітаються з ультрамодними трендами, можна в Касабланці. Опинившись в економічній столиці Марокко, ви за пару годин запросто купите і ковану лампу на бульварі Тахар-Ель-Алауї (майстер зробить її прямо у вас на очах), і костюм прет-а-порте від світового бренду - в розкішних кварталах Готьє і Мааріф або на бульварі Анфа.
перевірте, скільки коштує злітати в Марокко і чи є там недорогі готелі .
НЕ пропустіть:
14 місць, які потрібно відвідати в Ізраїлі
Коли авіаквитки коштують дешевше і коли вигідніше літати
Жбурляти їжею, обливайся вином! Самі відв'язні фестивалі світу
12 незвичайних видів туризму
13 кращих занять в Марокко
Випити м'ятного чаю по-марокканські
Час в Марокко вимірюється в стаканчиках запашного м'ятного чаю. Його п'ють в будь-якому місті, в будь-якому віці і в будь-який момент дня і ночі. Без цього ритуалу не обійдеться ні заселення в готель, ні пошук скарбів на базарі, ні проста прогулянка по Старому місту - медині. А все тому, що зелений чай з м'ятою - справжній еліксир бадьорості для жителів і гостей цієї африканської країни: вранці він відмінно тонізує, вдень втамовує спрагу, а вечорами заспокоює і розслабляє. І головне: м'ятний чай по-марокканські настільки смачний, що здатний переманити на свою сторону навіть переконаних кавоманів.
Знайти пляж до душі
Якщо ваша мета - позасмагати, покупатися в океані і згадати, як це славно - нічого не робити, вирушайте на пляжі Агадира, Тагазута, Ес-Сувейри і Мазаган. Хочеться більше яскравих вражень? Тоді вам на відокремлене атлантичне узбережжя Легзіри, за яким «крокують» червоні глиняні арки: романтики оцінять марсіанські пейзажі на заході, а неромантікі відкинуть приставку «не». З дітьми краще їхати на середземноморський берег: пляжі при рибальських селах між Танжером і Ель-Хосейма потопають у зелені, а море завжди тепле і спокійне. Інфраструктура райського відпочинку по вищому розряду налагоджена на курортах марокканського «Лазурного берега» - в гігантському туристичному комплексі Медітерране-Саїд. Тут, крім прийняття сонячних ванн і веселощів на водних атракціонах, можна зіграти в гольф, влаштувати пікнік в тінистому парку і вийти в море на яхті.
Приголомшлива червона Слоняча арка Легзіри рухнула 23 вересня 2016 року. Другу, широку арку на задньому плані, хвилі і вітер поки щадять.
НЕ пропустіть: Куди поїхати на море без візи
приборкати хвилю
«Без годин, без новин, без взуття» - негласний девіз серф-табору у Західної Сахари. Досвідчені серфери називають тутешнє узбережжя і особливо пляж Foum Labouir «марокканськими Гаваями». Новачкам теж є де навчитися справлятися з дошкою: Aarich і Pointe d'Or ідеальні для відточування майстерності. Переночувати можна в апартаментах або хостелі при таборі, поряд з піщаними дюнами.
фото: schef , CC BY-NC-ND 2.0
Помилуватися на тюленів-монахів
Кого тільки не зустрінеш в бірюзовою бухті Дахла в гирлі річки Ріо-де-Оро на півдні країни! І ми зовсім нема про туристах з усього світу. Тут гніздяться тисячі перелітних птахів, включаючи рожевих фламінго, і мешкає велика частина, на жаль, зникаючих тюленів-монахів. Займіть спостережний пункт в Пунта-Сарга на південному березі півострова, щоб побачити величезних скатів і горбатих дельфінів, або пройдіть пішки під час відливу до острова Дракона, де водяться дивні молюски. National Geographic в прямому ефірі і тільки для обраних глядачів!
фото: US Fish and Wildlife Service Headquarters , CC BY 2.0
Читайте також: Де подивитися на панд, коал і інших мімімішек
Заночувати в пустелі
прямо з аеропорту , А також з Дахла на позашляховику або з Ріссанен на верблюді стартують сафарі по таємничій Сахарі! А значить, ви зможете проставити відразу цілу купу галочок, якими ще довго потім будете хвалитися:
- відчути себе Аладдіном в пустелі;
- потонути в ароматі Долини троянд в Келаа-Мгуні;
- переконатися, що не кожен оазис - міраж, в Тафілалет;
- перекусити свіжими фініками в компанії бедуїнів;
- прийняти 38-градусний сірководневий душ з джерела Асмаа;
- поспати без задніх ніг в хаімате - традиційному житлі кочівників.
А ще в Марокко знімали «Гру престолів». Скайсканер пройшов по слідах Матері драконів і написав про всіх знімальних майданчиках .
Пригубити африканського вина
Кажуть, вино може розповісти про Африку більше, ніж сафарі. Можна сперечатися, але краще спочатку спробувати! На дегустацію вирушайте в околиці Мекнеса - на винзавод Les Celliers de Meknes або в льоху Volubilia - Domaine de la Zouina . Смакувати і нахвалювати не забороняється.
Ще по темі: 10 країн, куди можна відправитися восени за кращим в світі вином
Спіймати марліну до вечері
Престижного в колі рибалок і гурманів важкого орлиного обапола в щедрою лагуні Ріо-де-Оро можна виловити, стоячи по коліно у воді. А за білим Марлін і дорадо доведеться відправитися на човнову морську рибалку, наприклад, з Касабланки або будь-рибальського села на заході королівства.
Долучитися до сучасного мистецтва
Марокко Меккою сучасного мистецтва так відразу не назвеш - тим цікавіше поглянути на цю країну з арт-центру. Найяскравішими і неоднозначними ідеями марокканські художники, скульптори, фотографи і представники Медіаарт з інших куточків світу діляться в галереї Давида Блоха в Марракеші і в L'Atelier 21 в Касабланці.
фото: Tracy Hunter , CC BY 2.0
Розслабитися в хаммамі
Хаммами є практично при кожному готелі в Марокко, але в такій «туристичної парної» ви будете потіти під чуйним наглядом банщиків. А вони зазвичай намагаються влаштувати все так, ніби ви в європейському спа-салоні, що відбивається і на ціні. За автентичними відчуттями - тільки в громадський хаммам начебто Dar el-Bacha на вулиці Rue Fatima Zohra, будинок 20, або Bab Doukkala в історичній будівлі XVII століття на однойменній вулиці в Марракеші. Сюди із задоволенням ходять самі марокканці, вхід і масаж стоять раз в 10 дешевше, для чоловіків і жінок - різний графік, а все лазневі приналежності потрібно брати з собою.
Побачити 50 відтінків синього
Лабіринти містечка Шефшауен в передгір'ях Ер-Риф виникли в XV столітті для захисту від португальців. Синій колір для євреїв-сефардів, які жили тут раніше, символізував море, небо і Престол Слави Всевишнього. Аборигенів в місті немає вже давно, войовничість Португалії в минулому, але традиція фарбувати будинки і вулиці в усі відтінки синього залишилася. Цьому можна тільки порадіти, тим більше краса в даному випадку йде рука об руку з користю: цей колір відлякує настирливих комах. Радимо забратися на пагорби по сусідству і сфотографувати індиго-Шефшауен зверху. У цій затії є додатковий бонус - зустрінете пасторальних кізок і марокканських пастушок в капелюхах з кольоровими помпонами.
Покуштувати марокканських ласощів
Кухня Марокко ввібрала в себе самі вершки арабських, іспанських, французьких, англійських і німецьких кулінарних традицій. Знайомитися з марокканської кухнею найкраще в древньої медині Рабату або Марракеша під живу Андалузії музику. У більшості ресторанчиків вам запропонують готовий набір з декількох страв з додаванням тхіну - улюбленої марокканцями кунжутної пасти. У меню обов'язково увійдуть Харіра - густий гострий суп на м'ясному бульйоні з нутом і спеціями (тут як з борщем: у кожного свій єдино вірний секрет приготування), тажин - ловлення рагу з баранини з оливками і чорносливом і кус-кус, який прийнято є руками . Кус-кус буває з вишнею, куркою, рибою - всіх смаків не перелічити, але можна спробувати спробувати хоч кілька. І залиште місце для пастили! Цей багатошаровий пиріг з Голуб'ятин з лимонним соком, горіхами, цукровою пудрою і корицею - вже вагомий привід з'їздити в Фес, де він і був винайдений.
фото: SuperCar-RoadTrip.fr , CC BY 2.0
Заблукати в тисячах вулиць двох медін
Прекрасний Фес жадібно і дбайливо зберіг відразу дві медини. У першому Старому місті стародавньої марокканської столиці - Фес-ель-Дждід - ви захопитися величчю Королівського палацу і освіжіться в садах Бужелуд. А в другому причаїлася, мабуть, сама заплутана медина в світі. Хтось допитливий підрахував, що в Фес-ель-Балі тісняться 14 воріт, 6 000 вулиць, 200 мечетей і 180 хаммамов. А ще тут годі й шукати двох однакових дверей: кожна з порога розповідає казку про господаря будинку. Якщо і справді заплутали, місцеві з радістю і до образливого швидко виведуть з павутини старовинних вуличок - чіпляйтеся за рукав!
_Фото: alh1 , CC BY-NC-ND 2.0 _ фото: PnP! , CC BY-NC-ND 2.0
Знайти сувеніри на базарі
Не можна просто так взяти і повернутися з Марокко з порожніми руками. А щоб привезти щось вартісне, спрямуйте свій килим-літак на ремісничі базари. На Семмаріне в Марракеші ви знайдете все - від мідного посуду до бабуши (м'яких строкатих туфель без задника) і джеллаб (довгих берберських халатів з капюшонами) і попутно спробуєте смачні солодощі. За прянощами потрібно йти в старовинний єврейський квартал - «Мелло», а найбільша популяція марокканських килимів, шкур і шкіряних виробів спостерігається в крамницях у площі Рахба-Кедіма вранці. Справжні скарби королівства шукайте на ювелірному ринку біля воріт Баб-Смарін в Фесі. Переконатися, до чого тісно в великих містах Марокко національні традиції переплітаються з ультрамодними трендами, можна в Касабланці. Опинившись в економічній столиці Марокко, ви за пару годин запросто купите і ковану лампу на бульварі Тахар-Ель-Алауї (майстер зробить її прямо у вас на очах), і костюм прет-а-порте від світового бренду - в розкішних кварталах Готьє і Мааріф або на бульварі Анфа.
перевірте, скільки коштує злітати в Марокко і чи є там недорогі готелі .
НЕ пропустіть:
14 місць, які потрібно відвідати в Ізраїлі
Коли авіаквитки коштують дешевше і коли вигідніше літати
Жбурляти їжею, обливайся вином! Самі відв'язні фестивалі світу
12 незвичайних видів туризму
Хочеться більше яскравих вражень?Хочеться більше яскравих вражень?
Хочеться більше яскравих вражень?